cacao1
23.10.08,12:47
Chcel by som si uzatvoriť havarijné poistenie a zaujímalo by ma od skúsenejších na čo si treba dať pozor, pretože najnižšia suma vždy neznamená aj najvýhodnejšiu poistku...
Resp. ak má niekto konkrétne skúsenosti rád by som si nechal poradiť aj s výberom poisťovne...

ďakujem za ochotu

cacao
vieroslava
23.10.08,17:18
Ak môžem doporučiť, je dobre pripoistiť si aj čelné sklo.
ZDENIELA
24.10.08,04:57
Hlavne na výšku spoluúčasti ...
A na to, čo všetko z vybavenia môjho auta je poistené
Braňo
24.10.08,07:10
Najzaujímavejší je fakt, že najnižšiu cenu nedosiahneš bezškodovým a niekoľkoročným vzťahom s poisťovňou, ale každoročným vypovedaním zmluvy 6 týždňov pred ukončením a znovupoistením u tej istej poisťovne.
robin1
24.10.08,07:12
Treba si aj zistiť, či je auto poistené aj v prípade požiaru.
hugecova
26.10.08,10:57
Ide o nové auto alebo jazdené?
cacao1
27.10.08,11:35
Ide o jazdené 4 ročné auto...
rickman
27.10.08,15:37
Ako tu uz bolo spominane - poistne krytie.

Je to ako s beznym nakupom napr. potravin. Kupis maslo no nekupis rohliky. Na co ti bude maslo? Na ...

Najprv zisti, co ktora poistovna ponuka - co vsetko dokazu kryt. Z toho si vyber, co potrebujes, co chces. No a potom porovnavaj ceny a ine podmienky, sluzby...
vieroslava
28.10.08,05:50
Ide o jazdené 4 ročné auto...
Nechcem robiť reklamu, ale ja mám takto poistené ojazdené auto v Českej poisťovni, ale skús si prečítať toto:
http://www.etrend.sk/auto/auto-poradna/ojazdene-auto-s-lacnejsou-poistkou/112289.html
Chudíková Katarína
28.10.08,09:21
Mala som poistené auto v ČSOB-nikdy viac!! Robili mi také problémy pri havarijnej udalosti, že hrôza. Najprv mi tvrdili, že nemám pripojistenú matelízu, keď som im ukázala, že sa mýlia, tak si zase vymysleli, že sa môže urobiť tzv. prístrek iba na určité diely, atď... Ukončila som s nimi hňeď, ako sa dalo a teraz som
poistená v úplnej inej poisťovni,kde mám známeho, tak snáď to pomôže pri likvidácií poistnej udalost /myslím v budúcnosti/, pretože všade treba mať niekoho, kto tieto problémy nebude vytvárať, ale ich odstráňovať.
veva125
28.10.08,11:25
No, asi to bude aj o ludoch v danej poistovni. Mne v csob preplatili skodu v hodnote 150 000 Sk bez vacsich problemov, aj celne sklo, aj kradez auta. Takze tri poistne udalosti bez problemov.
vieroslava
28.10.08,13:14
Ja mam veľmi zlé skúsenosti s poistovňou UNIQA. Majú v poistných podmienkach napísané, že keď ty spôsobíš nehodu (veď predsa aj na taký prípad uzatváram havarijnú poistku), tak ti môžu krátiť poistné plnenie. A oni ti ho aj s radosťou skrátia - mne o 50 %. Dodnes mi takto dlhujú 26 tis.
ZuzanaP
29.10.08,05:47
Našu Felíciu máme havarijne poistenú v Českej poisťovni - Slovensko (iná možnosť nebola, auto sme kupovali na úver z autobazaru), spoluúčasť SK 10 000,--, mesačná splátka 680,--. Drahý ju využil asi 4 krát a vždy bol s plnením spokojný. Po nehode v novembri 2007 sme poslali všetky doklady a z poisťovne ticho. Po opakovaných urgenciách - telefonických, písomných a vyhrozením sa kanceláriou poisťovateľov prišlo poistné plnenie niekedy v apríli 2008.
skodovka
23.08.09,15:50
ja sa chcem opytat. Mam 10 rocnu oktavku poistenu havarijne v Kooperative aj proti kradezi na sumu 650 000 Skk. Ukradli mi toto auto a riesim to plnenie. Na aku sumu mam narok? Kolko mozem od nich cakat? Bez auta som strateny a musim si kupit nove auto. Neviem v akej cene mam hladat nieco ine. Chodim do Ciech robit a autobusom sa mi tam nechce cestovat. PROSIM SURNE
Stanislav 1975
23.08.09,15:54
ja sa chcem opytat. Mam 10 rocnu oktavku poistenu havarijne v Kooperative aj proti kradezi na sumu 650 000 Skk. Ukradli mi toto auto a riesim to plnenie. Na aku sumu mam narok? Kolko mozem od nich cakat? Bez auta som strateny a musim si kupit nove auto. Neviem v akej cene mam hladat nieco ine. Chodim do Ciech robit a autobusom sa mi tam nechce cestovat. PROSIM SURNE

Kooperatíva ťa poriadne zoseká, je toho plný net-majú lacné poistky,ale plnenia žiadne-odhadujem to tak na 3200eur...-viac určite nie...:mad::mad::mad: