dommulka
26.10.08,16:21
Dobrý deň všetkým prajem...
mám takýto problém a chcela by som vás poprosiť o radu :
som študentka, bola som v lete v Anglicku a chcem sa opytat, ako sa tieto prijmy zdanuju...cela ciastka? alebo len nejaky zaklad?
mam okrem toho aj tu na Slovensku maly prijem.... robim na dohodu, ...len par korun mesacne..
dakujem za vase navrhy
veronikasad
26.10.08,15:30
Dobrý deň všetkým prajem...
mám takýto problém a chcela by som vás poprosiť o radu :
som študentka, bola som v lete v Anglicku a chcem sa opytat, ako sa tieto prijmy zdanuju...cela ciastka? alebo len nejaky zaklad?
mam okrem toho aj tu na Slovensku maly prijem.... robim na dohodu, ...len par korun mesacne..
dakujem za vase navrhy
Príjmy z Anglicka zdaňuješ spolu s príjmami zo SR,ak si mala zrazenú preddavkovú daň. Anglicko má metodu vyňatia príjmov.
Ak je tvoj príjem na Slovenku do 5 tis. SK a máš zrazenú zrážkovú daň, pri podaní DP ti DU tuto daň vráti.
Ľaľa
10.03.09,18:24
Dobrý večer, prosím poradiť. Šéfov syn pracoval v roku 2008 do 27.7.2008 v Anglicku, potom bol dobrovoľne nezamestnaný na Slovensku, od X. 2008 pracoval na Slovensku. Má povinnosť podať daňové priznanie typu A. Naštudovala som si zdaňovanie príjmov zo zahraničia. Nie mi je jasné ale nasledovné: Dotyčný mi predložil "Inland Revenue P 45, kde je v bode 4. Leaving date napísané 27.7.2008, v bode Tax Code at leaving date Code 543 L., v bode 7 Last entries on Deductions WOrking je pod slovom Week napísané číslo 17, pod slovom Month nie je napísané nič. Vysvetlila som si to tak, že to číslo 17 týždňov znamená obdobie od 6.4.2008 do 27.7.2008. Total pay to date lib. 3756, 36 p /celková mzda za obodbie - žiaľ neovládam angličtinu/ , Total tax to date lib. 395 ,40 p. /celková daň ya obdobie./ Neviem, či si to dobre vysvetľujem, že ten príjem aj daň je len za obdobie od 6.4.2008 do 27.7.2008 /zdaň.obdobie v Anglicku 6.4.2007 do 5.4.2008/ a že na základe Inland Revenue dotyčnému zrejme nevyplním daňové priznanie, lebo nemám príjmy za celé obdobie t.j. od 1.1.08 do 27.7.08.Zrejme mi bude musieť doručiť výplatné pásky, alebo nejaké iné potvrdenie, kde bude príjem za celé obdobie a na základe Inland Revenue P45, strany 3 si bude môcť požiadať o vrátenie dane v Anglicku. Prosím poraďte. Najmä, či si dobre vysvetľujem, že ten príjem aj daň je len za obdobie od 6.4.08 do 27.7.08. V Anglicku pracoval aj časť roka 2007. Včera opäť odišiel za prácou do Anglicka. Ďakujem.
ingak
10.03.09,21:29
Pomôcka:
TAX CODE - daňový kód
PAY METHOD - druh platby
PERIOD - obdobie
TOTAL YEAR TO DATE - celkovo do dnešného dátumu (tento údaj býva na výplatnej páske)
TOTAL PAY - celková mzda
TAXABLE PAY- zdaniteľná mzda
TAX - daň
N.I. EMPLOYEE - poistenie (odvody) časť zamestnanca
N.I. EMPLOYER - poistenie (odvody) časť zamestnávateľa
N.I. - poistenie (odvody) spolu
PAYMENTS: - platby
DEDUCTIONS: - odpočty

Bol odmeňovaný týždenne. Podľa výplatných pások zrátam údaje za obdobie r. 2008 a ku daň.priznaniu prikladam formulár P 45. V UK majú iné zdaň. obdobie ako my.
IKA K
10.03.09,21:56
ČO znamená formulár P 45, prosím vysvetlite......Ďakujem.
ingak
10.03.09,22:05
Je to tlačivo s názvom P 45, kde je súhrn prijmov, odvodov, dane - všetko čo bolo vyplatené a zrazené za zdaňovacie obdobie. Jedna stránka.
Ľaľa
11.03.09,05:14
Teda v tlačive P 45 je súhrn príjmov, odvodov, dane za zdaňovacie obdobie, ktoré platí v Anglicku t.j. v mojom prípade od 6.4.07 do 5.4.08? Správne si to vysvetľujem? Ďakujem.
Ľaľa
11.03.09,06:15
Dopyt rozširujem o otázku na čo slúži tlačivo P 60? Ďakujem.