anda
16.05.05,08:47
Myslíte si, že faktúru za štrk môžem dať do nákladov ako daňovo uznaný výdavok a jednorázovo odpísať? pozn.:Štrk bol použitý na príjazdovú cestu-(ktorá je mokrá)ku firme.
porfin
16.05.05,06:52
Neviem čo tým myslíš- jednorázovo odpísať???? čo chceš odpisovať?

Príjazdová cesta je tvoj majetok??? Aká cena za štrk??
Napíš viac.
pyton
16.05.05,06:55
Ja si myslím, že je to možné dať štrk v tomto prípade do nákladov, prevádzková réžia v JÚ.
anda
16.05.05,06:59
Príjazdová cesta ku firme bola niekedy len vjazd ku rodinnému domu - teraz je z toho firma. Od plotu ku firme bola záhrada s malým chodníkom. Celé to bolo premočené. Preto bol navezený štrk. Do budúcna tam bude parkovisko. Treba aj znalecký posudok?
durisovad
16.05.05,07:08
Ja si myslim, ze strk by bolo mozne dat jednorazovo do nakladov do 511-tky, za predpokladu, ze cesta je na liste vlastnictva s.r.o. ako prijazdova komunikacia. Ak je to este stale sukromny majetok, potom by som bola velmi opatrna, v tom pripade by to bola oprava cudzieho majetku /z pohladu firmy/
Myslíte si, že faktúru za štrk môžem dať do nákladov ako daňovo uznaný výdavok a jednorázovo odpísať? pozn.:Štrk bol použitý na príjazdovú cestu-(ktorá je mokrá)ku firme.
fizzy
07.10.08,07:51
Zdravim,
mam podobny pripad. Kupili sme brizolit aby pri prijazde kamionov do nasej firmy nezapadli, kedze mame prijazdovu cestu v zlom stave. Len problem je tu ten, ze sme iba v najme. Mozeme si tento "strk" hodit do nakladov? jedna sa o mensiu polozku cca. 5tis.
fizzy
07.10.08,10:56
...posuvam...
Stefan2005
07.10.08,11:17
Zdravim,
mam podobny pripad. Kupili sme brizolit aby pri prijazde kamionov do nasej firmy nezapadli, kedze mame prijazdovu cestu v zlom stave. Len problem je tu ten, ze sme iba v najme. Mozeme si tento "strk" hodit do nakladov? jedna sa o mensiu polozku cca. 5tis.

... zatiaľ som žil v presvedčení, že brizolit sa používa na fasádnu úpravu budov :).
Čo sa týka údržby cesty, tak o tú by sa mal v prvom rade starať majiteľ (prenajímateľ, obec?). Ale môže to byť aj inak - treba sa pozrieť do nájomnej zmluvy, čo ste ako nájomca povinný - ak ste sa ktomu zaviazali, tak to bez problémov môže ísť do nákladov.
fizzy
07.10.08,12:34
sorry....nie brizolit ale makadam :)
V zmluve to nieje uvedene ze by sme mali sa starat o prijazdovu cestu, ale majitel sa o to nepostara takze sme boli nuteni si to poriesit, kedze sem chodia nase auta aby nedoslo k poskodeniu :(
fizzy
08.10.08,08:17
...posuvam...
Stefan2005
08.10.08,08:40
...posuvam...

... doriešte si to s majiteľom, napr. dodatkom k nájomnej zmluve (veď mali by ste mať aj súhlas majiteľa, aby ste tam mohli navážať makadam).
fizzy
08.10.08,18:47
nic take nemame :( kedze s nimi je to na dlhu debatu :(
cize nejaky dodatok k zmluve by to mohol vyriesit. ehmm....
fizzy
22.10.08,10:45
vie mi niekto pomoct?