Drobna
23.10.08,09:52
Chcem Vas poprosit o radu ohladom externej omietky ma dom. Ktoru by ste odporucali- silikonovu alebo silikatovu? Vraj silikatova je lepsia, lebo sa da umyvat a je paropriepustna. Ale murar mi odporuca slikonovu. Taktiez neviem ci zrnitost 1,5 alebo 2? Prosim o rady. Dakujem velmi pekne. Keby niekto vedel aj odporucit znacku, kde kupit, pripadne cenu, bola by som velmi povdacna. Dakujem.
everel
23.10.08,18:33
Jednoznačme silikónovú. Tento článok nie je z mojej hlavy. Len ho prikladám. Baumit je veľmi kvalitná. Zrnitosť 2 mm dává peknú štruktúru.

Silikátový fasádny systém Tu je spojivom styrénakrylátová disperzia. Silikátové farby majú vysoké Ph a netreba ich konzervovať. Tento systém zaručí pevné chemicko-fyzikálne spojenie farby s minerálnym podkladom. V prvej fáze nanesenia silikátového fasádneho systému na minerálny podklad draselné vodné sklo ihneď stráca vodu odparovaním do okolia a prienikom do podkladu. Súčasne sa začínajú ďalšie chemické procesy. Vzdušný oxid uhličitý (CO2) reaguje s draselným vodným sklom za vzniku polymérnej kyseliny kremičitej a vo vnútri omietky vytvára minerálny podklad s vodným sklom nerozpustný kremičitan vápenatý. Všetky tieto chemické reakcie pevne zakotvia pigmenty a plnivové zložky do minerálneho podkladu a nastáva chemicko-fyzikálne spojenie farby a omietky. Tento dej trvá niekoľko dní až týždňov v závislosti od okolitej teploty a relatívnej vlhkosti. V konečnom dôsledku vznikne fasáda, ktorá si zachová svoj prírodný vzhľad a charakteristickú štruktúru. Kvalitné anorganické pigmenty trvalo odolávajú starnutiu bez zmeny farebného odtieňa. Prax potvrdzuje 20- a viacročnú životnosť silikátového fasádneho systému. Draselné vodné sklo ako spojivo silikátového fasádneho systému však samo o sebe nedokáže zabezpečiť dokonalú ochranu fasády pred vonkajšou vlhkosťou. Optimálne riešenie pre zachovanie vysokej priepustnosti vodných pár smerom von z omietky a zamedzenie prenikania vlhkosti opačným smerom spočíva v prídavku modifikačnej zložky, ktorá zaistí požadovanú odpudivosť. Tejto modifikačnej organickej zložky je v systéme len malé množstvo a to je jeden z dôvodov, prečo tento fasádny systém vyhľadávajú najmä reštaurátori historických pamiatok.
Silikónový fasádny systém
Je to zmes anorganických pigmentov a plnív – inými slovami, silikónová farba je fasádny farebný náter na báze silikónových živíc, vhodný na nové i staršie omietky. Vyznačuje sa vysokou krycou schopnosťou, vďaka ktorej dokonale zakryje aj fľaky a špinu na starej fasáde. Jej elasticita umožňuje zakryť i drobné trhliny v starej fasáde, čím získa dom celistvý, ničím nerušený výzor. Silikónová farba je odolná proti agresívnemu prostrediu (kyslé dažde) a zašpineniu, čo ju predurčuje aj na použitie v znečistenom prostredí. Pred jej aplikáciou treba starú fasádu dôkladne očistiť vodou. Zo starých fasád sa musia odstrániť zvetrané časti a opraviť vhodným materiálom. Aby sa dosiahla jednotná štruktúra povrchu, v takýchto prípadoch je potrebné celoplošné prestierkovanie fasády vyrovnávacou stierkou, ktorá sa po vyzretí natrie silikónovou farbou. Na takto pripravený povrch sa môže aplikovať aj silikónová omietka. Pri veľmi zvetraných a pieskujúcich podkladoch sa musí najprv urobiť podklad silikónovým hĺbkovým základom. Krycí náter sa robí nezriedenou silikónovou farbou. Tento moderný systém výborne prepúšťa pary v smere omietka – vonkajšok, obsah silikónových živíc zaisťuje vysokú vodoodpudivosť v smere vonkajšok – omietka a dobre sa udržuje jednoduchým omytím prúdom vody. Životnosť náteru na dobre vyzretej a skarbonizovanej omietke je taktiež veľmi vysoká – 20 a viac rokov. Aplikácia systému je jednoduchá – omietka sa penetruje a po vyschnutí sa aplikujú dva nátery silikónovou fasádnou farbou. Silikónová farba spája výhody dvoch predchádzajúcich fasádnych farieb, ale treba pri nej rátať s vyššou cenou.
Drobna
24.10.08,04:52
Dakujem velmi pekne za radu. Este chcem podotknut ,ze ide o novostavbu z hebelu, zateplenu 5 polystyrenom +sietka +lepidlo. Od formy zateplenia nezalezi vyber omietky??? Vraj pri polystyrene je lepsie dat silikatovu. A ak dame zrnitost 2 mm, tak viacej zachytava necistoty. Co je na tom pravdy? Dakujem.
Black
24.10.08,04:59
Dakujem velmi pekne za radu. Este chcem podotknut ,ze ide o novostavbu z hebelu, zateplenu 5 polystyrenom +sietka +lepidlo. Od formy zateplenia nezalezi vyber omietky??? Vraj pri polystyrene je lepsie dat silikatovu. A ak dame zrnitost 2 mm, tak viacej zachytava necistoty. Co je na tom pravdy? Dakujem.

Je to pravda. Uz som videl taku omietku. Hlavne ak je v prasnom prostredi (v centre mesta, pripadne v blizkosti priemyselnej zony a pod.). Kedze 2 mm ma vacssiu strukturu do tejto struktury sa uklada prach. 1,5 mm az taky problem nema, ale zase vidno vacssie nepresnosti po zacistovani na fasade.
Drobna
24.10.08,05:21
Ved prave a toto je dilema. Aku zrnitost? A aku omietku? Kazdy radi inac. Na internete si firmy obhajuju svoju znacku ( co je logicke). Podla referencii som sa viac docitala, ze na polystyren skor silikatovu. Murar odporuca 2 zrnitost, kvoli zakrytiu nerovnosti. Ktorych tam mame dost. Zateplovali sme sami a tak to vyzera. Teraz nam lepidlo murar brusi a nanovo nanasa . Takze ked to pekne spravi, moze byt aj 1,5 mm zrnitost nie???
everel
24.10.08,13:27
To s tým prachom je zbytočná starosť. 2 mm omietka len dáva hlbšie ryhy o 0,5 mm. Teda sa mi zdá krajšia , keď sú tie ryhy videľnejšie. Ale aj 1,5 mm nie je škaredá. Silokónová je na polystyrén vhodná. A prach? Baumit má kvalitné silikónové omietky so samočistiacim účinkom. Sú prachuodpudivé . Vietor a dážď ich dostatočne čistí. Žiaden prach sa v ryhách nedrží. Ak poznáte niekoho ,kto má silikónovú omietku, tak sa choďte pozrieť či v ryhách nájdete prach. A hlavne nechytá sa na nich plieseň. Ak však máte predsa len obavy tak si kúpte šúchanú omietku. Tá je hladká. Celkom slušnú kvalitu ma aj firma HET. Sú to Češi a cena 50% z Baumitu.
Čau.
asan
25.10.08,17:09
pracujem ako maliar takže by som mohol pridať svoj názor.Myslím si že je to úplne jedno ,zapraší sa jedna i duha ,takisto časom vyblednú(papier znesie veľa a obchodníci radi vychvaľujú) , tu istu farbu na dome nebudete mať dvadsať rokov a o pol roka si ani nevšimnete že nejaku fasadu ste vyberali. Môj názor je jemnejšie zrno-vetšia výdatnosť -menšia spotreba farby pri obnovujúcom náteri,ja bysom riešil lacnejšiu variantu.
asan
25.10.08,17:20
f
erzet
27.10.08,12:33
To s tým prachom je zbytočná starosť. 2 mm omietka len dáva hlbšie ryhy o 0,5 mm. Teda sa mi zdá krajšia , keď sú tie ryhy videľnejšie. Ale aj 1,5 mm nie je škaredá. Silokónová je na polystyrén vhodná. A prach? Baumit má kvalitné silikónové omietky so samočistiacim účinkom. Sú prachuodpudivé . Vietor a dážď ich dostatočne čistí. Žiaden prach sa v ryhách nedrží. Ak poznáte niekoho ,kto má silikónovú omietku, tak sa choďte pozrieť či v ryhách nájdete prach. A hlavne nechytá sa na nich plieseň. Ak však máte predsa len obavy tak si kúpte šúchanú omietku. Tá je hladká. Celkom slušnú kvalitu ma aj firma HET. Sú to Češi a cena 50% z Baumitu.
Čau.
vidím že ste odborník.
everel
27.10.08,17:42
vidím že ste odborník.
