Zuziq
16.05.05,06:27
Dobry den,nie som personalistka,ale potrebovala by som poradit v nasledujucej veci.Akym sposobom ma mat uhradeny zamestnanec sluzobny odchod v case obeda.Priklad: Zamestnanec pracuje 8 hodin 5-dnovy prac.tyzden,rano pride do prace a sluzobne odchadza do 4 hodin mimo pracovisko a nad 5 hodin mimo pracovisko a to vsetko je v case obeda.Prinalezi mu 80 korun za stravne alebo aj stravny listok(obed)?

Dakujem
Jara
16.05.05,05:17
Neviem či som Ti dobre porozumela, ale cas obeda sa nepočíta do pracovného času zamestnanca. Ak ma odpracované menej ako 4 hodiny, tak mu nepatri stravny listok. Ak je na služobnej ceste alebo každý deň ma pôsobisko mimo pracoviska /napr. je obchodný zástupca a cestuje/ a tento čas je viac ako 5 hodín tak mu patrí stravné podľa Zákona o cestovných náhradach. Hovorí o tom posledná novelizácia č. 81/2005 Z.z. platná od 1.4.2005.
porfin
16.05.05,05:50
Myslím si, že nárok na strvný lístok má, lebo odpracoval vv podstate precovný čas a je jedno/ aspoň asi myslím/ či si za strav.lístok kúpi niečo ráno alebo po skončení prec. doby.
Zuziq
16.05.05,06:08
porfin,nie je to tak,ako si myslis.Ak odpracuje mimo viac ako 5 hodin,tak je mu priznane stravne v cene 80 korun v plnej hodnote,ale za cenu listka,ak by bo, aj v hodnote 80 korun,zaplati cast zamestnanec.
Zuziq
16.05.05,06:09
Jara,dakujem Ti,este mam otazku,ze ako postupovat v pripade,ak je mimo pracovisko menej ako 5 hodin,cize mu nebude priznane stravne vo vyske 80 korun.Vtedy mu prinalezi iba listok na stravu bez stravneho?