Jarka V.
22.10.08,14:19
Ahojki

Chcem Vás lidičky požiadať o radu.Naša firma sa z fyzickej osoby meni na s.r.o. od 1.1.2008. Ako to bude so všetkými zamestnancami? Musi sa so všetkými ukončiť pracovny pomer a urobiť nový?....myslim že ano, ale ako
to bude so sociálnou poisťovňou, zdravotnou poisťovňou. Tiež ich treba odhlasovať a znovu prihlasovať?

Dakujem za radu

Jarka
inuš
23.10.08,04:17
Ja pracujem vo firme, kde sa pri prechode nerobili nové pracovné zmluvy, bolo to všetko uvedené v zmluve./vtedy som tu ešte nerobila/.
Ale ja by som uzatvorila pracovné pomery u FO, odhlásila všetkých na SP,ZP, vystavila zápočtové listy - proste klasiké ukončenie pr.pomeru so všetkými náležitosťami. Následne by som urobila nové pracovné zmluvy s hlavičkou PO a zasa všetkých prihlásila na SP, ZP. Samozrejme zmluvy by mali byť také isté, bez zmien, pokial sa obaja na nich nedohodnete. Je to prehladnejšie.
Ked sme mali kontrolu z inšpektorátu, tak kontrolórke vadilo, že na hlavičke pracovných zmlúv je uvedená stará firma a nie nová. Dala mi prerobiť zmluvy, ale dala si to napokon vysvetliť a nič sa neprerábalo.
ZuzanaP
23.10.08,04:17
Delimitácia zamestnancov znamená prechod zamestnancov na novú s. r. o. bez ukončenia PP, musíte spraviť delimitačný protokol, dodatky k zmluvám, že sa mení zamestnávateľ, na SP sa posiela delimitačný protokol, na ZP musíš spraviť odhlášky a prihlášky (ako pri nových PP). A zrejme prechádzajú od 01.01.2009:)

http://www.porada.sk/t74217-delimitacia.html
http://www.porada.sk/t63945-prechod-prav.html
http://www.porada.sk/t30169-prechod-prav-a-povinnosti-z-pracovnopravnych-vztahov.html

a kopa ďalších
inuš
23.10.08,04:19
Delimitácia zamestnancov znamená prechod zamestnancov na novú s. r. o. bez ukončenia PP, musíte spraviť delimitačný protokol, dodatky k zmluvám, že sa mení zamestnávateľ, na SP sa posiela delimitačný protokol, na ZP musíš spraviť odhlášky a prihlášky (ako pri nových PP). A zrejme prechádzajú od 01.01.2009:)
No toto je ovela jednoduchšie, ako som napísala ja. A samozrejme menej prácne. :---
Jarka V.
23.10.08,06:57
ano...k 1.1.2009:)....a dakujem Vam ludkovia..uz som to celkom pochopila. Takze az take zlozite to nebude...dakujeeeeeeeem
thalia13
06.06.11,12:11
nemáte niekto vzor delimitačného protokolu?
jacekova
19.04.12,08:41
ale ty si to napísala zle
jacekova
19.04.12,08:41
zo SP sa neodhlasujú zam-ci. na to pozor!
jacekova
20.04.12,11:07
trošku "oprášim" túto tému.....

od 1.5.2012 budú zamestnanci z jednej firmy delimitovaní do našej firmy. pôvodná firma nezaniká. chápem všetko okolo delimitácie, urobili sme dohodu o prechode práv a povinností, urobili sme delimitačný protokol do sociálky, prihlásime si zamestnancov do ZP...
*len neviem, či si mám spätne nahrať mzdy za 1-4/2012 od predchádzajúceho zamestnávateľa, alebo mi to netreba...

1.mala by pôvodná firma pri prechode (t.j.30.4.2012) vystaviť zamestnancom potvrdenia o príjme 2012?

2.čo sa týka RZD za rok 2012 (bude ho robiť nová firma s tým, že použijeme potvrdenia od predch.firmy)?

