Susan
30.06.04,10:27
Vie mi niekto poradit, aky bude maximalny vymeriavaci zaklad na platenie do Socialnej poistovne na nemocenske a zvlast na dochodkove poistenie od 1.7.2004??

A este jedna vec: SZCO sa musia do 8.7. znovu registrovat v Soc.poistovni?
Jozef Mihál
30.06.04,10:29
Susan,

http://www.porada.sk/showthread.php?t=356

Ďalej v zákone o SP máme -


§ 228

Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby


1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania ...

3) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do ôsmich dní od vzniku týchto poistení a odhlásiť sa z týchto poistení do ôsmich dní od ich zániku...


atď, pozrite radšej celý § 228,

takže, ak ste doteraz boli povinne poistená ako SZČO, nové prihlasovanie sa nerobí, ale dnes je posledný deň na predloženie výpisu z daňového priznania...Stíhate to ?
Susan
30.06.04,10:47
Dakujem pekne za odpoved. Mate v tom prehlad:-))