Mám to brať ako iróniu? Dúfam, že nie keď ste s mojím príspevkom súhlasil.
erzet
28.10.08,09:09
Mám to brať ako iróniu? Dúfam, že nie keď ste s mojím príspevkom súhlasil.
Nie irónia. Využil som Vaše služby a vždy som bol s nimi spokojný.
petmar
28.10.08,12:21
Myslím, že veľké rozdiely nie sú a ťažko z tých reklamných článkov vyplynú. Ja som vzhľadom k staršiemu domu hľadal viac paropriepustnú, tak to bola silikátová. Silikónová je najdrahšia, ale aj jej predpokladaná doba životnosti je najdlhšia. S tým samočistiacim efektom sú to zrejme reklamé ťahy. Zrnitosť - po dohode s murárom som volil strednú cestu 1,5.
Treba dobre prepočítať, v obchode mi prepočítali a teraz mám 3 kýble zostatok (nechce niekto?). Lenže prepočet závisí od mnohých faktorov, ktoré dopredu málokto vie, ani odborníkovi sa nechce s tým príliš zaťažovať. A množstvo musí byť na začiatku celé a najlepšie zmiešané vo veľkej nádobe, aby nevznikli fľaky...aspoň po jednotlivých stenách
janaGT
28.10.08,12:27
Dakujem velmi pekne za radu. Este chcem podotknut ,ze ide o novostavbu z hebelu, zateplenu 5 polystyrenom +sietka +lepidlo. Od formy zateplenia nezalezi vyber omietky??? Vraj pri polystyrene je lepsie dat silikatovu. A ak dame zrnitost 2 mm, tak viacej zachytava necistoty. Co je na tom pravdy? Dakujem.
my máme taktiež novostavbu z hebelu, ale sme nezateplovali, dávali sme strojovú omietku Baumit a fasádu sme vybrali zn. Relius, silikónová, zrno 1,5 a je ryhovaná.
mardz
29.10.08,12:22
nie je to nahodou tak ze silikon je paropriepustny, silikat a akryl nepriepustny?
kazdopadne kedze zateplene je polystyrenom, ktory je ako zname nepriepustny je davat nan paropriepustnu omietku zbytocne..
AndrejG
29.10.08,19:52
Ja mam akrylovu, ked sa zaspini, oplachnem ju hadicou a je ako nova. Tie samocistiace omietky, na to dufam nikto neskoci.
everel
29.10.08,20:00
Teraz je už v predaji polystyrén s vypálenými otvormi /dierkami/. Tento je paropriepustný. Aký to má skutočný účinok je asi ťažko zistiť. Neostáva nám nič iné, len veriť výrobcovi. Určite je lepší ako ten obyčajný.
everel
29.10.08,20:05
Ja mam akrylovu, ked sa zaspini, oplachnem ju hadicou a je ako nova. Tie samocistiace omietky, na to dufam nikto neskoci.
Môžem potvrdiť, že to nie je reklamný ťah. Nie som predajca, ale realizátor. Tá silikónová omietka je aj po 5-tich rokoch stále čistá. Na farbe nie sú vidieť žiadne zmeny. To akryláty. Škoda hovoriť.
AndrejG
29.10.08,22:22
Môžem potvrdiť, že to nie je reklamný ťah. Nie som predajca, ale realizátor. Tá silikónová omietka je aj po 5-tich rokoch stále čistá. Na farbe nie sú vidieť žiadne zmeny. To akryláty. Škoda hovoriť.

