Wes
25.10.08,12:37
Zdravim paradakov.

Potrebujem pomoct s jednym dokumentom.
Pozical som peniaze priatelovi kde sme sa dohodli na vsetkych podmienkach podla §497 obchodneho zakonnika.

Kedze nedodrzal zmluvne podmienky a neuhradil mi 3 splatky okamzite som mu vypovedal zmluvu s tym ze mi je povinny vratit zvysok nesplatenej istiny vratane urokov z omeskania. Kontaktoval som ho kde mi povedal ze neni problem a ze mi vrati zvysnu cast penazi aby som pockal a nedaval to na sud.

Je mozne vystavit dokument ktory mi podpise a overi u notara s tym ze ak nedodrzi termin uhrady, suhlasi z exekuciou bez toho aby o tom musel rozhodovat sud? Akoze nechcem aby ma tahal za nos a potom nakoniec to aj tak pojde na sud. Sice rozhodcovsky sud co je rychlejsi ale aj tak je to strata casu a penazi.

Vedel by mi niekto vystavit takyto platny dokument? (aj za odmenu)

Velmi pekne dakujem.

PS: Ponaucenie znie : Dneska uz fakt nikomu nemozete verit ani naj. priatelom.
poruba
06.11.08,18:50
Ahoj, ja mám vystavenú takúto zmluvu o uznaní dlhu, ktorú sme s dlžníkom overovali u notára. Skúsim ti ju zajtra prepísať a poslať, lebo mám ju založenú v robote. (dúfam, že nazabudnem :))
Keby náhodou, pripomeň mi ;)
goromir
03.12.08,09:45
Zdravím, aj ja by som potreboval tú istú zmluvu. Tiež mám problém s dlžníkom ale nemyslím si, že ma to odradí od pomoci tým, ktorí to potrebujú.
oravaucto
12.06.09,18:25
Ahoj, ja mám vystavenú takúto zmluvu o uznaní dlhu, ktorú sme s dlžníkom overovali u notára. Skúsim ti ju zajtra prepísať a poslať, lebo mám ju založenú v robote. (dúfam, že nazabudnem :))
Keby náhodou, pripomeň mi ;)

Ahoj ak si zabudol tak po roku pripominam mimotemy
http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%E1vo/Uznanie_dlhu.html

Uznanie dlhu

podľa § 558 obč. zák.


Já, Ján Novák, narodený 14.8.1967, bytom Tatranská 78, Poprad, som si požičal od Petra Kováča, nar. 7. 12. 1961, bydlisko Lomnická 54, Poprad, dňa 13. januára 1999 čiastku 10.000,- Sk.

Uznávam a prehlasujem, že Petrovi Kováčovi zaplatím čiastku 10.000,- Sk (desaťtisíc korún slovenských), ktorú mu z dôvodu horeuvedenej pôžičky dlžím, do 31. decembra 2002.

V Poprade, dňa 15. februára 2002

Ján Novák
wratko
26.06.09,10:49
Ahoj, ak Ti on taketo uznanie dlhu podpise s uradne overenym podpisom a nasledne svoj zavazok nesplni, mozes urobit nasledovne: cast pohladavky postup na niekoho dalsieho. Budete dvaja veritelia a nasledne mozte na neho podat navrh na vyhlasenie konkurzu. V pripade fyzickej osoby sa plati sudu preddavok 663,88 EUR. Ak chces pomoct a poradit s takymto navrhom, napis. Ver tomu, ze konkurz ho bude mrziet viac ako exekucia. Ta dokonca aj teba moze vyjst ovela viac ako konkurz.
Jakubec
28.06.09,11:20
Nie som pravnik, ale zda sa mi, ze notarska zapisnica moze byt exekucnym titulom sama o sebe. Asi treba spisat notarsku zapisnicu, kde dlznik uzna dlh a cas dokedy ho vyrovna a suhlas s exekuciou v pripade nesplatenia dlhu v termine. Chod sa spytat notara.
diana17
01.07.09,05:47
Presne tak Jakubec. § 41 ods. 2 písm. c) Exekučného poriadku: Exekúciu možno vykonať aj na podklade notárskych zápisníc ... atď,atď...