matusstefan
22.10.08,11:28
Zdravim vsetkych poradakov,

chcel by som vas poprosit o radu. Ide o to, ze by sme v blizkej buducnosti chceli zacat vybavovat stav. povolenie. Pozemok sme uz kupili, aj projekt mame vytipovany (este nekupeny), a tiez mame zoznam toho, co vsetko budeme potrebovat na vybavenie stav. povolenia.
Nakolko budeme mat dost casu na vybavenie st.povolenia, rozhodli sme sa do toho pustit sami a neplatit za to inu osobu.
Zoznam, ktory sme dostali vyzera takto:
Prílohy ku žiadosti :


doklady, ktorým žiadateľ preukazuje vzťah k pozemku ( list vlastníctva, alebo overený doklad o inom práve k pozemku alebo stavbe), kópiu z katastrálnej mapy
predpísaná dokumentácia v 2 vyhotoveniach ( 3x v prípade, že stavebník nie je vlastníkom stavby, ktorej sa navrhovaná zmena týka - pri nadstavbe, prístavbe)
prehlásenie stavebného dozora, že bude vykonávať dozor na stavbe a kópiu dokladu jeho odbornej spôsobilosti ( kópia preukazu )
doklady, príp. rozhodnutia podľa osobitných predpisov, ak si to povolenie stavby vyžaduje( napr. rozhodnutie o odňatí z pôdneho, alebo lesného fondu, orgánu dopravy, ak stavba zasahuje do ochranného pásma štátnej cesty, alebo sa zriaďuje nové pripojenie zo štátnej cesty, miestnej komunikácie a pod.)
vyjadrenie Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante - pri stavbách na podnikateľskú činnosť, pri rodinných domoch-projekt požiarnej ochrany
vyjadrenie správcov sietí - SPP a.s. Bratislava, Stredisko distribúcie plynu Galanta
- Západoslovenská energetika a.s., Kračanská ul. 1607/45, Dunajská Streda
- Západoslovenská vodárenská spoločnosť,
- Slovak telekom, a.s. – Technická dokumentácia, ul.Ružová 135, Dunajská Streda
P.O.BOX 56, 918 18 Trnava 1

vyjadrenie Krajského pamiatkového úradu v Trnave, Sládkovičova 11
vyjadrenie príslušnej obce k spôsobu nakladania s odpadmi zo stavebnej činnosti
súhlas príslušnej obce na povolenie stavby malého zdroja znečisťovania ovzdušia - do výkonu 0,3 MW
súhlas Okresného úradu, odboru ŽP na povolenie stredného a veľkého zdroja znečisťovania ovzdušia – nad 0,3 MW
pri stavbách užívaných verejnosťou vyjadrenie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých
pri stavbách na podnikanie rozhodnutie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,


správny poplatok1 000,- Sk - rodinný dom
700,- Sk - stavba garáže s jedným alebo dvomi miestami, chata do 25 m 2
1 200,- Sk - chata nad 25 m2
700,- Sk - zmena dokončenej stavby na bývanie alebo individuálnu rekreáciu a na
zmeny týchto stavieb pred dokončením,
500,- Sk - na zmeny dokončených stavieb, ktoré plnia doplnkovú funkciu rodinného
domu a na stavby slúžiace na podnikateľskú činnosť na pozemkoch
rodinných domov, na prípojky na existujúcu verejnú rozvodnú sieť,
na garáže a na zmeny týchto stavieb pred dokončením
1 000 – 6 000,- Sk – ostatné stavby podľa rozpočtových nákladov
2 x základná sadzba - dodatočné povolenie stavby


Chcel by som sa opytat uz skusenejsich, kde zacat, aby sme zbytocne nebehali z jedneho miesta na druhe. A dalsia moja otazka je, ci je lepsie vybavovat st.povolenie cez zimu, alebo pockat do jari. Ako laik si myslim, ze cez zimu, maju urady menej prace so st.povoleniami a mozno, ze to pojde plynulejsie.
Poradte, prosim.
NInive
22.10.08,11:24
O tom, ako som to vybavovala ja, som písala v téme Papierovačky od A-Z.
Gabi03
22.10.08,11:45
Ak neplánujete začasť stavať skôr ako na jar, máte kopu času. Všade sa vybavovalo na počkanie, okrem Krajského pamiatkového úradu do dvoch týždňov, ale stačila kópia a vypísanie žiadosti (na mieste), takže všetko išlo plynule. :)
matusstefan
23.10.08,07:48
dakujem pekne za informacie