ali8
22.10.08,08:15
Dobry den chcem sa opytat, som mesacny platca DPH, ak mi vyjde danova povinnost zaplatit 21.240,-sk dph ale v predchadzajucom mesiaci bol nadmerny odpocet 20.381,-sk mam do riadku č.31 danoveho priznania napisat ciastku 20.381,-sk a na riadok č.32 čiastku 859,-sk??? dakujem za odpoved.pekny den
Andyke
22.10.08,06:20
ÁNO.
Jana Acsová
22.10.08,06:52
Opravila som názov témy. Dávam do pozornosti Etiketu:

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Jozef Mihál http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/2886-etiketa-porady-post19909.html#post19909)
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
vjejka
23.10.08,07:41
Chcela by som sa spýtať - firma podáva druhé daňové priznanie k dph - v prvom bola len jedna faktúra na vstupe - založenie sro, ale v tom priznaní mi vyšiel nadmerný odpočet - 300 tis. Nakupovali sa stroje atď., ale firma zatiaľ nevykázala žiadnu aktívnu činnosť. Aktívna činnosť za začala vykonávať od októbra. Dnes som bola upozornená na to, že určite o podozrivý odpočet a zo z hľadiska opatrnosti by bolo lepšie vykázať nejakú činnosť, pretože môže dôjsť k tomu, že neuznajú odpočet. Ja kontrolu očakávam. Stretli ste sa s takýmto niečim, že by kontrola neuznala takýto odpočet? Dakujem za radu
vikinka
23.10.08,07:46
Ak bola daň na vstupe vyššia ako na výstupe a mám na všetko riadne faktúry,ktoré spľňajú všetky potrebné náležitosti,tak neviem prečo by som umelo vytvárala daň výstupe.Nejedná sa o žiadny podozrivý odpočet,netreba sa báť,veď keď som investovala do nákupu zariadenia mám nárok na odpočet ak som platca DPH.
vjejka
23.10.08,07:50
Daň na výstupe nebola žiadna, ale rovnako mám taký názor, ide o riadne faktúry, spĺňajúce náležitosti..bol dostatočný vstupný kapitál na investovanie..taká bude moja odpoveď.
vikinka
23.10.08,07:55
JA som mala nedávno NO skoro 2 000 000,-samozrejme hneď bola kontrola,ale všetko bolo O.K.nakoľko bola kupovaná nehnuteľnosť,bola riadna faktúra,vôbec sa nezaujímali o nič iné ako o doklady,žiadne vysvetlenie nebolo nutné.
Reprografia
24.11.08,06:35
Zdravím,
tiež by som sa rada informovala o "riadkoch" v DPH. V auguste vyšiel nadmerný odpočet NO 67729 Sk - riadok 29, v septembri mi vyšla daňová povinnosť 14401, to znamená, že mám nárok na vrátenie NO vo výške 53328,-z DÚ. Neviem však, či som správne v septembri vyplnila daňové priznanie DPH. Uviedla som sumu 14401 do riadku 27 a riadku 31. Viac riadkov som nevypĺňala a asi som mala vyplniť aj riadok 29, alebo sa mýlim? (spoľahla som sa na softwér) Pýtam sa preto, že zajtra je 30 deň, kedy mi mal byť zaplatený NO a ešte sa tak nestalo. Myslím si, že je to kvôli tomu tlačivu DPH. Prosím poraďte mi!!! Ďakujem veľmi pekne.
evina
24.11.08,07:36
Zdravím,
tiež by som sa rada informovala o "riadkoch" v DPH. V auguste vyšiel nadmerný odpočet NO 67729 Sk - riadok 29, v septembri mi vyšla daňová povinnosť 14401, to znamená, že mám nárok na vrátenie NO vo výške 53328,-z DÚ. Neviem však, či som správne v septembri vyplnila daňové priznanie DPH. Uviedla som sumu 14401 do riadku 27 a riadku 31. Viac riadkov som nevypĺňala a asi som mala vyplniť aj riadok 29, alebo sa mýlim? (spoľahla som sa na softwér) Pýtam sa preto, že zajtra je 30 deň, kedy mi mal byť zaplatený NO a ešte sa tak nestalo. Myslím si, že je to kvôli tomu tlačivu DPH. Prosím poraďte mi!!! Ďakujem veľmi pekne.

DP za september je vyplnené správne- v riadku 31 si si odpočítala predchádzajúci NO do výšky daňovej povinnosti za september. DÚ Ti dnes vráti /zvyknú v posledný deň/ vrátiť rozdiel. t.j. 53 328,- SK:)