Ked si realizator, nieco sa ta opytam. Pri rekonstrukcii, da sa tahat nova omietka(zasa tenkovrstvova) na staru po napenetrovani? Alebo treba znova natiahnut kleber a sietku? Za predpokladu ze ide o rovnaku farbu.
everel
30.10.08,06:12
Omietka na omietku sa nedá robiť. Najlepšie je pretrieť silikónovou farbou. Ak chcete predsa len novú, tak prestierkovať. Baumit vyrába stierku-Kleberspachtel pre tieto účely. Tou vyrovnať povrch a vypniť ryhy/ ak je ryhovaná/. Potom už klasický postup. Ak fasáda nevykazuje trhliny a problémy a ak je pod tou starou sieťka, tak sieťku už nemusíte dávať.
AndrejG
30.10.08,21:19
Omietka na omietku sa nedá robiť. Najlepšie je pretrieť silikónovou farbou. Ak chcete predsa len novú, tak prestierkovať. Baumit vyrába stierku-Kleberspachtel pre tieto účely. Tou vyrovnať povrch a vypniť ryhy/ ak je ryhovaná/. Potom už klasický postup. Ak fasáda nevykazuje trhliny a problémy a ak je pod tou starou sieťka, tak sieťku už nemusíte dávať.

Dik za info, tak sme to robili na plote, kedze prva omietka bola strasne urobena. Ale kusok ostal "stary" akryl, asi 2m2, to sa dorabalo neskor, nechcelo sa nam to uz klebrovat, tak sa akryl natiahol na to(po hustej penetracke, ktora zatrela vacsie diery). Snad to nespadne. :)
AndrejG
03.11.08,20:10
No musim povedat, ze akryl na starom akryle drzi vyborne...neviem si predstavit, ze by sa to zacalo casom odlepovat.
noman1
12.03.09,21:25
Akrylatove omietky sa špinia, zvyčajne najrychlejšie cena je najnižšia-sú to disperzie kladne nabyté a statický náboj priťahuje špinu z ovzdušia
silikát -minerálny produkt/ťažšie spracovaťelný nevýhoda práca pri vlhších dňoch hmla, dážď-možnosť vzniknutia fľakov /reakcia draselné sklo-od vllhkosti ovzdušia podkladu/ stredná cena a kvalita
silikón/eventuálne nanopor-nič lepšie nie je cena je samozrejme najvyššia-jednoduchšia spracovateľnosť, dlhšia doba čistoty pri nanopore vraj silami prírody sa dokáže očistiť aj zašpinená fasáda

samozrejme že všetky sú umyvatelné/sú vonkajšie len koľko krát to budete robiť,...
220870
13.03.09,06:55
vidím že ste odborník.
Vidím že sa v tom vyznáte.:cool:
220870
13.03.09,06:58
Teraz je už v predaji polystyrén s vypálenými otvormi /dierkami/. Tento je paropriepustný. Aký to má skutočný účinok je asi ťažko zistiť. Neostáva nám nič iné, len veriť výrobcovi. Určite je lepší ako ten obyčajný.
Je to hlúposť a podvod.Len sa čudujem že sa ho dopúšťa práve najväčšia firma.
220870
13.03.09,07:03
Ked si realizator, nieco sa ta opytam. Pri rekonstrukcii, da sa tahat nova omietka(zasa tenkovrstvova) na staru po napenetrovani? Alebo treba znova natiahnut kleber a sietku? Za predpokladu ze ide o rovnaku farbu.
Pri jemnej zrnitosti 1 a 1,5 (pôvodná ,škrabaná) sa môže nová fasádna omietka nanášať na starú.Dá sa to, ale nie je to ideálne pozatŕhané.Lepšie je to celé preklébrovať a napenetrovať.Sieť nie je nutná,max tak na praskliny.
rajchler
20.12.09,07:24
chcem sa opytat. Pozeram si cennik cemixu a su tam vonkajsie omietky- 1. pastovite(akrylatove, silikatove,silikonove - tie o ktorych sa tu bavilo v tejto teme) a 2. uslachtile mineralne omietky .

