Melicharko
25.10.08,15:26
Ahoj, potrebujem poradit ohladne pamatovky do mobliu. Mam Sony Ericsson W910i a chcem si kupit aspon 2GB kartu. Chcela by som 4GB, ale neviem ci mi tam bude pasovat. Kolega mi odporucal dobre ceny na leopard.sk, 2GB stoji 299 Sk. 4GB je 599 Sk. Prozim poradte. cmuk;)
Chobot
25.10.08,13:55
Ahoj, potrebujem poradit ohladne pamatovky do mobliu. Mam Sony Ericsson W910i a chcem si kupit aspon 2GB kartu. Chcela by som 4GB, ale neviem ci mi tam bude pasovat. Kolega mi odporucal dobre ceny na leopard.sk, 2GB stoji 299 Sk. 4GB je 599 Sk. Prozim poradte. cmuk;)

Do tohto mobilu idú karty Memory Stick Micro a telefón podporuje pamäťové karty do veľkosti 4 GB. Takže pokiaľ kúpiš akúkoľvek značku Memory Stick Micro či už 2 alebo 4 GB, tak to bude pasovať. Pri takých nízkych cenách pamäťových kariet nemá význam veľmi špekuľovať a hľadať najlacnejšiu. Cenu som porovnal so stránkou predajcu Alza (http://www.alza.sk/SK/pameti/pametove-karty/memory-stick-micro-m2/18848577.htm) a je primeraná.

Môžeš kúpiť.
Heni
25.10.08,15:54
aj na fullgsm.sk sú dobré ceny mimotemy
cupilupka
09.01.10,14:18
moze my niekto poradit?Zabudol som heslo na pametovej karte do mobilu zn.Nokia.Da sa to nejako napravit?
Chobot
09.01.10,20:32
moze my niekto poradit?Zabudol som heslo na pametovej karte do mobilu zn.Nokia.Da sa to nejako napravit?

Čo to znamená, že si zabudol heslo na pamäťovej karte? Pamäťová karta nie je zaheslovaná, heslované môžu byť súbory. Pamätová karta v mobile je len médium, na ktoré sa ukladajú súbory ako fotky, hudba, video a pod. neviem o tom, že by sa to bolo chránené heslom. Alebo používaš nejaký špeciálny softvér na ochranu súborov?

Nemáš náhodou na mysli PIN kód pre zapnutie mobilu?
alla66
09.01.10,23:27
moze my niekto poradit?Zabudol som heslo na pametovej karte do mobilu zn.Nokia.Da sa to nejako napravit?

zadaj 0000 alebo citujem
Takže som mal staršiu Nokiu 6233 a mal som v nej 2GB micro sd kartu, ktorú som si ja debil zablokoval. Keď som ju chcel prehodiť do novej NOKIE 6120 c, samozrejme že pýtala heslo. Keďže som ho nevedel, vrátil som kartu do pôvodného mobilu a cez bluetooth som si všetko zálohoval do PC. Potom som dal fomátovanie karty v Nokií 6233. Karta sa síce zformátovala, ale stále mi dávala možnosti iba zmeniť heslo a vymazať heslo, pri ktorých samozrejme vyžadovala zmenu hesla. Takže čo teraz? Zobral som kartu z 6233 a dal som ju tam znovu. KARTU NENAŠLO, resp v zariadeniach áno a tam mi dalo možnosť len formátovania. Po dvojnásobnom formátovaní mi nechcelo umožniť prístup. Tak som sa nas... a povedal som si, že to skúsim do nového telefónu. Vložil som ju do 6120 c a hneď pýtala heslo. To som nezadal, išiel som do správcu zariadení, našiel pamäťovú kartu a mal som tam možnosť odblokovať, zmeniť heslo, a formátovanie. Dal som formátovanie a FUNGUJE !!!

Takže moja rada znie, nedajte sa odradiť tým, že karta pýta heslo. Kto sa vyzná v počítačoch vie, že staré systémy boli formátované FAT32 a novšie NTFS. NTFS vidí FAT32, tj, keby ste mali Hard disk z Wind 2000 tak XP ho uvidia. Ak by bol heslovaný, pýtal by heslo ale umožnil by formátovanie do nového formátu. Keďže som pracoval v Apple Computers v Írsku tak sa v tom trošku vyznám.

