jess
14.05.05,22:38
Richard, prosím Ťa, vymysli niečo, že keď sa prihlási nový člen, tak by si mal povinne prečítať etiketu porady a postup pri obsluhe stránky ....hnevá ma, keď nový člen, ktorý je tu 5 minút, neprelúska stránku Porady, ale hneď založí novú tému, na tému, ktorá sa tu rozoberá už asi v 4-5ich príspevkoch dobrého 3/4 roka ! Potom sa nám to tu kopí a je z toho miš-maš. Ja viem, že je ťažké takýchto nespratníkov poriešiť, ale ..... skús niečo vymyslieť, ty si dobrá hlavička. Som už členom rok, veľmi mi táto stránka pomohla a záleží mi na tom, aby bola kvalitná !
Richard
15.05.05,06:10
Malé opatrenia som urobil, ale úplne sa to nedá eliminovať. Tvrdšie opatrenia môžu znamenať aj väčšie komplikácie pre začínajúcich.
Niečo ešte zjavne musím spraviť, ale takýmto javom sa nedá vyhnúť úplne.
Napríklad, zaviedol som upozornenie pri zadávaní novej téme a napriek tomu niektorí zaraďujú témy nesprávne...
Tam už pomôže len jedno. Presun témy, upozornenie na existujúcu tému a pod.
jess
15.05.05,08:13
To upozornenie na existujúcu tému by možno postačilo, ak by sa to dalo technicky zvládnuť, len pochybujem, že všetci to budú akceptovať a najskôr si prečítajú existujúce príspevky ....... tak ako doteraz ! Pekný deň !
bodliak
15.05.05,14:27
Nie, že by som sa chcel nováčikov začínajúcich existujúce témy zastávať,
ale aj ja niekedy dlho hľadám, kým objavím sú správnu vetvu.

Občas vadí, že vyhľadávanie je nemožné pre skratky typu "DSS".
Ak krátke slová môžu mať niekedy opodstatnenie...
jess
15.05.05,14:32
ale keď hľadáš niečo ako DSS a nič nenájdeš, tak predsa hľadám alternatívu "dôchodcovské" nie ? A vyhľadá ti všetky príspevky v ktorých sa vyskytuje slovo dôchodcovské a pod. a potom sa dá vybrať príspevok, ktorý sa isto týka DSS.
bodliak
15.05.05,17:35
No niekedy ako pises, "dochodcovske", inokedy "dochodkove"...
Ale ak je v teme spomenute len DSS, mam smolu.