a to sa chcem spytat ze aky je vas nazor na tieto omietky. pretoze su o dost lacnejsie. V com je rozdiel oproti silikonovym? oplati sa mi nad nou uvazovat?

Budem zateplovat polystyrenom, musim davat aj penetracny nater ako to pisu v predpise? alebo staci na stierku naniest priamo omietku?

vdaka za odpovede.
220870
20.12.09,08:09
Cemix nič moc.Penetračný náter ak je predpísaný musí byť.Ak máte dom postavený niekde pod horou alebo máte blízko domu stromy,strom,park ,alebo v oblasti kde je vlhkejšie napr od Trenčína severnejšie tak určite silikónovú alebo silikátovú omietku s protiplesňovými a proti machovými prísadami.Odporúčam Baumit,Ceresit,Terranova,Jub,Edison.
rajchler
20.12.09,11:31
vdaka za odpoved. ten cemix riesim preto lebo mozem mat veeelmi dobru cenu. dom mam pri Kosiciach, vlhko tu nie je, ani lesy ani nic. :) preto sa pytam ze ci sa oplati investovat do silikonovej, silikatovej , akrylatovej omietky (balenie od 1600 do 2000sk 25kg podla cennika) alebo len mineralnu omietku 650sk za 30kg.
220870
20.12.09,11:58
Za 1600-do 2000 môžete mať špičku od baumitu,nie napodobeninu od cemixu.Tý nedokážu vyrobiť ani poriadnu štukovú maltu.
ski555
20.12.09,15:34
Za 1600-do 2000 môžete mať špičku od baumitu,nie napodobeninu od cemixu.Tý nedokážu vyrobiť ani poriadnu štukovú maltu.
pripájam sa aj v tom,že Cemix má aj lepidlá naprd,to ako lepiť riečnym štrkom
rajchler
20.12.09,18:29
Za 1600-do 2000 môžete mať špičku od baumitu,nie napodobeninu od cemixu.Tý nedokážu vyrobiť ani poriadnu štukovú maltu.

hmm...no musim premyslat. ale ta cena je cennikova, a ja bz som to mal za minimalne polovicu tak preto ten cemix. Len by ma zaujimal ten rozdiel medzi mineralnou a silikonovou. ze ci mam vobec uvazovat nad mineralnou (zateplenie bude polystyren, sietka a lepidlo, no a potom ta omietka , ktoru riesim... ):)
220870
20.12.09,18:39
Fasaden biely stojí do30€+ farbivo cca do 40€.To je už aspoň omietka.Keď tak skúste pozrieť cenníky Hasit.Či použiť silikon?Kraj kde budete zateplovať nepoznám.Skúste sa v okolítoho domu poobzerať po oklitých domoch .Či nie sú fasády najmä zo severných strán zarastené machom (zelené).Ak nie tak silikónová alebo silikátová omietka sú na polystyrén viacmenej zbytočný luxus.
lapejko
25.12.09,05:53
Je to hlúposť a podvod.Len sa čudujem že sa ho dopúšťa práve najväčšia firma.
Manželkin strýko to má pár rokov na dome a nedá dopustiť, keď je zima na fasáde vidno fliačiky po dierkach...Odpoveď na Baumit Open.
truch
25.12.09,08:09
Ahoj, pracujem vo firme,ktorá sa zaoberá výrobou omietok všetkých druhov, máme široký sortiment+ špeciality /termoomietky/ v dobrých cenách. Ak máš záujem napíš mi odkaz. Dáša
220870
25.12.09,09:07
Je to hlúposť a podvod.Len sa čudujem že sa ho dopúšťa práve najväčšia firma.
Manželkin strýko to má pár rokov na dome a nedá dopustiť, keď je zima na fasáde vidno fliačiky po dierkach...Odpoveď na Baumit Open.

