asan
25.10.08,18:44
Dobrý deň!
Potreboval by som poradiť, ktorá z týchto navrhnutých tepelných izolácii je najlepšia. KNAUFF - pásy, ISOVER -pásy, ROCKWOLL - dosky (nebránim sa ani tomu ak by mi niekto navrhol lepšiu izoláciu:)). A ešte by som potreboval vedieť aká je odporúčaná minimálna hrúbka tepelnej izolácie medzi krokvy. Ďakujem.
deli.
26.10.08,08:04
tazko povedat, ktora je najlepsia... podla akych kriterii? podla koho?
:o
ja len doplnim, ze existuju aj ine materialy. Momentalne je znovuobjavena napriklad ovcia vlna. A co tak Nobasil, ten mi vo Vasich izolaciach chyba.
:)
A hrubka? zalezi od zlozenia celej konstrukcie, od hodnoty sucinitela tepelnej vodivosti lambda, od konstrukcii celeho domu, od toho, ci chcete dom pasivny alebo standardny, od................
Priklad: isover Profi hr. 30 cm...
AndrejG
26.10.08,11:29
To je uplne jedno ktoru z nich pouzijes, dolezite je len aky ma ktora tep. odpor(v ramci kazdej je viac druhov). Ked ale das 30cm alebo viac, nemusis sledovat ani to, mozes dat najlacnejsiu, ktora ma sice najmensie R a zle sa s nou robi, ale pri takej hrubke je celkove R aj tak vyborne.
jojkoz
27.10.08,06:22
Tak ako AndrejG

Pokial ide o pomer cena - ucel - a je dost miesta - tak najlacnejsiu a co najhrubsiu.