Ak hladas koren slova, tiez mas casto len zopar pismen. Vyhladavanie ma zatial problem okrem diakritiky aj s padmi...
DanielaSL
15.05.05,18:46
Ľahko sa hovorí niekomu , kto poradu pozná už rok. Keď som ju náhodne objavila ja , tak som sa poriadne nevedela ani zaregistrovať. Tak sa ani nedivím, že nováčik nevie , čo má vlastne na porade skôr urobiť.Najmä keď sa na poradu dostane úplnou náhodou.A hlavne keď je aj nie moc veľký kamarát s počítačom a internetom.Všetci sa postupne učíme a verím , že aj noví členovia sa postupne naučia. A keď sa začne jedna téma už x-tý krát , tiež to nie je niekedy na škodu, lebo pre nováčika prelúskať v danej téme názory v počte vyššom ako sto - čo niekde bežne býva - tiež nie je zrovna jednoduché.
Paula
26.07.05,14:30
Richard, už tu bola kedysi prosba...viem, že máš toho dosť na práci... dáko asi viac by sa zišlo varovať zadávateľov tém, nech najprv hľadajú. Množia sa nám tie isté neúrekom, odpovede budú kadetade :)
P.S.nielen noví členovia zadávajú tú istú tému
Téry
26.07.05,14:35
Ja ako novy clen som si ako prve precital celu Etiketu. A slubujem, ze ju budem dodrziavat. Naskor si v porade pohladam, co potrebujem a len ked neviem najst to co ma zaujima, dam otazku. A to najskor do uz existujucej temy, kde ta moja otazka "zapasuje". Len ak takejto temy este niet, zalozim novu.
ondrejvla
26.07.05,14:39
Ja ako novy clen som si ako prve precital celu Etiketu. A slubujem, ze ju budem dodrziavat. Naskor si v porade pohladam, co potrebujem a len ked neviem najst to co ma zaujima, dam otazku. A to najskor do uz existujucej temy, kde ta moja otazka "zapasuje". Len ak takejto temy este niet, zalozim novu.
Vieš, ako sa nám bude potom dobre robiť?
endrju
26.07.05,14:43
Ono to vypadá, že skôr alebo neskôr sa to bez moderátorov jednotlivých oblastí nezaobíde. ;)
Tí by asi najlepšie ustrážili neodôvodnené duplikovanie tém.:cool:
Je to však dosť nevďačná robota a aj dostatočne schopných ľudí ochotných podujať sa na niečo také sa nepodarí nájsť len tak ľahko.:mee:
Paula
26.07.05,14:47
Ja ako novy clen som si ako prve precital celu Etiketu. A slubujem, ze ju budem dodrziavat. Naskor si v porade pohladam, co potrebujem a len ked neviem najst to co ma zaujima, dam otazku. A to najskor do uz existujucej temy, kde ta moja otazka "zapasuje". Len ak takejto temy este niet, zalozim novu.Ďakujem Téry za dlhý zástup poraďákov.... každý tak hádam urobí :) . Chápem nových členov, aj my sme bojovali zo začiatku.
lenkak
26.07.05,18:35
Ja ako novy clen som si ako prve precital celu Etiketu. A slubujem, ze ju budem dodrziavat. Naskor si v porade pohladam, co potrebujem a len ked neviem najst to co ma zaujima, dam otazku. A to najskor do uz existujucej temy, kde ta moja otazka "zapasuje". Len ak takejto temy este niet, zalozim novu.
Dúfam, že nebudeš jediný.
ALDA
27.07.05,07:40
Ja ako novy clen som si ako prve precital celu Etiketu. A slubujem, ze ju budem dodrziavat. Naskor si v porade pohladam, co potrebujem a len ked neviem najst to co ma zaujima, dam otazku. A to najskor do uz existujucej temy, kde ta moja otazka "zapasuje". Len ak takejto temy este niet, zalozim novu.
A želám Ti čo najskôr, aby si mal/a/ 3000 príspevkov, potom to dúfam aj oslávime...:)

Hela
Johanka
27.07.05,09:16
Nemohli by si noví členovia dávať také mená , aby sa dalo rozoznať pohlavie?
endrju
27.07.05,09:33
Nemohli by si noví členovia dávať také mená , aby sa dalo rozoznať pohlavie?
Johanka, nebolo by to márne. :)
Avšak si nemyslím, že je to bezpodmienečne nutné.:cool:
Na šuťáku ktoréhokoľvek člena Porady dokážu účastníci diskusie niekedy "prevetrať" tak, že ten nebude vedieť odpovedať ani na takúto jednoduchú otázku.:p
vladan
27.07.05,09:37
Na šuťáku ktoréhokoľvek člena Porady dokážu účastníci diskusie niekedy "prevetrať" tak, že ten nebude vedieť odpovedať ani na takúto jednoduchú otázku.:p
Andrej, to vôbec nie je pravda!!! :D:D:D
lenkak
27.07.05,15:10
To sa dalo čakať že práve Vlaďa bude oponovať.
endrju
27.07.05,15:50
Andrej, to vôbec nie je pravda!!! :D:D:D
Určite? Vlaďa, si o tom presvedčená?:p:p:p:p:p

