Fany1000
23.10.08,20:35
Som učiteľka v materskej škole. Na základe výnimky zo vzdelania som zaradená do 9. platovej triedy s odpočtom 5 rokov praxe. Tento rok som ukončila vysokú školu 2. stupňa odbor učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy a zároveň štúdium špeciálnej pedagogiky, ktorú nám uznali ako 1. kvalifikačnú skúšku. Mám nárok na zrušenie odpočtu 5 rokov praxe? Prípadne aj postup do vyššej platovej triedy? Zamestnávateľovi som predložila návrh, čo budem robiť navyše svojej pracovnej náplne, ale on to odmietol. Poraďte mi, prosím. Ďakujem.
wagner
23.10.08,19:18
Tú vysokú školu pre základnú školu Ti zamestnávateľ v Materskej škôlke neuzná, lebo ju pre výkon práce nepotrebuješ. Náplň práce a vzdelanie určuje zamestnávateľ. Pokiaľ to na danom pracovnom mieste nevyžaduje, môžeš mať aj desať vysokých škôl. Ako učiteľka MŠ Ti stačí SPŠ a dosť. Pokiaľ chceš využiť VŠ vzdelanie, hľadaj si zamestnanie v Základnej škole.
aja7777
24.10.08,04:31
Prosím vás, všade to robia inak.To neexistujú zákony v tomto štáte rovnako.???

Mám gympel a pedagog. nadstavbu - vychovávateľstvo .Mám výnimku, som v 9. plat. triede, s odpočtom 5 rokov.
Moja známa má t o isté, ale odpočet 3 roky / peniaze jej spetne vracali. Podla nového nariadenia vlády r.2003
Ak vieš, odpovedz.
MartinkoK
31.10.08,11:35
Prosím Vás existuje nejaký zákon, ktorý by hovoril o tom, koľko detí musí byť minimálne prihlásených aby MŠ fungovala aj počas prázdnin? U nás totižto ak sa neprihlási viac ako 20 detí škôlku zatvoria. A vy zamestnaní rodičia si dajte deti kde chcete.
Fany1000
31.10.08,12:21
Neviem, podľa akého zákona sa to určuje, ale to Vám môžem dodatočne zistiť. U nás musí byť počet prihlásených detí najmenej 15. Je to z dôvodu, že pre menej detí nevarí školská kuchyňa a deti nemôžu ostať bez stravy. V podstate určuje riaditeľka školskej jedálne najnižší počet detí. Naša jedáleň patrí pod školu, neviem ako je to s materskými školami, ktoré majú kuchyňu len pre seba. Skúste sa na to opýtať na najbližšom rodičovskom združení a žiadajte si predložiť to tlačivo, kde je to udané. Veľa šťastia.
wagner
31.10.08,13:22
Pokiaľ je to obecná škôlka, tak minimálny počet detí na návrh riaditeľky MŠ schvaľujú poslanci Obecného zastupiteľstva. Teda aspoň u nás je to tak.
aja7777
01.11.08,08:18
Može učiteľka na základnej škole začať s krúžkom hneď po skončení 4. vyuč. hodine??/ končí 11.45 a krúžok začne o 11.45 a to ide s prvákmi najprv do jedálne a už jej beží krúžok//
Vychošky nemajú deti .. a posúvajú im prac. dobu, alebo znižujú úväzky,,, kde je preboha spravodlivosť, aby si niekto pekne zarobil a niekto namal ani zákl. úväzok??
KDE MÁ ČLOVEK HĽADAŤ RADU????????