HankaS
21.10.08,10:58
Dobrý deň, prosím o váš názor ak máte skúsenosti , z akého materiálu by bola sedačka do obývačky najlepšia. Myslím tým : kožená, eko koža, imitácia brúsenej kože, alebo látková . ďakujem za tipy.
hanelie
21.10.08,09:12
látková
:) - strihaný plyš
paťuška
21.10.08,09:22
Ja sa prikláňam ku koženej. Údržba je najjednoduchšia. V žiadnom prípade však nekupuj eko-kožu. Videla som ju po 2 rokoch používania a bola som zhrozená - ošúchaná ako stará taška, hrôza. A látková - záleží na druhu poťahovej látky, lebo ak sa zašpiní, čo pri používaní bude, treba ju aj vedieť vyčistiť a to je niekedy riadna "alchýmia" a nikdy to už nie je to čo bolo...
VladoaKatka
21.10.08,09:30
pravá koža je u mňa 1*, mám tmavohnedú rohovú sedačku už 13 rokov, denne je používaná a stále je ako nová. Rovnako kupovaná látková sedačka - hladká poťahova látka - už bola po 5-tich rokoch predratá a znova čalúnená.

Z látky - je vďačný stríhaný pliš,
hanelie
21.10.08,09:36
kožená - v zime studená, v lete sa lepí na pokožku
Fairy
21.10.08,09:47
Úplne súhlasím s hanelie. Koženú by som nechcela ani zadarmo. Aj keď je to teraz dosť rozšírené.
Robina
21.10.08,09:51
Tak toto je síce pravda, ale my tiež uvažujeme o kúpe koženej sedačky. Pred 8 rokmi sme kúpili krásnu sedačku zo strih. mikroplyšu a ako vyzerá teraz - no tak to je hrôza - návštevy radšej zdržiavam v kuchyni lebo sa hanbím. Už sa nedá ani vyčistiť - normálne sa trhá - z látky trčia cverny. A pritom sme ju nejako extra neničili - bežne 4členná rodina, sem tam návršteva. Možno záleží aj od výrobcu, ale toto bol slovenský výrobca a predsa. Ona už po tých štyroch rokoch začala pomaly sa látka rozchádzať - zrejme málo odolná voči oteru či ako sa to volá.
DanielaSL
21.10.08,10:00
No nie je koža ako koža..ja som mala ku koženej sedačke odpor, lebo predtým som ani jednu nezažila, ktorá by bola pre mňa vyhovujúca. Keď si išla kupovať dcéra, tak som ju od nej odrádzala. Ale dcéra sa odradiť nedala, kúpila si koženú sedačku v Poprade, ale neviem presne u akej firmy...a to je ozaj sedačka z výbornej kože. V lete sa na nej nepotí..v zime nechladí...je mäkkučká a príjemná na dotyk. Ľahko sa ošetruje, tiež je denne používaná...takže z takejto kože by som ti sedačku odporúčala.
Monika V.
21.10.08,10:12
Ja som tiež zásadne proti kožennej, a preto sme si nedávno kúpili látkovú. Nemám skúsenosti s kožennou, poznám ju len, pokiaľ sme boli u niekoho na návšteve. Látkové sa určite zoderú, nech je akákoľvek, niektoré rýchlejšie, niektroé vydržia dlhšie. Ale myslím, že tak je to aj s kožou. A možno existuje aj taká, že sa v lete na nej nepotí a v zime nechladí, ale tam treba vidieť aj v akej cene sa tieto sedačky pohybujú. Predpokladám, že cena kožennej je min. 50000 a to nie je určite kvalitná. My sme kúpili látkovú za 25000 a keď sa zoderie kúpime druhú, alebo sa vymení poťah, pretože je to slovenský výrobok a konštrukcia dobrá.
Tweety
21.10.08,10:22
Som za kvalitnú kožu.