3.a čo hlasenie 2012? predchádzajúci zamestnávateľ robil prehľady za 1-4/2012, my budeme robiť 5-12/2012..... má aj predch.zamestnávateľ robiť hlásenie? podľa mňa každá firma by si mala urobiť hlásenie za seba, pretože som čítala, že DÚ berie každú firmu ako samostatnú účt.jednotku so svojim DIČ

4.ak od nás odíde zamestnanec na úrad práce..... kto vypĺňa roky zamestnania? ja aj za predchádzajúceho zamestnávateľa alebo my len od 1.5.2012?

5.zápočtový list..... vraj mám nasčítať obdobia aj za predchádzajúceho zamestnávateľa..

ak vie ktosi zodpovedať aspoň niektoré otázky, budem vďačná
jacekova
23.04.12,09:51
trošku "oprášim" túto tému.....

od 1.5.2012 budú zamestnanci z jednej firmy delimitovaní do našej firmy. pôvodná firma nezaniká. chápem všetko okolo delimitácie, urobili sme dohodu o prechode práv a povinností, urobili sme delimitačný protokol do sociálky, prihlásime si zamestnancov do ZP...
*len neviem, či si mám spätne nahrať mzdy za 1-4/2012 od predchádzajúceho zamestnávateľa, alebo mi to netreba...

1.mala by pôvodná firma pri prechode (t.j.30.4.2012) vystaviť zamestnancom potvrdenia o príjme 2012?

2.čo sa týka RZD za rok 2012 (bude ho robiť nová firma s tým, že použijeme potvrdenia od predch.firmy)?

3.a čo hlasenie 2012? predchádzajúci zamestnávateľ robil prehľady za 1-4/2012, my budeme robiť 5-12/2012..... má aj predch.zamestnávateľ robiť hlásenie? podľa mňa každá firma by si mala urobiť hlásenie za seba, pretože som čítala, že DÚ berie každú firmu ako samostatnú účt.jednotku so svojim DIČ

4.ak od nás odíde zamestnanec na úrad práce..... kto vypĺňa roky zamestnania? ja aj za predchádzajúceho zamestnávateľa alebo my len od 1.5.2012?

5.zápočtový list..... vraj mám nasčítať obdobia aj za predchádzajúceho zamestnávateľa..

ak vie ktosi zodpovedať aspoň niektoré otázky, budem vďačná

nikto nevie?
nemcikova
23.04.12,10:48
Dobrý deň,
1. áno, je potrebné vystaviť potvrdenia o príjme z pôvodnej firmy z pôvodnej firmy
2. RZD za 2012 bude robiť nová firma a použije aj potvrdenia od predchádzajúcej firmy
3. každá firma bude robiť hlásenie samostatne za rok 2012
4. Roky zamestnania vypĺňa nový zamestnávateľ sčítaním aj predchádzajúceho zamestnávateľa
5. áno, treba nasčítať obdobia novej firmy a aj predchádzajúcej.
My sme spätne nenahrávali mzdy do novej firmy, len sme upravili v novej firme priemery dovoleniek tak, ako vychádzali v pôvodnej firme a takisto zostatky dovoleniek sme nahodili tak ako vychádzali pri uzatvorení pôvodnej firmy. A ešte zostatok sociálneho fondu sme presunuli prevodom do novej firmy. Ak by ešte niečo nebolo jasné, kľudne ma kontaktuj. Nemčíková
halu
03.02.13,17:46
Neviem možno by som sa dočítala, ale chcela by som sa poradiť ohľadom delimitovaných zamestnancov. Od 1.1.2013 k nám boli delimitovaní zamestnanci. Do mzdového programu zadávam začiatok PP 1.1.2013 alebo ich pôvodný nástup do predchádzajúcej organizácii?
A ešte by som chcela vedieť robíme im ročné zúčtovanie dane?
Ďakujem za odpoveď.
knazek
13.03.13,13:22
Pekný deň, ja by som sa chcel len spýtať, či je v rámci delimitácie možné previesť aj zamestnancov, ktorý sú dlhodobo PN? a za 2. v dodatku k zmluve môže byť aj zmena doby trvania PP? napr z doby neurčitej na dobu určitú. Pekne ďakujem