halali
22.10.08,12:41
ahojte
vedel by mi niekto z Vás poradiť literatúru týkajúcu sa strojopisu? Potrebujem vedieť ovládať všetky veci týkajúce sa strojopisu, nielen prstoklad, ale aj odborné veci, napr. veľkosť medzier a neviem čo ešte, proste existujú na to nejaké dané pravidlá?
leníča
22.10.08,10:49
Skús u niekoho kto chodí do školy napr. na obch.akadémiu alebo inú podobnú strednú školu. Tam je to ako vyučovací predmet a musia mať k tomu aj literatúru.
HankaH
22.10.08,11:23
Dá sa aj objednať:

www.edicny-portal.sk/ucebnice/ekonomicke-vzdelavanie/administrativa-a-korespondencia-pre-1.-rocnik-obchodnych-akademii/ (http://www.edicny-portal.sk/ucebnice/ekonomicke-vzdelavanie/administrativa-a-korespondencia-pre-1.-rocnik-obchodnych-akademii/)
Chobot
22.10.08,11:27
ahojte
vedel by mi niekto z Vás poradiť literatúru týkajúcu sa strojopisu? Potrebujem vedieť ovládať všetky veci týkajúce sa strojopisu, nielen prstoklad, ale aj odborné veci, napr. veľkosť medzier a neviem čo ešte, proste existujú na to nejaké dané pravidlá?

TO už sa netýka strojopisu, ale na to je vydaná norma č. STN 01 6910 o úprave písomností, kde sú upravené pravidlá písania úradných listov, pravidlá písania znakov, značiek, čísiel a pravidlá tvorby textu. Skús si zohnať tú normu, tam to nájdeš (má to nejakých 50 strán).
m.hladka
22.10.08,11:42
Skús v knižnici " kniha strojopisu" , moja dcéra si asi pred dvoma rokmi požičala. Určite ti tam odborné pracovníčky poradia.
yoyka
28.10.08,08:16
ďakujem veľmi ste mi pomohli, aj ja som to potrebovala :)
Marína
28.10.08,09:11