Svetlé fľaky po hmoždinkách vidieť preto ,že v mieste hmoždinky vzniká tepelný most.Je tam diera cez ktorú prestupuje viac tepla tým z povrchu kde je hmoždinka dokchádza k rýchlejšiemu zohrievaniu povrchu a odparovaniu vody. Konkrétne miesto rýchlejšie vyschne.
Druhá vec je keď po daždi vidieť znova tieto miesta..Len v opačnom garde keď miesta hmoždiniek sú tmavšie ,ako okolie.V tom prípade sa jedná o nekvalitnú omietku ,lepidlo ,alebo nedostatočne napenetrovaný ,alebo VYZRETÝ,vyschnutý povrch pred nanášaním penetračného náteru a vrchnej fasádnej omietky.
goosesk
25.12.09,09:25
len k tej terranove ,, za posledne roky sa veelmi zhovadili co sa tyka kvality fasadnych omietok. Mam to z viacerich zdrojov, firiem, partii, co zatepluju, ktorym dodavam tovar.

Ked predavam farbu, tak u mna:

baumit - spickovy, ale drahy
Relius (BASF) - spickovy, stredna cena

stavebni chemie SCH - velmi dobra kvalita, nizka cena
P&J fasadena - tak isto mi chalani co to odomna beru tvrdia ,ze sa im s tym velmi dobre robi, dobre sa taha, neodpadava ...atd.
ddr
20.01.10,00:53
čítam tuto diskusiu rád je tu kopa vecí skuseností vätšinu skusenosti mam aj ja z praxe ale trápi ma jedna vec a to zateplenie novostavby? to je pre mna novinka ved tie mury musia vyschnut... a zateplenim tomu moc nepomožete si myslím:o) ja by som novostavbu určite nezateploval !:o)
mendo933
20.01.10,05:16
čítam tuto diskusiu rád je tu kopa vecí skuseností vätšinu skusenosti mam aj ja z praxe ale trápi ma jedna vec a to zateplenie novostavby? to je pre mna novinka ved tie mury musia vyschnut... a zateplenim tomu moc nepomožete si myslím:o) ja by som novostavbu určite nezateploval !:o)
tato diskusia je o omietkach, ci zateplovat ci nie a kedy je v inych temach.
btw: mal by si vidiet ako v TN stavali Rivieru, s murmi tahali rovno aj zateplenie...
Tibor Farmadin
28.05.12,16:55
Aká je fasáda od firmy HASIT
raef
06.08.12,06:09
Mate niekto skusenosti so silikonovou omietkou Termo Bravo. Aktualna cena na nu je 25 euro za 25kg vedro. Zda sa mi to zaujimava cena, ale zas nechcem kupit nieco nekvalitne, ked napr. baumit stoji viac ako 2x tolko. Pripadne mi poradte silikonovu omietku s najlepsim pomerom cena/kvalita. Diky
Jozef Szajka
29.08.12,06:22
zdravím potreboval by som veľmi rýchlu radu, tak ak je niekto znalý momentálne pripojený tak mi poradte. natiahol som stenu silikátovou omietkou s hrúbkou zrna 2. po dvoch dňoch som zistil že sa mi to nepáči a potreboval by som ju natiahnuť nanovo. V téme je odpoveď že to treba preklebrovať. moja otázka znie či by nestačilo zbrúsiť zrná a natiahnuť. Ďakujem
220870
29.08.12,16:41
Nepíšete prečo sa vám to nepáči.Je to zle urobené?Zbrúsiť sa to nedá,respektíve je to veľmi problematické.Nieje bezpodmienečne nutné aby sa to znova "klebrovalo".Dá sa aj priamo na to natiahnúť druhá vrstva (je to trochu viac problematické).
