polis1
22.10.08,08:35
dobrý den

Firma SR fakturuje prepravne služby do Nemecka, obaja su platci DPH, takže mam dufam dobre, prepočitam dane faktury na SKk z EUR a dam to do kolonky 13, 15 v dan.priznani DPH?
Jana Acsová
22.10.08,06:49
Opravila som názov témy a odstránila blikajúci otáznik. Dávam do pozornosti Etiketu:



Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."


A k téme odporúčam "vyhľadávanie". Jedná sa už o opakovane zodpovedanú tému.
polis1
22.10.08,07:12
prosim poradte mi
Jana Acsová
22.10.08,08:38
dobrý den
Firma SR fakturuje prepravne služby do Nemecka, obaja su platci DPH, takže mam dufam dobre, prepočitam dane faktury na SKk z EUR a dam to do kolonky 13, 15 v dan.priznani DPH?NIE. Nejedná sa o dodanie služby s oslobodením. Sú dve možnosti:
- miesto dodania v SR a tým pádom slovenská DPH a riadok 03 a 04,
- miesto dodania v inom ČŠ EÚ a tým pádom Vám to nejde do daňového priznania vôbec, prenášate daňovú povinnosť na nemeckého odberateľa.

Predpokladám, že ste mali na mysli 2. prípad (ak bola preprava zo Slovenska do Nemecka, Slovák identifikovaný pre daň, Nemec identifikovaný pre daň) tak je miestom dodania prepravnej služby Nemecko.
polis1
22.10.08,10:08
ANO JE TO TAK, SLOVAK IDENTIFIKOVANY PRE DAN A MIESTO DODANIA SLUžBY JE nEMECKO ALEBO AJ PREPRAVA Z NEMECKA DO SR
polis1
22.10.08,10:47
pretože predo mnou čo tej firme robila učtovníctvo tak to davala do riadku 13,15 prosim poradte mi
Jana Acsová
22.10.08,13:03
Už som Vám poradila. NIKDY by to nešlo na Vami uvádzané riadky. Na základe toho čo sme si napísali sa jedná o službu, kde sa určí miesto dodania podľa § 16 ods. 1 a tým je Nemecko. Do daňového priznania to nejde, nakoľko túto službu premietne do svojho priznania Nemec. Nie Vy. Uvádzala som to pod "druhým prípadom" v predchádzajúcej odpovedi.
Jana Acsová
22.10.08,13:03
pretože predo mnou čo tej firme robila učtovníctvo tak to davala do riadku 13,15 prosim poradte mi
Hold. Nik nie je neomylný ...