alenka57
23.10.08,10:11
Ahojte poraďáci,
prosím o radu v tomto probléme:
Pracovníčka má uzatvorený TPP , pracuje 4 hodiny denne - kratší pracovný čas. Je zamestnaná od 3.6.2008 až do dnešného dňa, teda 23.10.2008.
Chcem ukončiť pracovný pomer dohodu. Akú alikvotnú časť dovolenky jej mám preplatiť? Jej celkový nárok za kal. rok je 20 dní.
Aké povinnosti mi vyplývajú z tohto ukončenia PP dohodou?
Viem, ze ju musím odhlásiť zo SP, ZP aj DÚ?
Aké všetky doklady musí dosťať od firmy pri odchode? Vyhlásenie k dani, mzdový list, zápočtový list, a ešte niečo?
Ďakujem ˇa prosím o rýchlu odpoveď.
Tweety
23.10.08,08:16
Ahojte poraďáci,
prosím o radu v tomto probléme:
Pracovníčka má uzatvorený TPP , pracuje 4 hodiny denne - kratší pracovný čas. Je zamestnaná od 3.6.2008 až do dnešného dňa, teda 23.10.2008.
Chcem ukončiť pracovný pomer dohodu. Akú alikvotnú časť dovolenky jej mám preplatiť? Jej celkový nárok za kal. rok je 20 dní.
Aké povinnosti mi vyplývajú z tohto ukončenia PP dohodou?
Viem, ze ju musím odhlásiť zo SP, ZP aj DÚ?
Aké všetky doklady musí dosťať od firmy pri odchode? Vyhlásenie k dani, mzdový list, zápočtový list, a ešte niečo?
Ďakujem ˇa prosím o rýchlu odpoveď.
Má nárok na PČ dovolenky za KR každý odpracovaný celý mesiac , t.j. 20/12x3.
Pri skončení PP jej dáš potvrdenie o príjmoch zo ZČ, potvrdenie o dobe zamestnania- tzv. zápočtový list. Mzdový list a vyhlásenie slúži pre firmu, nie pre zamestnanca. Dáš jej aj doklad o skončení PP.
Odhlásiš ju len z poisťovní. A potom, až budeš mať vypočítanú poslednú mzdu, odošleš do SP ELDP.
VERONIKA6
23.10.08,08:16
Ahojte poraďáci,
prosím o radu v tomto probléme:
Pracovníčka má uzatvorený TPP , pracuje 4 hodiny denne - kratší pracovný čas. Je zamestnaná od 3.6.2008 až do dnešného dňa, teda 23.10.2008.
Chcem ukončiť pracovný pomer dohodu. Akú alikvotnú časť dovolenky jej mám preplatiť? Jej celkový nárok za kal. rok je 20 dní.
Aké povinnosti mi vyplývajú z tohto ukončenia PP dohodou?
Viem, ze ju musím odhlásiť zo SP, ZP aj DÚ?
Aké všetky doklady musí dosťať od firmy pri odchode? Vyhlásenie k dani, mzdový list, zápočtový list, a ešte niečo?
Ďakujem ˇa prosím o rýchlu odpoveď.
Nárok na dovolenku sa počíta za celé mesiace, čiže 20:12x3
Dáš jej doklad o skončení pracovného pomeru dohodou, zápočtový list. Po vyplatení poslednej mzdy ukončíš ELDP a zašleš spolu s prípisom na sociálku. Ku dňu 23.10. ju odhlásiš RL FO a odhlásiš ju zo zdravotnej poisť.
alenka57
23.10.08,08:51
Nárok na dovolenku 20:12*3, to krat tri znamena ze ma odpracovane cele tri mesiace? A co znamena RL FO ?
drobeceva
23.10.08,08:52
Nárok na dovolenku 20:12*3, to krat tri znamena ze ma odpracovane cele tri mesiace? A co znamena RL FO ?
- má odrobené celé tri mesiace
RLFO - registračný list fyzickej osoby
alenka57
24.10.08,06:23
Prosím Vás, kde všade sa podpisuje pracovník pri skončení PP vo Vyhlásení na zdanenie príjmov? Neuplatňuje si daňový bonus, je slobodná.