Bumbo15193
22.10.08,16:10
Mam HDD rozdelený na dve polovice C: Windows a D: momentálne nefunkčné. Keď chcem odtial niečo zobrať alebo dať tak mi vyhodí,, že z tade nejde čítať lebo ho treba naformátovať. Je možné nejako ho spojazdniť aby som neprišiel o nič čo mam v D:? alebo nejakým spôsobom ich odtiaľ vytiahnuť ak to nepôjde spojazniť bez naformátovania???
Stevo5
22.10.08,15:31
Málo údajov si nám sem napísal.
- aký používaš operačný systém
- ako dlho je PC asi používaný
- pri akej činnosti sa disk D "pokazil" - čo si vtedy na počítači robil
- používaš antivírový program - a tiež antispyware?
Fero11
22.10.08,15:33
Takuto hlasku som este nevidel, mohol by si urobit screenshot a ukazat nam ho ?
poplas
22.10.08,16:05
Dá sa, disk vyber z PC zapoj na druhý, na druhom cez program na záchranu dát je ich mnoho tie dáta načítavaj cez antivír. Po tom na novo vymaž disk a naformátuj, ak tak bude fungovat možeš ho používať ďalej a hlavne dáta máš zachránené.
Fero11
22.10.08,16:26
No neviem co tym dosiahne, ked mu nefunguje jedna particia a HDD da do druheho PC :confused:
Bumbo15193
22.10.08,17:38
Upresnenie k problemu:
- no je v ňom windows xp
- pc ma asi rok ani to nie
- no a D: sa nedalo otvoriť pri normalnom použivani kedy sa pc zapne a neodpovedal
Ten spôsob s vybraním HDD z pc sme skušali skúšali sme aj dať vistu a nejako cez ňu ale vôbec nereaguje.
No skusim zohnať nejaký program ale ak tak neviem
Chobot
22.10.08,21:09
Upresnenie k problemu:
- no je v ňom windows xp
- pc ma asi rok ani to nie
- no a D: sa nedalo otvoriť pri normalnom použivani kedy sa pc zapne a neodpovedal
Ten spôsob s vybraním HDD z pc sme skušali skúšali sme aj dať vistu a nejako cez ňu ale vôbec nereaguje.
No skusim zohnať nejaký program ale ak tak neviem

Nainštaluj si na C: program Easy Recovery (http://www.download.com/EasyRecovery-Professional/3000-2248_4-10309797.html?cdlPid=10309798) a daj si prehľadať tým programom partíciu D:. Malo by ti nájsť všetky dokumenty, pokiaľ disk nie je fyzicky poškodený.

Len pozor pri obnove - nájdené súbory musíš niekde uložiť, nemôžeš ich uložiť znovu na D:, lebo pri ukladaní by sa zároveň prepisovali iné. Takže buď ich uložiť na C:, ak je dostatočne veľké, alebo si tam vlož ešte jeden disk, kam ich dočasne uložíš. Po uložení naformátuj D: a súbory presuň späť na D:.
Stevo5
23.10.08,07:33
Upresnenie k problemu:
- no je v ňom windows xp
- pc ma asi rok ani to nie
- no a D: sa nedalo otvoriť pri normalnom použivani kedy sa pc zapne a neodpovedal
Ten spôsob s vybraním HDD z pc sme skušali skúšali sme aj dať vistu a nejako cez ňu ale vôbec nereaguje.
No skusim zohnať nejaký program ale ak tak neviem

Mal som raz podobný problém, jedna partícia rozdeleného disku nebola prístupná. Nepamätám sa akú chybovú hlášku to vypisovalo. Tá partícia bola len "odpojená" a systém ju nevedel sprístupniť.
Pripojiť k systému sa mi ju podarilo programom Partition Magic 8. Po pripojení boli všetky dáta v poriadku.
Mal by byť v plnej verzii (PM 8), demo niektoré funkcie len naznačí a pri zadaní "vykonaj" napíše požiadavku na zakúpenie programu. Neviem či máš prístup k tomu programu a či sa ti to oplatí ale
vyskúšaj. K PM8 je aj čeština (slovenčina neviem) pre lepšiu orientáciu v programe.
tomasenkoslav
23.10.08,07:51
suhlasim so stevo5 a P.Magic

pozri este cez ovladaci panel/nastoje na spravu/sprava pocitaca/sprava doskov ...ako to tam vypadá....
Bumbo15193
27.10.08,09:50
Dakujem vam Vsetkym za rady!
Postahoval som neaky softver tak sa do toho pustim.