Budem musieť navrhnúť Jožkovi Mihálovi, aby doplnil v etikete bod, že každý nový člen povinne musí prejsť spoveďou na šuťáku. Odborná komisia potom štatisticky vyhodnotí pravdivosť Tvojho a môjho tvrdenia.
Za predsedu komisie navrhujem Teba. Si v rebríčku šuťáku No.1.:p;):D:):cool:
blcha
27.07.05,16:59
Aj ja sa zastanem nováčikov, veď aj ja som nedávno bola na tejto stránke ako vyoraná myš. Práve v tom sa mi Porada páčila, že si môžem zadať otázku bez cenzúry. Dnes je počet príspevkov ( a odpovedí ) taký rozsiahly, že aj zdatný Poraďák má často starosti s vyhľadaním a dopátraním sa potrebnej odpovede. Viac mi prekáža napríklad to kvantum smajlíkov, o ktorých často neviem, načo sú tam. Ak nechcete, tak na duplicitnú otázku nemusíte odpovedať!
Téry
27.07.05,17:05
Aj ja sa zastanem nováčikov, veď aj ja som nedávno bola na tejto stránke ako vyoraná myš. Práve v tom sa mi Porada páčila, že si môžem zadať otázku bez cenzúry. Dnes je počet príspevkov ( a odpovedí ) taký rozsiahly, že aj zdatný Poraďák má často starosti s vyhľadaním a dopátraním sa potrebnej odpovede. Viac mi prekáža napríklad to kvantum smajlíkov, o ktorých často neviem, načo sú tam. Ak nechcete, tak na duplicitnú otázku nemusíte odpovedať!Ja som tu tiez novy a zda sa mi po par dnoch, ze to mnozstvo tem by nemuselo byt take rozsiahle kebi si ludia nasli cas trosku pozriet uz zalozene temy a tam pohladat co potrebuju. Napriklad tema typu "VZ k 1.7.2005" je tu asi 4 x.
vladan
28.07.05,06:51
Viac mi prekáža napríklad to kvantum smajlíkov, o ktorých často neviem, načo sú tam.
Blška, podľa mňa sú smajlíci na odľahčenie tém, vyjadrenie emócií :D ... ale hádať sa nebudem ...
myrjam
28.07.05,07:17
Nechcem byť ako nováčik múdra, ale nešlo by to spraviť tak, aby, ak niekto zadá opakujúcu sa novú tému, sa k otázke priradili už všetky existujúce témy? Akýsi odkaz, aby nebolo treba písať stále dokola o tom istom.
Ďalšie vec, čo mi trochu vadí, je nesmierna dĺžka niektorých tém, kde sa často stane, že človek sa dozvie toľko protichodných názorov a rád - podľa toho, kde ako a čo zamestnávateľ alebo úrady akceptujú, že nováčik nielen na porade, ale aj v odbore je stratený. Chýba mi tu nejaký arbiter, niekto, kto by to usmernil (napr. pán Mihál nie je vždy prítomný).
MáriaPaM
28.07.05,08:07
Tiež si myslím, že nový člen by mal najprv čítať, čítať, čítať...

Ja som to tak urobila a dalo mi to veľa. A čo sa týka protichodných názorov a rád, podľa mňa je práve zaujímavé sledovať ako sa problém vyvíja, aké sú rôzne názory a nakoniec vždy zasiahne nejaký PORAĎÁK. A musím uznať, že ich tu je veľa dobrých a často obdivujem, že nech sa pripojím ráno či večer, mnohí sú online a zmenia nás z :confused: na :) .
hron
28.07.05,08:14
Ďalšie vec, čo mi trochu vadí, je nesmierna dĺžka niektorých tém, kde sa často stane, že človek sa dozvie toľko protichodných názorov a rád - podľa toho, kde ako a čo zamestnávateľ alebo úrady akceptujú, že nováčik nielen na porade, ale aj v odbore je stratený. Chýba mi tu nejaký arbiter, niekto, kto by to usmernil (napr. pán Mihál nie je vždy prítomný).
No, mudro vravis :-), ale myslim si, ze lahka pomoc. Staci poziadat na konci takejto "vravy" o akusi sumarizaciu dosiahnuteho vysledku tych, ktori sa z toho nejako vysomarili. (ehhh, to si chystam pre seba, aby som nevyzeral ako vol)
Ak ani to nepomoze, tak uz len osoba z moci uradnej, ale tu na porade nenajdes.
endrju
28.07.05,08:42
Ak ani to nepomoze, tak uz len osoba z moci uradnej, ale tu na porade nenajdes.
Teraz ešte nenájdeš, ale predpokladám, že časom nájdeš. Život si to vynúti. Nad riešeniami uvažujú certifikovaní Poraďáci (je to schované medzi riadkami v niektorých príspevkoch), ktorí nám to potom predložia ako skvelý darček pod stromček.:)
Nech žijú certifikovaní Poraďáci.:D
hron
28.07.05,08:53
Teraz ešte nenájdeš, ale predpokladám, že časom nájdeš. Život si to vynúti. Nad riešeniami uvažujú certifikovaní Poraďáci (je to schované medzi riadkami v niektorých príspevkoch), ktorí nám to potom predložia ako skvelý darček pod stromček.:)
Nech žijú certifikovaní Poraďáci.:D
Aha, ale ved ani clenska zakladna porady nebude stacit na krytie vydochynania certifikatu, ved to by musel byt obnovovany najmenej raz za mesiac, a ktohovie ci si zivot nevynuti tu frekvenciu zmenit na tyzden. Elektrikar musi robit certifikat najmenej raz za dva roky a to sa menia predpisy tak raz za dvadsat rokov.