monika1234
22.10.08,14:19
Prosim, poradte mi.... Nejake info som tu objavila, ale konkretne by som chcela vediet, ako je to s platenim zdravotneho poistenia. som v slobodnom povolani (novinarka), a kdesi som sa dozvedela, ze prvy rok sa odvody do zdravotnej poistovne zaplatia pri rocnom zuctovani. Ked mam teda slobodne povolanie, je potrebne nahlasit sa ako samoplatca, alebo staci rocne zuctovanie? dozvedela som sa, ze ak clovek cinnost nevykonava sustavne, tak mesacne preddavky do poistovne neplati. Co vsak znamena sustavne? (Z tejto cinnosti som mala prijmy striedave, jeden tyzden daco bolo, potom aj menej, nie kazdy den som daco urobila)Budem vdacna za kazde info.

Druhy moj problem spociva v tom, ze momentalne som na stazi, ktora je vyplacana ako grant zo zahranicia, cize odvody nebudem mat platene. co sa tyka slobodneho povoalania, to som uz mala aj vtedy ked som nastupila na staz. Slobodne povolanie mam tak stale aktivne, avsak prijmy mam len zo staze, ako je to potom s odvodmi...

Dakujem vsetkym, co si to precitali az do konca a vedeli by mi pomoct aspon s jednym bodom