Kjara L
22.10.08,15:05
Dobry den,

vedeli by ste mi poradit, ako preplacat benzin z a do prace zamestnancovi? ako to mam zauctovat? ako zistit, kolko mozem preplatit? a musi sa to zdanit zamestnancovi?
dakujem.
Zoltán Kovács
22.10.08,13:11
Dobry den,

vedeli by ste mi poradit, ako preplacat benzin z a do prace zamestnancovi? ako to mam zauctovat? ako zistit, kolko mozem preplatit? a musi sa to zdanit zamestnancovi?
dakujem.

Je to čiste na zamestnávateľovi. U zamestnanca ide o zdaniteľný príjem. Totiž žiadny zákon neukladá povinnosť preplácať náklady na cestu do zamestnania a späť.
Chobot
22.10.08,13:13
Dobry den,

vedeli by ste mi poradit, ako preplacat benzin z a do prace zamestnancovi? ako to mam zauctovat? ako zistit, kolko mozem preplatit? a musi sa to zdanit zamestnancovi?
dakujem.

Nie je tam žiadny limit. Je to dobrovoľné plnenie, na strane zamestnávateľa je to nedaňový výdavok a na strane zamestnanca, ako už spomenuté, zdaniteľný príjem.
Kjara L
23.10.08,11:00
dakujem za odpovede,

aby som upresnila, neviem, kolko mozem preplatit, ked mi prinesie blocky, mam to prepocitat cez spotrebu a km? a mozem si uplatnit DPH z toho?
vdaka
Tweety
23.10.08,11:01
dakujem za odpovede,

aby som upresnila, neviem, kolko mozem preplatit, ked mi prinesie blocky, mam to prepocitat cez spotrebu a km? a mozem si uplatnit DPH z toho?
vdaka
Nie nárok na odpočet si nemôžeš uplatniť. Ak to chcete preplatiť tak cez spotrebu .