Bjordrin
21.10.08,18:14
Dobry den, chcel by som pocut vas nazor na tuto situaciu.

Otec ma druzku ktora mne a bratovi neskutocne zneprijemnuje zivot a byvanie v nasom dome. Jeho druzka otcovi pozicala urcitu sumu penazi, s tym, ze si tym zabezpecila dozivotne pravo byvania v dome (otec je zatial jediny vlastnik) a osem alebo desat rokov po kolaudacii ma na nu byt prepisana jedna tretina domu. Tomu sa chceme vyhnut tym ze jej chceme vyplatit pozicanu sumu aj s urokmi co boli okolo 17% ak sa rozidu a moze si ist kade lahsie. A co sa chcem opytat je ci sa to neda urobit nejako inak. Poslednych par rokov sa k nam spravala ako obycajna k..va (prepacte za vyraz ale nadavky a urazky boli na dennom poriadku). Sem tam nam aj jedlo vyhadzovala ked sme to mali v "jej" miske. Dokonca ma raz aj pohryzla. Co by som dosiahol tym, ak by som na nu podal trestne oznamenie?? Pomohlo by to nejako? Co by ste robili vy na mojom mieste? Dakujem za vase rady, postrehy, pripomienky.
Chobot
21.10.08,20:18
V prvom rade by som si chcel ujasniť fakt, či ste s bratom nezaopatrené deti alebo ste dospelí ľudia?


Dobry den, chcel by som pocut vas nazor na tuto situaciu.

Otec ma druzku ktora mne a bratovi neskutocne zneprijemnuje zivot a byvanie v nasom dome.

Nižšie uvádzaš, že je to dom vášho otca....:rolleyes:


Jeho druzka otcovi pozicala urcitu sumu penazi, s tym, ze si tym zabezpecila dozivotne pravo byvania v dome (otec je zatial jediny vlastnik)

Ako má zabezpečené to doživotné právo bývania? Je to zapísané ako ťarcha na katastri? V ďalšom texte budem predpokladať, že toto právo je zapísané v katastri.


a osem alebo desat rokov po kolaudacii ma na nu byt prepisana jedna tretina domu.

Toto je kde podchytené? Je to nejako zmluvne, alebo ste jej to len ústne sľúbili - teda otec to sľúbil?


Tomu sa chceme vyhnut tym ze jej chceme vyplatit pozicanu sumu aj s urokmi co boli okolo 17% ak sa rozidu a moze si ist kade lahsie. A co sa chcem opytat je ci sa to neda urobit nejako inak.

Kto jej chce vyplatiť peniaze? Ty s bratom alebo otec? Myslím, že najdôležitejší je názor tvojho otca a nie tvoj a tvojho brata. Čo si o tom myslí váš otec? Tiež ju chce dostať z domu? Alebo je to len želanie vás dvoch?

A ako myslíš "inak"? Nejakou deviatkou?:D


Poslednych par rokov sa k nam spravala ako obycajna k..va (prepacte za vyraz ale nadavky a urazky boli na dennom poriadku). Sem tam nam aj jedlo vyhadzovala ked sme to mali v "jej" miske. Dokonca ma raz aj pohryzla.

K tomuto sa nebudem vyjadrovať, je to názor jednej strany a je to vecou vzájomnej tolerancie všetkých zúčastnených strán.


Co by som dosiahol tym, ak by som na nu podal trestne oznamenie??

Pokiaľ došlo k ublíženiu na zdraví alebo spácha nejaký iný trestný čin, tak máš právo podať na ňu trestné oznámenie. To ale nijako nezmení jej právo doživotného užívania ani ho nezruší.


Pomohlo by to nejako? Co by ste robili vy na mojom mieste? Dakujem za vase rady, postrehy, pripomienky.

Keďže nepoznám celkové pomery v rodine, tak sa nedá poradiť. Ako som už spomínal, dôležitý je postoj tvojho otca. Možno on bez problémov vychádza so svojou družkou, v tom prípade bude problém medzi tebou a jeho družkou. Pretože bývaš u otca, jedným z riešení by bolo nájsť si vlastné bývanie, kde nebudeš v styku s jeho družkou.

Ak ju chce aj otec dostať z domu, tak to bude ťažké, lebo jej dal doživotné právo užívať dom. Tohto práva sa ona nemusí dobrovoľne vzdať a nijakým spôsobom nie je možné toto právo zrušiť. Takže ju tam budete musieť trpieť. Akurát nemusí jej otec prepísať časť domu, pokiaľ sa k tomu nezaviazal zmluvne.
Bjordrin
17.11.08,21:19
dakujem za vase postrehy, uz som sa rozhodol ako to riesit...