rommy
22.10.08,17:42
ahoj poraďáci prosím Vás finančný poradca nemusí byť zaregistrovaný na živnostenskom?
Xanti
22.10.08,19:57
Nemusí mať živnosť aby mohol byť finančným poradcom. Stačí mu registrácia na daňovom úrade a tam mu pridelia DIČ. A to je všetko.:cool:
pánkoj
30.11.08,09:04
Čo vyplýva pre neho, keď sa zaregistruje na DÚ. Musí tak urobiť?
Ja teraz začínam ako poradkyňa v kozmetike. Vyplácať ma bude firma v Maďarsku. Musím ísť tiež na DÚ? Nikdy som takto nepracovala, mala som vždy prac. zmluvu, tak neviem v tom "chodiť". Poraďte prosím. Ďakujem
Filip Glasa
30.11.08,09:35
To ako chcete riešiť tou mandátnou zmluvou?
pánkoj
30.11.08,16:13
To ako chcete riešiť tou mandátnou zmluvou?

Mám podpísať licenčnú zmluvu a dať zálohu (školenia, kozmetika...)
Filip Glasa
30.11.08,17:41
No hej, ale z pohľadu našej legislatívy ak vykonávaš nejakú činnosť, tak buď si živnostník, alebo zamestnanec, alebo máš mandátnu zmluvu. Či existuje nejaké iné riešenie?
unitvp
30.11.08,17:47
Mám podpísať licenčnú zmluvu a dať zálohu (školenia, kozmetika...)

Doporučujem obozretnosť.
:)
slabikar
01.12.08,09:40
Ja teraz začínam ako poradkyňa v kozmetike. Vyplácať ma bude firma v Maďarsku.

som sa zlakol ze OVB a podobne sekty :D
pánkoj
02.12.08,16:18
Nemusí mať živnosť aby mohol byť finančným poradcom. Stačí mu registrácia na daňovom úrade a tam mu pridelia DIČ. A to je všetko.:cool:

Keď teda nemá s nikým žiadnu inú zmluvu, a má príjmy, to stačí len sa zaregistrovať na DÚ? Tým, že mu pridelia len DIČ, z toho vyplýva okrem platenia odvodov z príjmov aj niečo iné?
prosím o odpoveď - ďakujem
unitvp
02.12.08,17:13
Keď teda nemá s nikým žiadnu inú zmluvu, a má príjmy, to stačí len sa zaregistrovať na DÚ? Tým, že mu pridelia len DIČ, z toho vyplýva okrem platenia odvodov z príjmov aj niečo iné?
prosím o odpoveď - ďakujem

1. platíš daň z príjmu.
2. platíš si zdravotné poistenie
3. platíš si odvody do sociálnej poisťovne ( vo vlastnom záujme )

:)
d.o.m.i
15.02.09,14:54
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti s daňovým priznaním pre finančných poradcov, pokiaľ nie sú ešte SZČO, ale majú len DIČ... čo si môžu odpísať z daní? aký je tam rozdiel? ďakujem