Ako vývoj OS tak aj vývoj softwarov do mobilných telefónov ide stále do predu a preto je celkom možné, že váš nový telefon si stým poradí, len nesmiete mysliet ako Lama ale skúšať všetko možné.

Veľa zdaru.
cupilupka
10.01.10,10:26
Dakujem za radu.telefon bol v oprave v Orange kde prepalovali softver.Od tej doby pýta PK heslo.
cupilupka
12.01.10,13:44
Alla66 zatial som nic neviriesil.Nejde o novu PK ale o stratene adresy.Este raz dakujem
Chobot
12.01.10,14:46
Alla66 zatial som nic neviriesil.Nejde o novu PK ale o stratene adresy.Este raz dakujem

A čo si mala na ten PK? Aké údaje? V akom formáte?
alla66
12.01.10,17:55
Alla66 zatial som nic neviriesil.Nejde o novu PK ale o stratene adresy.Este raz dakujem
Ahojky, mal si na pamäťovke kontakty? Skús vložiť kartu do čítačky a skopírovať do počítača.
cupilupka
30.01.10,08:51
Ahoj dakujem za radu dostal som sa k tomu až teraz ale ani čitačka nepomohla
viktorviktor
31.01.10,09:10
Dakujem za radu.telefon bol v oprave v Orange kde prepalovali softver.Od tej doby pýta PK heslo.

zavolaj do predajne Orange alebo servisu, možno ju vymenili a teraz ju hľadajú;)

toto som našiel:
napísal:Pamatova karta sa da zablokovat, a pokial viem tak uzivatelskym heslom, neviem ze by tam bol daky standardny kod. Asi uz ta karta nepozna ze je v tom telefone v ktorom aj bola, takze otazka znie ci ti kamos nahodou neskusal dako menit IMEI alebo co...
odpoveď: (všade v podobnom znení)
Uplne stacilo prehratie FW na to aby pytalo kod karty. Stalo sa mi nieco podobne po prehrati FW karta pytala kod, dovtedy som ani nevedel ze je zaheslovana. Odblokovat sa to da iba za pomoci oblokovacieho clipu (HW urceny na odblokovanie pam. kariet) ktory stoji cca 800,- Sk. Samozrejma kvoli jednej karte sa mi to neoplatilo kupovat tak ze karta mi lezi zablokovana na stole.
Ono to heslo tam je, ale bude ho pytat iba v inom fone, alebo v citacke v pc.
duves
31.01.10,13:42
Pamäťová karta pre SE MS M2 a s adresou zalohy kontakov vyzera takto:

http://lh3.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/S2WWQbVIWmI/AAAAAAAAHC8/nhnTjbP2vFU/s640/M2%20karta.jpg
PotPalo
31.01.10,20:30
Niektoré Nokie majú predvolené heslo na kartu "lockmyphone", to kvôli možnosti zablokovať mobil SMSkou. Dakde som o tom niečo čítal, ale už neviem kde...
cupilupka
14.02.10,13:10
Ahoj mam novy problem s Nokiou 6600i nokia PC suit my nechce prijat 6600.windows chce stale inštalovat ovladače ale nevie ich najst.Moze niekto poradit?
dalid
15.02.10,07:57
alla66
15.02.10,15:50
Ahoj, urob ako ti radí dalid , tu sa dozvieš viac informácií http://www.nokia.sk/podpora-a-software/podpora-vyrobkov/6600i-slide
mecky
15.02.10,16:01
uch sorry za spam :) nejako som netrafil temu
cupilupka
19.02.10,17:50
dakujem pomohlo nainstalovat novsiu verziu v ktorej je OVI.
barbuscakova.pauli
09.03.11,20:08
Ahoj,,, prosíím VááS !!! ,,, ako si zistím heslo alebo vymažem heslo z pamäťovej karty ??? Dakujéém moc !!! :*
duves
09.03.11,20:11
naformatovať:D