Tomáš 777
05.04.14,13:04
cHYSTáM SA ZATEPLOVAť A VIDíM ZE SU TU 4-5 ROCNE PRISPEVKY, TAK BY SOM POTREBOVAL AKTUALNU RADU.
AKU OMIETKU POUZIT? RADIA MI SILIKONOVU MOZEM SA NA NU SPOLAHNUT?
HRUBKU ZRNA ASI 1,5MM
HLAVNE MA ZAUJIMA AKU ZNACKU?? MURAR ROBI Z CEMIX. DALSI PONUKA CAPAROL. DALSI BAUMIT.
NECHCEM ABY BOLA DO 3 ROKOV FLAKATA SPINAVA SAMY MACH.
PORADITE MI?
Peggynka
05.04.14,16:46
Ja som dala Caparol SH Reibputz 15 (nerýhovaná).Bývam pri lese a potoku,zatiaľ všetko OK,som spokojná,akurát tá cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW) (60 €).Ale teraz som našla dobrú cenu,dám ti link do SS.
Na kodžiu sme pred pár rokmi dávali Bayosan a je to veľmi krehká omietka,ale vyzerá pekne.
220870
05.04.14,19:58
Tie drahšie materiály obsahujú prísady proti mikroorganizmom.Ich životnosť je cca 7 rokov.
Tomáš 777
07.04.14,08:05
Peggynka a ako dlho to mas spravene?
Peggynka
07.04.14,08:54
Peggynka a ako dlho to mas spravene?
Rok,ale je tu pomerne vlhko (les,potok),z toho som mala obavy.Mám bielu s kombináciou madeira 14,pekne to vyzerá,dúfam,že to vydrží takéto.
Tomáš 777
07.04.14,11:09
rok je este málo na porovnanie, ale silikonová omietka by mala byť najlepsia. mne sa jedna tiez hlavne oto aby to nebolo zachvilu spinavé. aby to vydrzalo rovnake aspon 10 rokov.
Peggynka
07.04.14,11:20
rok je este málo na porovnanie, ale silikonová omietka by mala byť najlepsia. mne sa jedna tiez hlavne oto aby to nebolo zachvilu spinavé. aby to vydrzalo rovnake aspon 10 rokov.
Toto je 1,5mm a dá sa vystriekať wapkou.
bettylou
25.07.15,16:03
mám silikónovú omietku, ale aj stopy na nej keď mi mačky alebo psík vyskakujú na parapetu. Môžem ju vyčistiť WAPkou, bez toho, aby som ju poškodila? Ak áno akým tlakom a prostriedkom? Omietka ešče nemá ani rok. :confused:
Peggynka
26.07.15,05:25
mám silikónovú omietku, ale aj stopy na nej keď mi mačky alebo psík vyskakujú na parapetu. Môžem ju vyčistiť WAPkou, bez toho, aby som ju poškodila? Ak áno akým tlakom a prostriedkom? Omietka ešče nemá ani rok. :confused:
Z väčšej vzdialenosti,najlepšie za vlhka (po daždi),môžeš pridať čistiaci prostriedok a potom opláchnuť.
220870
26.07.15,06:32
mám silikónovú omietku, ale aj stopy na nej keď mi mačky alebo psík vyskakujú na parapetu. Môžem ju vyčistiť WAPkou, bez toho, aby som ju poškodila? Ak áno akým tlakom a prostriedkom? Omietka ešče nemá ani rok. :confused:
Môžete wapkou najskôr namočiť saponátom a po hodinke vystriekať zo vzdialenosti cca 10 cm.
bettylou
26.07.15,08:51
aký saponát by bol vhodný? plus akým tlakom možno z takejto vzdialenosti striekať? Predpokladám, že teplou vodou.
alanmackova
26.05.16,10:05
no chlapci povedzme si narovinu, cakate kym odpadne alebo ste nedockyvy ako ja a vyfukam to zachvilu? :confused: