SoFreshSoClean
21.10.08,22:00
PROSIM PREPACTE, ZE TO POSTUJEM SEM, ALE FAKT NEVIEM KAM..
A NA TEJTO STRANKE SU DOST MUDRI A NAPOMOCNI LUDIA, TAK SOM TO CHCEL DAT NA PORADU.SK A TUTO TEMU SI PREZERALO VELA LUDI, PRETO TO DAVAM SEM, AK TO CHCETE PRESUNUT MODERATORI TAK V POHODE

takze v piatok som nastupil na brigadu pri studiu na Ekonomickej v Bratislave do HRACA - predajna videohier v auparku a mam takyto problem, kt. ma trapi uz par dni. od nedele presnejsie

V nedelu som mal pauzu polhodinovu od 16 40 do 17 10, ked som sa vratil, vzadu bol moj kolega pri pultoch s PS3 hrami a chalani naki ( romovia, slusne obleceni, normal vyzerajuci, ale po tejto skusenosti viem, ze ziadnym romom sa verit neda.. ), tak ja som tam isiel lebo vlastne moja napln prace je chodit po regaloch a radit ludom a oslovovat ich, tak chcel poradit hry, tak sme im radili hry, oni odisli, ze ideme pre love, zatim nam odlozte hry

prisli sme k pokladni a kolega ze xyba ps3 (playstation 3, predajna cena 13 000 ) co bolo schovane za wiickami (konzoly od nintenda) dole za stojanom pri vchode do predajne. Mi povedal, ze mam ist za sbsKARmi, isiel som samozrejme ti nigde, volali sme im, blabla, ze pozru kamery, samozreme, ze nic nenasli, volali adminovi co ma pristup ku kameram, ze az zitra ( pondelok bue mat bo nedelu zavreta firma, ci co ), sef, ze nema pristup ku kameram atd. a veduci, ze mozno to bueme muset to ps3 zaplatit..Kolega isiel este v ten vecer na policiu spisat papiere, ze bolo nieco odcudzene, dat im vyrobne cislo ps3 atd. a teraz nad tym rozmyslam,

ze what the f... oni mi to cu dat platit mozno? akoze
1. Cem nech kamery zistia ci sa to vlastne ukradlo ece predtym jak som vratil z pauzy alebo az po tom, bo ked pred, neje co resit. ( este furt kamery nepozreli a to je uz koniec utorku )
2. ja som mal chodit po predajni radit ludom, co som aj robil
3. ja som to ps3 tam nedaval, co ja mam platit za chybu ostatnych, ze si tam daju "nenapadne ps3 von", aby sa mohli hrat a ukradnu ho?
po dalsie v zmluve je, ze som hmotne zodpovedny ked je manko v pokladni ako v inventure na konci mesiaca, ze ked vela hier bude chybat za mesiac, ze nam daju neco nahradit ALE, iba ked nepreukazem, ze nesom na vine, coe vlastne na kamerax jasne videt, resp. bude, ze ja som to nezobral...akoze som tam treti den, robim co mam, atd. secko a mam platit? teraz cakam na kamery ze kedy to bolo ukradnute vlastne, lebo ak pocas mojej pauzy este nieje co riesit ( dnes, v stredu, som im volal a furt, ze nemaju cas skontrolovat kamery..... )

prosim pomoc, rady, navrhy? dakujem moooc..
endrju
21.10.08,20:24
...prosim pomoc, rady, navrhy? dakujem moooc..
1. Na vulgarne vyjadrovanie navyse s rasovym podtonom nie sme na tomto fore zvyknuti. Odporucam precitanie Etikety Porady.
2. Ak niekomu nieco ukradnu, treba volat policiu okamzite po zisteni kradeze a nenahanat kdejake SBSky a co ja viem koho.
3. O tom, kto je zodpovedny za skodu a od koho treba vymahat nahradu skody na zaklade vysledkov vysetrovania rozhoduje sud.
SoFreshSoClean
22.10.08,09:19
vulgarne a rasove vyjadrenia? vies, ja som vzdy ludi delil na dobrych a zlych a nie ciernych a bielych, ale romovia su vsetci svine a uz nic po tejto skusenosti moj nazor nezmeni..asi si s nimi nemal az takuto zlu skusenost, inak by si pisal, to ti mozem garantovat ;)
ja viem, ze som si to mohol odpustit. idem to vymazat


sud? ehm, to k takemu stadiu nedospeje. na policii to uz je zaznamenane

samozrejme, kamery furt skontrolovane neboli, vsak naco, vsak?

vie, niekto poradit? proste ja im nic nebudem platit, ked som nic zle nespravil.
co mam spravit? atd. nieco som napisal co sa chystam spravit, zavisi na kamerach pretoze ak som bol este na pauze, ked to bolo odcudzene predsa mi to nahradit dat nemozu.
takze cakam teraz na ne. ale ked som bol uz v obchode a povedia, ze plku musite zaplatit (polku kolega) vtedy co? v mojich bodoch som napisal moje obhajujuce argumenty, ale nemate este nieco?
niake paragrafy, zakony, nie iba common sense, atd.?

dakujem

INAKL: ak to je v zlej teme, poradte kam by som mohol totok postnut, ja som hladal, zial, neuspesne.