radoslav z nitry
23.10.08,12:45
Dobrý.Chcel by som poradiť.Podnikám ako SZČO a mal som vo vlastníctve firmy osobný automobil.Po jeho odpísaní som si ho vzal do osobného užívania.
No v súčasnosti asi podnikanie ako SZČO ukončím a neviem,či v tom prípade nemám auto prepísať na seba,keďže firma už nebude existovať.Tým by mi asi vznikla aj povinnosť dať tento predaj do prímu firmy,od ktorého by som bol inak 5 rokov oslobodený.Ďakujem pekne za radu.Radoslav
ekopo
23.10.08,10:52
Prepísat auto z ICO na FO neznamená auto predať. Je to len vyradenie auta z podnikania, nič viac, nič menej.
Gong
06.09.09,19:44
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a okrem iného vyradenie MV nahlásim na DU do 30 dni, stačí to DU len oznámiť listom, že k dátumu ... vyradujem MV z podnikania a okrem iného napíšem i vyradovací protokol o vyradení MV a samozrejme nesmiem zabudnuť na zaplatenie dane z MV, aspon kolko som ho mal v podnikaní ešte tento rok kým som ho nevyradil. Uvažujem správne prosím, dúfam, že nič viac k vyradeniu MV u FO SZCO netreba. Ak sa mýlim opravte ma prosím.
DAKUJEM
veronikasad
07.09.09,04:51
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a okrem iného vyradenie MV nahlásim na DU do 30 dni, stačí to DU len oznámiť listom, že k dátumu ... vyradujem MV z podnikania a okrem iného napíšem i vyradovací protokol o vyradení MV a samozrejme nesmiem zabudnuť na zaplatenie dane z MV, aspon kolko som ho mal v podnikaní ešte tento rok kým som ho nevyradil. Uvažujem správne prosím, dúfam, že nič viac k vyradeniu MV u FO SZCO netreba. Ak sa mýlim opravte ma prosím.
DAKUJEM
Vyradenie mot.vozidla z podnikania nahlasuješ na Du do 30 dní na príslušnom tlačive. Do 31.1.2010 podáš DP k DzMV a zaplatíš daň z mot. vozidiel.