caucico
24.10.08,08:40
Ahojte poradaci,
mam konkretny pripad a nie som si ista,ci ho viem spravne vyriesit. Dôchodcom je uz 6 rokov,ma prijem zhruba 11000, a ideme urobit s nim DOVP od 23.10.-30.11. za odmenu 20 000,-
Otazka znie: Bude mat povinnost dochodca si robit nejake danove priznanie?
My za neho odvedieme dan, GP, UP a to je vlastne vsetko.
Ďakujem
Tweety
24.10.08,06:56
Ahojte poradaci,
mam konkretny pripad a nie som si ista,ci ho viem spravne vyriesit. Dôchodcom je uz 6 rokov,ma prijem zhruba 11000, a ideme urobit s nim DOVP od 23.10.-30.11. za odmenu 20 000,-
Otazka znie: Bude mat povinnost dochodca si robit nejake danove priznanie?
My za neho odvedieme dan, GP, UP a to je vlastne vsetko.
Ďakujem
Nie, ak toto bude jeho jediný príjem na dohodu v roku. Odvody sú len do SP, tak ako si uviedla. Ešte nezabudnúť na prihlášku do SP cez RLFO .
caucico
24.10.08,07:01
Nie, ak toto bude jeho jediný príjem na dohodu v roku. Odvody sú len do SP, tak ako si uviedla. Ešte nezabudnúť na prihlášku do SP cez RLFO .
ano,to bude jedina jeho dohoda. takze si nebude musiet robit danove.. a ja ked mu budem vyplacat odmenu (ktora ma byt vyplatena jednorazovo), tak teraz neviem, (v olympe mam zaevidovane trvanie tej dohody od 23.10.-30.11.) ze ci urobim odvody aj za oktober,aj za november,ked to je na prelome mesiacov.. alebo ako to mam vlastne urobit..
Tweety
24.10.08,07:02
ano,to bude jedina jeho dohoda. takze si nebude musiet robit danove.. a ja ked mu budem vyplacat odmenu (ktora ma byt vyplatena jednorazovo), tak teraz neviem, (v olympe mam zaevidovane trvanie tej dohody od 23.10.-30.11.) ze ci urobim odvody aj za oktober,aj za november,ked to je na prelome mesiacov.. alebo ako to mam vlastne urobit..
Odvody budú len za mesiac, v ktorom dostane odmenu na základe dohody. Teda v tomto prípade za november. Daň samozrejme rovnako v novembrovej odmene.
caucico
24.10.08,07:11
Odvody budú len za mesiac, v ktorom dostane odmenu na základe dohody. Teda v tomto prípade za november. Daň samozrejme rovnako v novembrovej odmene.
na tej dohode je ale uvedene,ze odmena za tu pracu sa ma vyplatit do 30.11.
mozem to urobit tak, ze ked budem robit vyplaty za oktober, v novembri, ze vygenerujem aj tej dochodkyni mzdu a zaroven v novembri sa urobia odvody.. a potom uz v decembri nebudem za nu odvadzat nic..
ale skusala som to teraz urobit a neda sa to tak,takze prerobim dohodu,ze sa to ma vyplatit do 15.12. a urobim vyplatu az v decembri za tu dohodu
kalamajka
26.02.09,19:39
povinnost podat DP dochodca nema pokial jeho rprijem neprekroci polovicu odpoč. položky, lae v jeho záujme je ho podať, aby mu vrátili zrazenu daň