tommygerschi
25.10.08,19:55
Dobrý deň, chcel by som založiť webovu stranku s potravinami a chcel by som vedieť či by bol záujem o kúpu potravín cez internet? potraviny by sa dorucovali nasledujúci deň. (viete všetci chodia na týždňové nákupy a nemuseli by mínať palivo, vzduch by bol čistejší. Proste by si objednávali potraviny cez internet.)
asta111
27.10.08,10:14
Ahoj,
akurát som včera tak uvažovala, že by bolo super, keby bola rozšírená sieť s nákupom cez internet. Páči sa mi na tom najmä to pohodlie, ale aj že si vyberiem to, čo skutočne potrebujeme. Človek ma možnosť najskôr porozmýšlať, či tú potravinu zmysel kúpiť, či nie je niečo lepšie alebo niekde lacnejšie. A ešte výhoda je v tom, že máte pevný zoznam, čo potrebujete kúpiť. V supermarketoch na Vás tlačí reklama, výpredaj alebo iný tlak zo strany predávajúceho a nakoniec zistíte že ste vyhodili koruny, za to, čo vlastne vôbec nespotrebujete. Na druhej strane ide o záruku, v obchode si ju skontrolujete, ale cez internet nie. Celkovo sa mi tento nápad veľmi páči. Hlavne keď namiesto behania po obchodoch po zdĺhavej práci sa môžete venovať viacej rodine a priateľom. Pa
mon
27.10.08,10:24
Ja si tiež myslím, že takýto spôsob nákupu sa uchytí v dnešnej uponáhľanej dobe. A hlavne to ocenia ľudia, ktorí sa neradi tlačia v nákupnom dave.
rickman
27.10.08,15:33
...ale asi len vo vacsom meste. V malej diere nema velky vyznam zacinat s niecim podobnym.

Taktiez sa nezameriavaj len na potraviny. Skus k tomu pridat aj kancelarske potreby - niekomu dojde papier, toner a ma vela veci rozrobenych na stole, nemoze to nechat len tak, musi strazit ostatnych, caka na niekoho - ma naplanovane stretnutie, atd..
tommygerschi
27.10.08,16:35
Ahoj,
akurát som včera tak uvažovala, že by bolo super, keby bola rozšírená sieť s nákupom cez internet. Páči sa mi na tom najmä to pohodlie, ale aj že si vyberiem to, čo skutočne potrebujeme. Človek ma možnosť najskôr porozmýšlať, či tú potravinu zmysel kúpiť, či nie je niečo lepšie alebo niekde lacnejšie. A ešte výhoda je v tom, že máte pevný zoznam, čo potrebujete kúpiť. V supermarketoch na Vás tlačí reklama, výpredaj alebo iný tlak zo strany predávajúceho a nakoniec zistíte že ste vyhodili koruny, za to, čo vlastne vôbec nespotrebujete. Na druhej strane ide o záruku, v obchode si ju skontrolujete, ale cez internet nie. Celkovo sa mi tento nápad veľmi páči. Hlavne keď namiesto behania po obchodoch po zdĺhavej práci sa môžete venovať viacej rodine a priateľom. Pa
Ahoj.
Áno, presne, máš pravdu. Lenže ja som dal tento nápad do jednej databázy aby mi ho pomohli uskutočniť, a oni napísali, že tento návrh nepostupuje do ďalšieho kola. A neviete mi nejako poradiť, ako by som mohol tento plán uskutočniť. Viem že je to strašne nákladne, ale oplatí sa to. Veď tento spôsob nakupovania budú vyžívať v budúcnosti všetci, ale aj celebrity, ktoré sa chcú vyhnúť davom. Firmy, ktoré uskutočňujú rôzne oslavy.
palllino
28.10.08,17:50
Zdravím, tak nápad je to dobrý, ale musíš si uvedomiť, že ak sa chceš týmto spôsobom uživiť potrebuješ určitý obrat. Nerozumiem či ty sám budeš potraviny nakupovať podľa objednávok na druhý deň a v ten istý deň ich chceš aj doručiť, možno na začiatok by sa to dalo stihnúť, ale ak chceš profitovať nemôžeš jazdiť po meste s pár nákupmi. Takisto si neviem predstaviť mať potraviny ´´na sklade´´ pretože obzvlášť potraviny sú veľmi citlivým a veľmi obšírnym sortimentom. Iná vec je mať obchod s potravinami a poskytovať aj dovoz nákupu domov, prípadne nákup on-line ako určité doplnkové služby. Žijem v Dubline a pokiaľ viem tak nákup on-line tu poskytuje Tesco a viem, že im na celé mesto stačí jedna dodávka, takže tých zákaznikov toľko nie je. Iná vec je zamerať sa na špecifický druh tovaru, u potravín sú to napríklad bio potraviny, spojiť sa s výrobcom o zabezpečiť mu odbyt a dodávky zákaznikom domov, tu ide o finančne veľmi zaujímavý artikel, dovoliť si ho však môže málokto. Nechcem ťa odrádzať, sám si musíš spočítať čo sa ti skutočne oplatí.
FTC
02.07.09,08:24
skús sa skontaktovať s delimarketom. Poskytujú takúto službu v BA, možno by mali záujem o spoluprácu. Ja som si tak dva krát nakúpil :) niektoré produkty majú drahšie ako v Jednote o pár percent, kam chodím ale mňa nebaví stáť v potravinách hodinu a rozčuľovať sa cestou domov :)). A priniesli mi potraviny chladené a zmrzlina sa neroztopila pri prevoze ako v mojom aute.
FTC
02.07.09,08:25
teda.. www.delimarket.sk (http://www.delimarket.sk)
takto
potravinyyy
02.09.09,09:11
forma podnikania cez internet s potravinami tu uz je.
mam prepracovany system od nakupu po samotny rozvoz ako pre mesto tak aj vidiek. viac info najdete na potraviny.sk

martin