cacao1
21.10.08,21:15
Prvý krát som dal byt v osobnom vlastníctve do prenájmu firme pre jej zamestnanca. Teraz mi volali, že by chceli nájomnú zmluvu (uzatvorenú na dobu neurčitú) ukončiť. Čo by nemalo chýbať v dokumente o ukončení prenájmu? a ako sa vlastne sa nazýva (ten dokument)?
Veľmi pekne ďakujem za radu - nerád by som niečo podcenil...

ďakujem Cacao
Chobot
21.10.08,19:41
Prvý krát som dal byt v osobnom vlastníctve do prenájmu firme pre jej zamestnanca. Teraz mi volali, že by chceli nájomnú zmluvu (uzatvorenú na dobu neurčitú) ukončiť. Čo by nemalo chýbať v dokumente o ukončení prenájmu? a ako sa vlastne sa nazýva (ten dokument)?
Veľmi pekne ďakujem za radu - nerád by som niečo podcenil...

ďakujem Cacao

Zmluvu môžete ukončiť nasledovnými spôsobmi:

1. uzatvoríte dodatok k zmluve, kde sa dohodnete, že zmluva je platná do .......
2. uzatvoríte dohodu o ukončení zmluvy ku dňu.....
3. ktorákoľvek strana môže zmluvu vypovedať s výpovednou lehotou 3 mesiace (pokiaľ nebola dohodnutá iná). Vtedy dohodu netreba, je to jednostranný právny akt.
cacao1
22.10.08,10:55
ďakujem za radu. a kde by som mohol nájsť vzor "dohody o ukončení zmluvy" resp. nájmu? a asi znova musí byť podpísaný aj preberací protokol a zoznam vnútorného vybavenia bytu, že!?

Cacao
Chobot
22.10.08,11:29
ďakujem za radu. a kde by som mohol nájsť vzor "dohody o ukončení zmluvy" resp. nájmu? a asi znova musí byť podpísaný aj preberací protokol a zoznam vnútorného vybavenia bytu, že!?

Cacao

Na dohodu stačí záhlavie, jedna veta, že ste sa dohodli na ukončení nájmu a dva podpisy. Ako prílohu by som dal ten zoznam vybavenia.
vieroslava
22.10.08,13:21
A ako máš dohodnuté v zmluve o nájme ukončenie tohoto vzťahu?
Pozri si hlavne, či dodržala firma výpovednú lehotu, ak tam máte nejakú stanovenú. Ja osobne, ako prenajímateľ, by som sa netrápila zmluvou o ukončení nájomného vzťahu, to by malo hlavne zaujímať toho, ktorý je v podnájme, aby si mu ty podpísal, že odovzdal všetko, čo na začiatku nájomného vzťahu prebral.
Samozrejme, ty si skontroluj, či ti niečo z bytu neubudlo, ďalej si odčítaj merače energií, aby sa ti nestalo, že pri vyúčtovaní ti príde nejaký veľký nedoplatok a toto si daj odovzdávajúcemu podpísať.
Doporučujem takého veci (myslím tým ukončenie vzťahu) riešiť už v zmluve o nájme a nie až na konci vzťahu. Nech obidve strany už od začiatku majú vo vzťahu jasno.
cacao1
22.10.08,19:47
V zmluve je o ukončení nájmu všetko uvedené jasno a prehladne, výpovedná lehota je jednomesačná (tak sme si ju dohodli), zatiaľ mi to dali vedieť len telefonicky a tak neviem či to mám pokladať za nahlásenie výpovede. Sme zatiaľ dohodnutý na osobnom stretnutí a tam dojednáme podrobnosti, ale chcem byť na to pripravený a znalý "veci". Ja hladám stále ten vzor ako má tá výpoveď vyzerať...

Cacao
mlisa
23.10.08,07:52
telefonicke nahlasenie nie je vypoved, vypoved z najmu musi byt vzdy pisomna, skor sa chceli informovat ci budu zmluvu vypovedavat alebo uzavriete dohodu