vemak
22.10.08,21:38
viete mi poradit pre ktore radiatory sa ohladom na ich kvalitu rozhodnut?
Viem ze ceny su priblizne rovnake, korad-u.s.steel, purmo- povodom z finska teraz vyroba v polsku. Parametre tiez cca rovnake, ale je nejaky rozdiel v kvalite?dakujem za vas cas.
marek
Zypsik
23.10.08,08:05
Dovolim si natlacit sa do vlakna.
Poznate radiatory korado? (www.korado.cz)
Mame na nich dobru ponuku, no netusim co je to za firmu... Dakujem
vecernicek
28.09.10,19:36
rád by som oživil túto tému. Projektant mi navrhol radiátory Purmo, neviem o nich nič. Oplatí sa ísť do radiátorov od iného výrobcu? Máte skúsenosti s pomerom kvalita/cena?
MacoLM
29.09.10,04:15
nam odporucili radiatory Korad (U.S.Steel) alebo ceske Korado. ceny skoro rovnake, kupil som korad, lebo mali vsetky potrebne velkosti skaldom.
Altemis
10.10.10,20:10
Korado, Purmo a Korad tvoria najpredavanejsiu trojku radiatorov na Slovensku.

Korad je z USS Steel z Kosic. Zaruka na ne je 6 rokov. Vyrabaju sa na starsich vyrobnych linkach, mozno preto "len" 6 rokov. Su vsak sucastou planovacich programov, ktore vyuzivaju projektanti/kurenari, preto su najcastejsie aj v projektoch budov uvadzane a aj kupovane. Casto sa predavaju bez prislusenstva (drziaky, odvzdusnovak, termoventil...), preto pozor pri porovnavani ich cien v obchodoch.

Korado a Korad boli v starom ceskoslovensku jeden podnik. Po rozdeleni vznikli samostatne firmy v CZ a SK. Cesi vsak do vyroby investovali, pouzivaju nove technologie a tak to aj vyzera. Zaruka 10 rokov. Obvykle sa dodavaju aj s prislusenstvom v cene radiatora.

Purmo su radiatory vyrabane v Polsku a Finsku. K nam sa dodavaju Polske, su vsak kvalitativne rovnako dobre. Robi ich Finsky koncern Retting Heating. Su tiez robene na novych technologiach. Zaruka 10 rokov. Dodavaju sa aj s prislusenstvom.
rajchler
11.10.10,16:28
pokial ja viem purmo su vyrobene z tensieho plechu. mne ich neoporucali. kupil som korad.
ski555
11.10.10,16:39
pokial ja viem purmo su vyrobene z tensieho plechu. mne ich neoporucali. kupil som korad.
práve preto som ich tiež nechcel