tetrisss
22.10.08,19:12
Prosim, ak viete, poradte mi, ake mam povinosti, ked potvrdim nezamestnanemu, ze sa u mna uchadzal o pracu.
Tweety
22.10.08,17:14
Prosim, ak viete, poradte mi, ake mam povinosti, ked potvrdim nezamestnanemu, ze sa u mna uchadzal o pracu. Voči komu povinnosti ?
Voči nemu žiadne, ak sa uchádzal a miesto nedostal, tak žiadne. ALebo chceš vedieť niečo iné?
tetrisss
22.10.08,17:28
Dnes mi jeden pan tvrdil, aby som nikomu nedavala ziadne razitka, lebo musim mat ziadost o prijatie do zamestnania a ze mi mozu prist na kontrolu, nikdy som to sice nepocula, ale v nasom state je mozne vsetko:D.
wagner
22.10.08,17:37
Pred asi tromi rokmi to bolo, že obce mali viesť evidenciu nezamestnaných, ktorí sa uchádzali o prácu. Môžem Ťa uistiť, že tú evidenciu nikto neviedol. A neviem o tom, že by to dnes platilo. Určite nikto takú evidenciu nevedie a ani v zákone to nie je. Nech ten kto Ti to povedal povie, odkiaľ má takú informáciu - teda zákon č., § č. a potom si to môžeš overiť v zákone. Inak never ;)
JankaO
22.10.08,17:42
Dnes mi jeden pan tvrdil, aby som nikomu nedavala ziadne razitka, lebo musim mat ziadost o prijatie do zamestnania a ze mi mozu prist na kontrolu, nikdy som to sice nepocula, ale v nasom state je mozne vsetko:D.

O prácu sa môžem uchádzať aj osobne - t.j. ústne.Nemusí byť písomná forma. ÚP ale dával nezamestnaným lístočky, aby potencionálny zamestnávateľ potvrdil, že sa u neho nezamestnaný bol uchádzať o prácu. ( asi sa tým sledovalo, či je dotyčný aktívny ...) A keďže žiadne voľné miesto nemáš, nemusíš ani na ÚP nahlasovať voľné PM. (neviem, či sa to ešte dnes robí, ale kedysi sa to muselo nahlasovať)
tetrisss
22.10.08,17:51
Dakujem, aj ja si osobne myslim, ze je to somarina.Este raz dakujem.