Michelle22
23.10.08,14:34
Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví.:mad: Mám ešte jednu otázku,kde nájdem nejaké tabuľky podľa,ktorých si určím správny typ DPH. Neviem či to robím dobre,ale zaokrúhľovanie dávam ako 39 a 11. Neviete aký typ DPH sú vrátne fľaše? :rolleyes: Vopred ďakujem a teším sa na odpovede.
hanelie
23.10.08,13:18
Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví.

takto to robí aj mne /MRP /
Michelle22
23.10.08,13:36
OK,ale čo s tým??? V novembri idem na školenie,tak dúfam,že mi poradia.....nemôže sa nám niečo v účtovníctve po s......... lebo to neprežijem :-)
Anja111
23.10.08,13:42
Ahojte,neviem prečo ale keď uhrádzam faktúru do PD,tak mi vždy vypíše typ DPH 39 a to aj napriek tomu,že vo faktúre ho mám správne.Dokonca aj 19% musím dopísať.Stále to prepisujem a už ma to nebaví.:mad: Mám ešte jednu otázku,kde nájdem nejaké tabuľky podľa,ktorých si určím správny typ DPH. Neviem či to robím dobre,ale zaokrúhľovanie dávam ako 39 a 11. Neviete aký typ DPH sú vrátne fľaše? :rolleyes: Vopred ďakujem a teším sa na odpovede.
Myslím si, že je to v poriadku. Ja nič neprepisujem a DPH mi vypočíta i zaradí správne. Aj v daňovom priznaní.
Typ DPH si určujem podľa tabuľky v programe...
zuzanar
24.10.08,05:44
Program to robí správne. Pri úhrade nemôžete typ DPH prepisovať, potom ho zaradí do zozamu dph dvakrát.
lenkak
24.10.08,06:45
neodporúčam prepisovanie kódov dph po zaúčtovaní fa, resp. úhrad fa v ju v denníku, nakoľko hrozí spomínaná duplicita. Do denníka zapisovať kódy dph 40,10, len pri pokladničných dokladoch, nákupy, tržby ale nie úhrady.
hanelie
24.10.08,07:18
asi sa celkom nerozumieme:
vydaná fa sa v penden objaví až po úhrade , ale v DPH dokladoch je už zaevidovaná podľa prvotného zadania DPH a iných kódov vo FA
pri samotnej úhrade fa sa potom automaticky prejaví v penden, ale kódy sú tak ako píše miška - k žiadnej duplicite nemôže dôjsť, pretože sa uhrádza len 1x