ajkadoma
23.10.08,07:41
Podľa akej vyhlášky sa dáva náhradné voľno učiteľom ktorí sa zúčastnia v škole v prírode?? Nám chce dať riaditeľka oveľa menej NV ako kamarátke z druhej školy. Je to v jej kompetencii? Podľa mňa na to musí byť predpis.
katica.vargova
24.10.08,18:21
O predpise neviem, ale tohto roku máme od riaditeľky odsúhlasené 2 dni NV za každý delý deň v ŠvP. Od pondelka rána do piatku večera 9 dní NV.
judita1971
24.10.08,19:26
zo školou v prírode je to trocha zložitejšie. Nie všetko, nie každá hodina, čo si v škole v prírode je práca nadčas. Škola v prírode má svoj rozvrh.Ak si dobre pamätám : Učitelia si od pondelka do piatku plnia svoju vyučovaciu povinnosť. Tak ako keby chodili do práce. Nie je to práca nadčas. Poobede učiteľ neučí. Deťom sa venuje vychovávateľ. Učiteľ má pracovnú pohotovosť.. Už som dávno neprepočítavala školu v prírode, takže teraz z domu to neviem presne. Niekde by som v starých veciach mala mať čosi ofotené. Ak niečo nájdem, tak sa ozvem.
katica.vargova
26.10.08,14:26
Viem, že poobede má byť s deťmi vychovávateľ, ale my sme škola s nízkym počtom žiakov v triede, preto s nami vychovávateľ nepôjde, takže makáme celý deň my - učitelia. Preto nám riaditeľka odsúhlasila taký počet NV. Ak sa Ti podarí nájsť k tomu niečo, vďaka. Pokiaľ nám ale riaditeľka vyjde takto v ústrety, ja som len rada.