nippy
24.10.08,21:58
Dobrý deň,

o pár dni berieme s maminou do prenájmu malú predajňu potravín a zákuskov. Mojím nápadom je rozšíriť to aj o doplnkový tovar - darčeky, praktické veci do domácnosti (samozrajme všetko oddelené od potravín) a tiež chcela by som tam ponúkať kávu - bez priamej konzumácie v predajni.

Vie mi niekto poradiť, či mi nejaký zákon zakazuje rozšíriť túto predajňu potravín o hore uvedené činnosti, a hlavne či bude od nás hygiena žiadať splnenie nejakých extra podmienok /kvôli predaji tej kávy/? Ďakujem.

Čítam potravinový kódex, HACCP podmienky, ale zatiaľ som sa tam nič takéto nedočítala :(.

ď.
neta1
25.10.08,06:47
Ahoj Nippy, chystam sa otvorit presne taku istu predajnicku...potraviny a zakusky, plus darcekove predmety ako doplnkovy tovar...tiez nemam priestor na priamu konzumaciu, pretoze hygiena vyzaduje druhe wc pre zakaznikov. Myslim, ze s predajom kavy problem mat nebudes, ale najistejsia cesta bude opytat sa priamo na hygiene....ak nieco zistim, dam vediet.....buduci tyzden sa chystam za hygienickou.
rickman
25.10.08,10:02
V kazdom pripade vam obom moze posluzit stranka mojstyl.sk ako inspiracia pre novy tovar, ktory by ste mohli predavat.
neta1
12.11.08,07:06
ahoj Nippy...zial neviem sa dopracovat na konzultacie k hygienicke a tak som sa rozhodla podat tu ziadost a uvidi sa.....mozem sa opytat v akom meste tu predajnu otvaras? Ja som v Kosiciach.