pivko
22.10.08,20:23
Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?:mad:
ludo_centrum
22.10.08,18:40
na to kľudne zabudni. To je len komerčný údaj. Dôležité je akú máš okamžitú rýchlosť prijímania / odosielania dát. Na to existuje celá rada rôznych meračov.
Ja ho požívam už skoro 2 roky, ale žiaden zázrak. Ale to je asi u každého ako som o tom písal v inom príspevku.
Stefan2005
22.10.08,18:42
Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?:mad:

1 byte = 8 bite
rychlosť pripojenia 1024 kb/s znamená, že dáta sa sťahujú rychlosťou 128 kB/s ( 1024:8=128)
Chobot
22.10.08,19:33
Dnes som si aktivoval mobilny internet program Klasik kde mám predplatených 2 000 MB , teraz som zopar minut pripojený a už mi modem ukazuje 7,2 MByte. MB a MByte je to iste?:mad:

Vidím, že predchádzajúci prispievatelia ťa vôbec nepochopili. Ty si sa pýtal na objem prenesených dát a nie na rýchlosť pripojenia.

Áno, MB = Mega Byte, teda máš predplatených cca 2 GB (2000 MB) dát. Bežným surfovaním to neprekročíš, ale pozor pri sťahovaní napr. filmov, jeden film má cca 700 MB.
bepo
22.10.08,19:39
Ja som to voľakedy meral a len úvodná stránka napr Porady môže mať vyše 1 MB takže tých 7 MB je reálnych.
Stefan2005
22.10.08,19:42
Vidím, že predchádzajúci prispievatelia ťa vôbec nepochopili. ...

... som preto rád, že si doplnil :).
Pochopil som to tak, že prvá veta je konštatačná. Otázka bola položená v druhej vete ;)...
vyr skalny
22.10.08,20:59
Necudujem sa ze otazku malokto pochopil ked je takto polozena... Samozrejme ze MByte a MB je to iste, je logicke ze pri niekolkominutovom pripojeni ti tam tych MB zopar nabehlo. Ci si cakal ze budes mat stale minutych 0,00 MB??
Stevo5
23.10.08,08:10
pivko
ak máš vyššie spomínaný internet s predplatenými dátami v objeme 2GB mesačne, a ak ich nechceš prekročiť, je vhodné si nainštalovať niektorý programček na meranie stiahnutých dát. Ja na toto napr. používam český Connectionmeter.
Ak si ho tak nastavíš - máš na obrazovke v malom priehľadnom okne informácie o celkovom objeme stiahnutých dát za mesiac, info o okamžitej rýchlosti download / upload (ak by niektorý nezbedný programček si zmyslel na pozadí niečo sťahovať hneď to zistíš).
Program sa vie pripojiť priamo na stránku tvojho poskytovateľa internetu a množstvo stiahnutých dát si zosynchronizovať s meraním, nevzniká rozdiel.
Ak si tento alebo niektorý iný merač nainštaluješ, vieš ako na tom si a nemusíš si tieto údaje prácne kontrolovať na stránke poskytovateľa.
feron
23.10.08,16:38
pivko
ak máš vyššie spomínaný internet s predplatenými dátami v objeme 2GB mesačne, a ak ich nechceš prekročiť, je vhodné si nainštalovať niektorý programček na meranie stiahnutých dát. Ja na toto napr. používam český Connectionmeter.
Ak si ho tak nastavíš - máš na obrazovke v malom priehľadnom okne informácie o celkovom objeme stiahnutých dát za mesiac, info o okamžitej rýchlosti download / upload (ak by niektorý nezbedný programček si zmyslel na pozadí niečo sťahovať hneď to zistíš).
Program sa vie pripojiť priamo na stránku tvojho poskytovateľa internetu a množstvo stiahnutých dát si zosynchronizovať s meraním, nevzniká rozdiel.
Ak si tento alebo niektorý iný merač nainštaluješ, vieš ako na tom si a nemusíš si tieto údaje prácne kontrolovať na stránke poskytovateľa.
Ak máš modem Huawei, ten si to vie merať aj sám, v ponuke "Tools" je "Volume statistic", kde tie mria stiahnuté a odoslané dáta pri aktuálnom zapojení, ale aj celkové kumulované od posledného vynulovania. Keď si vynuluješ prvý deň fakturačného obdobia, tak máš prehľad celý mesiac.
seat
23.10.08,18:15
Myslím si ak máš huawei tak tých 7,2 Mb znamená maximálnu teoreticky dosiahnuteľnú rýchlosť pripojenia cez tento modem nie je to info o spotrebe
rugby30
23.10.08,20:11
presne tak, 7.2megabit za sekundu cize 7.2Mbit/s znamena rychlost komunikacie medzi PC a modemom (PCMCIA kartou). tento udaj sa zobrazi vzdy po pripojeni vpravo dole. Neznamena ale ziaden podstatny udaj.

1/ ak chces zistit rychlost svojho pripojenia, skus merac na dsl.sk alebo speedmeter.sk.

2/ ak chces vediet presnu spotrebu, posli cez konzolu business everywhere alebo mobile connect sms SKK na cislo 360. Obratom ti pride presna info o zostatku dat. Alebo mozes tiez pouzit bezplatny sw alebo ten od orangeu. Na ten sa ale neda spolahnut na 100%. pri reklamacii vysokej faktury ti info o datach z nejakeho se nepomoze. Jedine sms od Orangeu z 360tky. Je ale spoplatnena(par korun)
rugby30
23.10.08,20:13
Realna rychlost pripojenia zavisi od aktivnej sluzby, pouziteho modemu, dostupnosti 3G siete, sily signalu, trosku aj pocasia, vzdialenosti od vysielaca.... rychlost nieje pri mobilnom internete nikdy garantovana,