caucico
22.10.08,09:10
Ahojte poradaci,
zamestnanec skoncil PP ku dnu 31.7.08 a dnes mi prislo,aby som mu vyplnila potvrdenie na ucely naroku na davku v nezamestnanosti a tak mu to posielam naspat.. Len neviem,ci mam povinnost mu posielat aj mzdovy list,kedze u nas uz nepracuje.. Asi ano,vsak? To by sa asi malo dat vzdy na konci roka kazdemu zamestnancovi.
Ďakujem
ivka70
22.10.08,07:22
ziadna firma mi pri odchode mzdovy list nedavala :)
veronikasad
22.10.08,07:23
Ahojte poradaci,
zamestnanec skoncil PP ku dnu 31.7.08 a dnes mi prislo,aby som mu vyplnila potvrdenie na ucely naroku na davku v nezamestnanosti a tak mu to posielam naspat.. Len neviem,ci mam povinnost mu posielat aj mzdovy list,kedze u nas uz nepracuje.. Asi ano,vsak? To by sa asi malo dat vzdy na konci roka kazdemu zamestnancovi.
Ďakujem
Žiadny zákon ti neukladá povinnosť dávať zamestnancovi mzdový list. Dokladom o príjme sú jeho mesačné výplatné pásky, ktorých prevzatie by mal potvrdiť svojim podpisom.
Zamestnancovi, ktorý ukončil pracovný pomer vystavuješ potvrdenie o zdaniteľnej mzde a dávaš podpísať evidenčný list, z ktorého mu môžeš vyhotoviť kopiu.
caucico
22.10.08,07:24
ďakujem Vám krásne za odpovede.
prajem prijemny den
m.hladka
22.10.08,07:25
Mzdový list sa nedáva, ale "Potvrdenie o príjmoch ... za r.2008" a "Zápočtový list".
DanielaSL
22.10.08,07:28
Mzdový list sa zamestnancovi nedáva, je uložený dobrých pár rokov v archíve zamestnávateľa. Zamestnanec by mal dostať zápočtový list a potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
caucico
22.10.08,07:31
ďakujem moc