luboskova
21.10.08,19:58
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, ci je mozne nasledovne:

Chcem si kupit mobil - iba zariadenie, ktore by som neskor - o cca 4 mesiace - ked zacnem podnikat ako szco - chcel dat do nakladov.

Popri tom, by som chcel pouzivat aj program od O2 - ktore su bez mobilneho telefonu. Cize faktura(pausal) je cisto iba za hovory.

Viem, ze ked zacnem podnikat, tak staci prepisat pausal na firmu .

Otazka ale znie: ci je mozne zauctovat potom do nakaldov aj mob. telefon... (a ako je to potom s odpismi)

Resp. ako by sa to dalo zariadit.


Vopred dakujem :)
mysimis
21.10.08,18:09
Pokiaľ je cena do 30.000,- Sk tak sa to účtuje do nákupu materiálu - členenie nákup drobného majetku. Doklad si odložíš a keď začneš podnikať tak si to dáš do nákladov.
luboskova
22.10.08,15:38
Prosim Ta - a nie je tam nejaky casovy limit medzi nakupom a vlozenim do podnikania, ktory by som nemal prekrocit?
Lenka1979
22.10.08,15:58
Prosim Ta - a nie je tam nejaky casovy limit medzi nakupom a vlozenim do podnikania, ktory by som nemal prekrocit?
Nie je. Môžeš ho zaradiť v deň nákupu.
luboskova
22.10.08,18:22
Asi som sa zle vyjadril - myslel som max. dlzka medzi kupou a zaradenim
sway
22.10.08,18:26
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, ci je mozne nasledovne:

Chcem si kupit mobil - iba zariadenie, ktore by som neskor - o cca 4 mesiace - ked zacnem podnikat ako szco - chcel dat do nakladov.

Popri tom, by som chcel pouzivat aj program od O2 - ktore su bez mobilneho telefonu. Cize faktura(pausal) je cisto iba za hovory.

Viem, ze ked zacnem podnikat, tak staci prepisat pausal na firmu .

Otazka ale znie: ci je mozne zauctovat potom do nakaldov aj mob. telefon... (a ako je to potom s odpismi)

Resp. ako by sa to dalo zariadit.

Vopred dakujem :)

Pri založení firmy si môžeš dať do nákladov t.z.v. zriaďovacie náklady až rok pred založením firmy nakúpené veci ktoré k podnikaniu budeš využívať.;)