mysimis
21.10.08,18:08
O zahraničných konateľoch som preštudovala všetko, čo je na porade napísané, ale odpoveď na moje otázky som tam nenašla. S.r.o. má dvoch zahraničných konateľov, z ktorých jeden je občan Nemecka a druhá je Ruska. Konatelia pred založením s.r.o. prichádzali na Slovensko vybavovať si záležitosti ohľadom založenia s.r.o. Je možné tieto "služobné cesty" vyúčtovať do nákladov?
A čo v prípade ak konateľka ide na služobnú cestu /nákup technológie/ do Nemecka? Táto cesta bola uskutočnená pred založením s.r.o. - môžem to zaúčtovať do nákladov?
m.hladka
21.10.08,16:53
Môžeš SC zaúčtovať do nákladov. Cesta pred založením SRO by sa mohla tiež zaúčtovať medzi zriaďovacie náklady firmy (doklad o SC je predsa ten nákup technológie).
mysimis
24.10.08,06:43
Títo zahraniční konatelia si prenajali na firmu byt, aby mali kde bývať. Je zariadenie nakúpené do predmetného bytu výdavkom s.r.o.? /jedná sa mi o práčku, nábytok, elektrospotrebiče a pod./
mysimis
27.10.08,12:25
Títo zahraniční konatelia si prenajali na firmu byt, aby mali kde bývať. Je zariadenie nakúpené do predmetného bytu výdavkom s.r.o.? /jedná sa mi o práčku, nábytok, elektrospotrebiče a pod./

Ako by ste riešili uvedený prípad?
mysimis
28.10.08,17:47
Máte niekto skúsenosti s opísaným prípadom?
Danila
28.10.08,18:59
Máte niekto skúsenosti s opísaným prípadom?Ak užívajú byt konatelia na prechodné bývanie, ani nájomné, ani nákup nábytku, nie je daňový výdavok firmy. Je to osobná / súkromná / zálažitosť konateľov.
mysimis
28.10.08,19:02
A v prípade, že sa jedná o zahraničného spoločníka?