Beata
15.05.05,08:37
Prosím Vás o radu. Ak sa SZČO zúčastní nejakého konania, napríklad svedčí na súde, má nárok požiadať o náhradu straty na zárobku. K tomu ale potrebuje, podľa vyjadrenia OS, vypočítanú hodinovú mzdu od príslušného finančného orgánu. Keby to bol zamestnanec, chápem, že príslušným finančným orgánom sa rozumie mzdová učtáreň, ale ako je to pri SZČO?

Ďakujem
Beata
15.05.05,13:01
Nevie mi nikto poradiť? :(
porfin
15.05.05,17:25
Nie som odborník, ale myslím si, že SZČO má smolu........... a nedostane nič.
Veď ani dovolenku jej nik nepreplatí. Je to nahlavu, ale byť SZČO je tvrdá drina.
Johanka
15.05.05,18:29
SZČO nedostane nič.
pyton
16.05.05,04:52
Ja si nemyslím, že SZČO nedostane nič, skús sa opýtať na DÚ, či ti tam dajú nejaké potvrdenie a z toho sa to potom nejako vypočíta.
Johanka
16.05.05,05:45
Ja by som bola rada, keby dostala aj SZČO niečo, len si neviem predstaviť ako narátajú počet odpracovaných hodín. V tomto sa mi to zdá nereálne.
hron
16.05.05,10:28
Ja by som bola rada, keby dostala aj SZČO niečo, len si neviem predstaviť ako narátajú počet odpracovaných hodín. V tomto sa mi to zdá nereálne.
Celkom jednoducho. Vypocitaju pocet pracovnych dni v roku minus dni zakonnej dovolenky. A ked budu mat pocit, ze zivnostnici si iba valaju sunky, mozu vysledok delit dvoma, alebo troma...
ivettt
25.02.08,10:41
Dobrý, viem, že je to trochu mimo tejto témy, ale chcela by som vedieť, ako sa zdaňuje náhrada straty na zárobku bývalému zamestnancovi, ktorý však túto náhradu dostal minulý rok po takmer 5 rokoch na základe rozhodnutia súdu, ale túto náhradu mu vyplatil bývalý zamestnávateľ?
ďakujem