Roby-18
22.10.08,10:00
ahojte chcel by som sa opytať ako odhlasiť auto ktore je naburane ale oprava na nom je neekonomicka a chcel by som potom auto rozpredat na nahradne diely, ale hlavne aby som uz neplatil zakonnu poistku.
Martin Mocko
22.10.08,08:22
ahojte chcel by som sa opytať ako odhlasiť auto ktore je naburane ale oprava na nom je neekonomicka a chcel by som potom auto rozpredat na nahradne diely, ale hlavne aby som uz neplatil zakonnu poistku.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=-1&aid=161

Musíš mať potvrdenie od osoby, ktorá likviduje alebo recykluje vozidlá. Už sa nedá len tak odhlásiť vozidlo - aby nezostalo len tak stáť volakde na parkovisku.
Anie
16.11.08,15:12
Vedel by mi niekto poradit s problemom ako odhlasit auto, ktore uz bolo pred 3 rokmi odovzdane do srotu, cize auto a ani znacky uz neexistuju ale doklady k vozidlu existuju.Da sa z tohto problemu nejako dostat?Zakony sa odvtedy zmenili a neviem ako mam dokazat,ze auto uz bolo davno zlikvidovane i ked chyba bola,ze nebolo odhlasene.Prosim o radu......
k.i.n.o.
16.11.08,15:41
Vedel by mi niekto poradit s problemom ako odhlasit auto, ktore uz bolo pred 3 rokmi odovzdane do srotu, cize auto a ani znacky uz neexistuju ale doklady k vozidlu existuju.Da sa z tohto problemu nejako dostat?Zakony sa odvtedy zmenili a neviem ako mam dokazat,ze auto uz bolo davno zlikvidovane i ked chyba bola,ze nebolo odhlasene.Prosim o radu......
Policajtom by malo stačiť čestné prehlásenie, že auto bolo "ekologicky" zlikvidované a odhlásia ti ho. Len problém je, že doteraz si mal platiť zákonnú poistku, ak si neplatil a auto bolo v evidencii, budeš asi musieť doplatiť.
Anie
16.11.08,17:40
Dakujem za radu a dufam, ze sa mi to tym cestnym prehlasenim podari vyriesit.Co sa tyka toho doplatenia poistneho - co uz ked su zakony take a clovek si vacsinou za chyby musi riadne zaplatit.Este raz dakujem
k.i.n.o.
16.11.08,17:53
Dakujem za radu a dufam, ze sa mi to tym cestnym prehlasenim podari vyriesit.
Neporadím ti, čím máš argumentovať, čo na tvoj prípad hovoria predpisy. Ja len z vlastnej skúsenosti. Auto - totálna škoda - sme dali zlikvidovať, ale bez papiera. Pri pokuse odhlásiť ho od nás pýtali doklad o zlikvidovaní oprávneným subjektom, ten sme ale nemali. Hľadali sme riešenie, dokonca nám bol potrebný doklad ponúknutý za "poplatok", touto cestou sme ale nechceli ísť. Nakoniec stačilo rukou písané prehlásenie o likvidácii na ich (DI) tlačive a auto nám odhlásili z evidencie. Do toho dátumu sme doplatili PZP.
Držím palce.
Marek Kajo
14.09.13,18:18
zdravim tak co uz problem mas vybaveny?
arizona
14.09.13,18:26
myslis, ze cakal 5 rokov od zadani otazky na teba?
avalik
14.09.13,18:51
to je super ... tu sa radi verejne, tak mozes zacat ;)