kello
24.10.08,10:59
neviete mi poradiť akos a robí takýc chodnik čo sem tam sa do trávnika vsadí bridlica? mám tam dost nerovný teren tak by som ho asi musel nejako vyrovnať a potom vsadit sem tam nejaku bridlicu, len neviem ako na husto. prečo chcem taký chodník? sem tam prejdem od pivnice k bráne na normal "chodenie" od vchodu ku bráne máme normal chodník z bridlíc.
aviator
24.10.08,16:16
Dal by som to tak akurát na pohodlný krok, do štrkového lôžka a presne na úroveň trávy, kvôli koseniu.
S bridlicou je často ten problém, že sa rozpadáva na vrstvy, vaša to nerobí?
kello
24.10.08,16:37
aviator vdaka za radu nei nerobí ej to pevna bridlica zo svatuše kamenolomu, takže treba tam davat aj štrk ako myslíš celý chodnik a potom zbytok zasipat hlinou?
aviator
24.10.08,18:09
Podľa googla sa v svätuši ťaží andezit.
Ja robím stupáky tak, že položim kameň na travu, okolo orežem drn trávy lopatkou alebo nožom, odložím kameň, vyberiem orezanú časť do primeranej hĺbky, nasypem štrk, vložím kameň, poklepem gumeným kladivom.
Ak je to O.K., super:), ak nie, vyberiem kameň a buď pridám alebo odoberiem štrk....a. t. ď.
Prajem veľa zdaru:)
kello
24.10.08,18:16
aviator dačo take velmi pekne to je, zrezavali až kamene, hrany na chodník, no ale problem, že ja tam mám dost tak nerovno taže bude treba zaviesť ty si robil take? možeš poslať foto? možem ja posať svojho chodníka a mimo take kocky čo su vymyvaný beton tak sme robili taky chodník ale to je ináč ako z bridlou robit ten sme len do zeme vyrezali a zasunuli, ale tam bola rovinka
aviator
25.10.08,18:01
Nerobil som to u seba a žiaľ nemám fotku. Bolo to na rovine, na svahu je to asi komplikovanejšie.
kello
26.10.08,08:23
nei je to kopec je to rovinka len kus sa zvažuje take jamy su tam trebalo by to vyrovnať, tym chodnikom by som predelil vyššiu a nižži časť záhrady, chodnik by bol v tej vyššej a hned pod ním by bol nižší teren
miseles
30.10.08,09:07
Z vlastnej skusenosti môžem podariť aby si osadzal do trávy radšej väčšie kamene lebo menšie kamene nam rychlo trava zarastla aj ked sme ju pravidelne kosili. Trava začala vytvárať taký koberček aj cez kamen a keby to pravidelne neorezávame tak už nie sú kamene ani vidieť.