JanZV
24.10.08,11:42
Mam jeden problem. Kupil som chatu kde je krb. Tento krb je otvoreny a ma vo vnutri rurky s nemrznucou kvapalinou, ktora zabezpecuje po zohriati ohrev radiatorov a tym vykurovanie. Vzhladom na zefektivnenie kurenia planujem dat urobit zasklenie prednej casti krbu s dvierkami, tak aby bola mensia spotreba dreva a taktiez vacsia vyuzitelnost.
Pocul som ze zasklenie nie je jednoducha vec z dovodu, ze moze dojst k vybuchu z dovodu zvysovania tlaku v uzavretom priestore ohniska, a tym k destrukcii celeho komina. Je to pravda? Alebo mkozem si dat vyrobit ram s presklenymi dvierkami bez toho aby som sa obaval? Poprosim niekoho kto ma skusenosti aby mi poradil. dakujem. Jano
tulox
05.11.08,14:22
Ja by som to nerobil. Dosiahneš síce oveľa výšiu teplotu, pretože vo vnútri bude dochádzať k splyňovaniu dreva, ale nemusí to vydržať plášť krbu.Ak je krb postavený ako spodok komína, tz. že krb a komín nie sú samostané stavby, ovplyvní to aj teplotu v komíne. Ak máš krb mimo komína, kúp si vložku napoj potrubie kúrenia a obmuruj vložku.Dosiahneš kombinované účinné kúrenie vzduchom , vodou a samozrejme naakumulovaným teplom v šamotkách.
JanZV
07.11.08,08:20
Pripajam este foto krbu. Poprosim o nazor. Dakujem.