rokr
26.10.08,12:37
Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.
anonym222
26.10.08,11:51
Neviem, či hliníkové dvere je to správne riešenie. U nás už všetky komponenty zariadení v spoločných častiach domu , čo boli z hliníku nenávratne zmizli. Je to lukratívny materiál pre zberné suroviny. Radšej by som použil pekné nové oceľové dvere. U nás ich majú namontované v niekoľkých vchodoch a vyzerá to naozaj pekne.
svetielko01
26.10.08,13:43
Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.
kludne si dajte aj hlinikove dvere, vedia ich tak pekne upravit, ze si vsetci budu mysliet, ze su to plastove...su pekne a tiez aj zateplene, splnia vsetko co oacakavate
Miroslavz
27.10.08,17:30
hlinik, oceľ, alebo plast je to jedno. Ak je kvalitny vyrobca tak všetky dvere služia rovnako.
Monikov
27.10.08,17:43
My máme hliníkové vchodové dvere. Vyzerajú presne tak ako plastové, perfektne tesnia a hlavne dobre držia tvar. Sú ale drahšie.
legolas
28.10.08,16:53
Jednoznačne vyhodiť, nedržia teplo, zarosujú sa, doporučujem plast.
Ingrid Ondruskova
28.10.08,17:21
Jednoznačne vyhodiť, nedržia teplo, zarosujú sa, doporučujem plast.
Je to pravda, veď predsa hliník je maximálne vodivý...
Halli
28.10.08,17:51
Jednoznačne vyhodiť, nedržia teplo, zarosujú sa, doporučujem plast.

Nehnevaj sa ale to je dobrá hlúposť.:rolleyes: Ja som dala vymeniť staré kovové za hliníkové pred dvoma rokmi, sú perfektné. Slušná firma ti ani plastové nebude robiť, toľko je s tým problémov...a hlavne v paneláku, kde je častý pohyb ľudí.

A aby sa rosili? to som teda ešte nepočula, teplo držia samozrejme menej , ale len veľmi malý rozdiel ak sú dobre utesnené. Bývam na prízemí, susedím s chodbou kde sú a viem o čom hovorím;).... Tento rok som ich dávala montovať aj na ďalší panelák. Jednoznačne hliníkové :)
Halli
28.10.08,17:54
Chceme vymeniť na paneláku oceľové vchodové dvere za hliníkové. Má niekto skúsenosti s hliníkovými dverami z hľadiska životnosti, iné ?

Od plastových nás odhovárali samotní bývalí dodávatelia.

Výrobcovia sú rôzni - garážoví, zahraniční, tuzemskí, použitý profil, systém s prerušeným tepelným mostom.

Zadný vchod chceme vymurovať len na otvor veľkosti pôvodných dverí, schránky umiestniť na chodbu (sústavné prechádzanie cez schodisko za účelom vybratia pošty zo strany ulice), aby sa ušetrilo teplo neustálim otváraním dverí.

kukni sa do fotogalerie SVB ;), tam si mal aj zadat svoju tému.
rokr
28.10.08,18:04
Je to pravda, veď predsa hliník je maximálne vodivý...


Preto sa vraj vyrábajú z profilov s prerušeným tepelným mostom.
rokr
01.11.08,10:11
Viete mi niekto povedať, či stačí 5O mm stavebná šírka na panelákové vchodové dvere a či je využiteľný profil určený na použitie v individuálnej stavebnej zástavbe ?

Dík

Ahojte
rokr
01.11.08,10:12
Pardon

nie stavebná šírka ale stavebná hĺbka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rokr
08.11.08,16:27
Pozná niekto profil HOREAL z praxe ?
220870
08.11.08,17:43
hlinik, oceľ, alebo plast je to jedno. Ak je kvalitny vyrobca tak všetky dvere služia rovnako.
TO ANI ZDALEKA NIE JE PRAVDA.
Halli
09.11.08,15:02
Viete mi niekto povedať, či stačí 5O mm stavebná šírka na panelákové vchodové dvere a či je využiteľný profil určený na použitie v individuálnej stavebnej zástavbe ?

Dík

Ahojte

ja mám stavebnú hlbku profilu : 60 mm a krídla: 60 mm