belanka
24.10.08,12:43
Ahojte!
Som v 15.týždni a zhruba 4krát som mala krvavý výtok,zväčša po toalete.Drobec je ok,placenta tiež,neotváram sa.Vraj to bude asi mechanického pôvodu.Pohl.styk sme radšej vylúčili.Nemáte s tým skúdenosti?Už som z toho dosť vystresovaná,ale vraj sa to občas stáva a niekedy sa ani nezistí prečo.
Díky.
pasuliatko
24.10.08,11:14
podla mna to bude stresom. ak doktor povedal,že je všetko on neboj sa :) naozaj sa nestresuj
Lenka1979
24.10.08,11:31
Ahojte!
Som v 15.týždni a zhruba 4krát som mala krvavý výtok,zväčša po toalete.Drobec je ok,placenta tiež,neotváram sa.Vraj to bude asi mechanického pôvodu.Pohl.styk sme radšej vylúčili.Nemáte s tým skúdenosti?Už som z toho dosť vystresovaná,ale vraj sa to občas stáva a niekedy sa ani nezistí prečo.
Díky.
áno, stáva sa to, ak to nie je riadny krvavý výtok ako pri menštruácii, tak sa neboj, tým, že sa maternica zväčšuje niekedy bolí aj podbruško a veľakrát je taký slabý krvavý výtok, počúvni rady lekára a zbytočne sa nestresuj.;)
ludmilla
24.10.08,13:08
Ahojte!
Som v 15.týždni a zhruba 4krát som mala krvavý výtok,zväčša po toalete.Drobec je ok,placenta tiež,neotváram sa.Vraj to bude asi mechanického pôvodu.Pohl.styk sme radšej vylúčili.Nemáte s tým skúdenosti?Už som z toho dosť vystresovaná,ale vraj sa to občas stáva a niekedy sa ani nezistí prečo.
Díky.

Chápem tvoje obavy sú úplne prirodzené. Krvácanie v ktoromkoľvek týždni tehotenstva treba brať vždy vážne i keď nie všetky krvácania tehotenstvo ohrozujú. Vo včasných štádiách tehotenstva sú veľmi časté, znepokojujúce i keď vo väčšine prípadov sú nevinné. Príčin je veľa: V úplných začiatkoch krvácanie môže spôsobiť uhniezďovanie oplodneného vajíčka, neskôr môže byť príčinou uhniezďovanie sa placenty v sliznici maternice. Taktiež hormonálny cyklus je tu nezanedbateľný, ďalej krčok maternice býva v tehotenstve mäkkší a citlivejší a ľahko príde k mechanickému poraneniu pri pohl. styku, vyšetrení atď. Samotné uloženie plodového koláča zohráva veľkú rolu. Krvácanie môže vzniknúť tiež na základe vaginálnej infekcie, infekcie krčka maternice príčinu môže zistiť naozaj len lekár po vyšetrení a sú prípady, keď sa príčina slabého krvácania ani diagnostikovať nedá.
V zásade krvácanie v tehotenstve je vždy téma, ktorú treba riešiť s gynekológom, nesmie sa podceňovať. Aj v prípade, keď vyzerá bezvýznamne, netreba šetriť cestu k lekárovi a uistiť sa či je všetko v poriadku.
Jasnočervené krvácanie ako pri menštruácii: Takéto krvácanie je vždy podnetom pre odchod do nemocnice a je jedno v ktorom týždni tehotenstva vzniklo. Dôležité: treba to riešiť ihneď, nečakať na manžela kým príde z práce, alebo po víkende ....
Popri čakaní na odvoz je nutné si hneď ľahnúť, nohy prekrížiť a uložiť do zvýšenej polohy.
Tmavé, hnedé krvácanie: možné s prímesou hlienu poukazujú na "starú" krv často sú ako slabá menštruácia, ale i takéto krvácanie si žiada lekárske vyšetrenie. Ale nie je nutný postup ako pri jasnočervenom krvácaní.
Krvácanie a bolesti: ak je krvácanie kombinované bolesťami je dôležité ihneď vyhľadať nemocnicu. Postupovať ako pri jasnočervenom krvácaní.
Ľahké tmavé tzv. "špinenie" potrebuje taktiež lekárske vyšetrenie, aby sa zistilo, čo za tým je.
Krvácanie a zvyšky po krvácaní sú riečiskom pre infekcie, preto je potrebné rozprávať s lekárom aj ohladne pohl. styku a podobne.
Samozrejme treba veľa oddychovať a nechať sa rozmaznávať!!!!!!!!!!!!!!!!!!
belanka
24.10.08,13:25
Bola to janočervená krv.Lekárka povedala,že to môže byť spojené aj s tlakom na toalete.Tak neviem.
Monika Kováčová
24.10.08,15:45
Bola to janočervená krv.Lekárka povedala,že to môže byť spojené aj s tlakom na toalete.Tak neviem.
vymeň lekárku...
ak ti to ešte neprešlo, choď do pôrodnice na pohotovosť.
cowboyka
26.10.08,16:22
vymeň lekárku...
ak ti to ešte neprešlo, choď do pôrodnice na pohotovosť.
niekto ma menštruáciu až do piateho mesiaca, podľa mňa je to normálne.

Mňa to vystrašilo medzi 2-3 mesiacom a bolo to ok, malá má teraz 6 rokov a druhýkrát by som už nepanikárila - len môj lekár ma nepoučil, čo sa môže stať, hneď sa ma ujala iná lekárka a nemôžem si ju vynachváliť.

Takže ak je drobec ok, ty si ok, tak by som nerobila s tým paniku. Keby si krvácala v kuse, tak vtedy by som vyhľadala čo najskôr lekársku pomoc a to by som nečakala ani sekundu
belanka
27.10.08,14:18
Počas prvého tehotenstva sa mi to nestalo.A nebolo to ani v čase menštruácie,ani po pohlavnom styku.Našťastie vždy išlo len o trochu krvi.Ale predsa len sa človek zľakne.Díky za pripomienky a názory.
cowboyka
28.10.08,06:20
Počas prvého tehotenstva sa mi to nestalo.A nebolo to ani v čase menštruácie,ani po pohlavnom styku.Našťastie vždy išlo len o trochu krvi.Ale predsa len sa človek zľakne.Díky za pripomienky a názory.
za malicko, drzkajte sa, hlavne, nech ste zdravi obaja
mysula
17.11.08,20:13
ahoj,mne sa to tiež stalo asi v siedmom týždni tehotenstva,lenže bolo to toho času moje druhé tehotenstvo a to prvé bolo ukončené sekciou,lekár mi vtedy povedal, že sa može zakrvácanie opakovat, ale už sa nezopakovalo.Povedal, že v niektorých tehotenstvách sa to stáva a že mám byť v kľude a nestresovať sa. Neboj bude to v pohode! Veľa šťastia!!!:):):)
jess
17.11.08,20:37
Mňa to vystrašilo medzi 2-3 mesiacom a bolo to ok, malá má teraz 6 rokov a druhýkrát by som už nepanikárila - len môj lekár ma nepoučil, čo sa môže stať, hneď sa ma ujala iná lekárka a nemôžem si ju vynachváliť.

Takže ak je drobec ok, ty si ok, tak by som nerobila s tým paniku. Keby si krvácala v kuse, tak vtedy by som vyhľadala čo najskôr lekársku pomoc a to by som nečakala ani sekundu

Ja som začala krvácať (špiniť) cca v 6.týždni a následne som si odležala "dolu hlavou" (vyvýšené nohy) 2 mesiace. Takže ja by som radšej neriskovala a šla k lekárovi. Ja som tam mala nejaké hematómy ... z čoho....netuším..... Mamička, čo ležala spolu so mnou prišla krvácaním o jedno z dvojičiek. Týmto nechcem robiť v žiadnom prípade paniku, ale len upozorňujem, že to nie je banalita.

Prajem všetko dobré ...:):):)