martina sokolovska
26.10.08,16:39
Dobry den.Chcela by som poprosit o radu ohladom darovacej zmluvy.
Sest rokov opatrujem choru mamu,mam este sice sestru,ale ta o mamu neprejavuje zaujem ani pocas choroby,tak sa mama rozhodla,ze mi daruje dom,ale sestra o tom nevie.Kedze 7 rokov mamu ani mna nevidela.Chcem sa poradit,co v pripade maminej smrti,ci moze moja sestra darovaciu zmluvu napadnut v dedicskom konani a za akych okolnosti.
zalobaba
26.10.08,16:08
Dobry den.Chcela by som poprosit o radu ohladom darovacej zmluvy.
Sest rokov opatrujem choru mamu,mam este sice sestru,ale ta o mamu neprejavuje zaujem ani pocas choroby,tak sa mama rozhodla,ze mi daruje dom,ale sestra o tom nevie.Kedze 7 rokov mamu ani mna nevidela.Chcem sa poradit,co v pripade maminej smrti,ci moze moja sestra darovaciu zmluvu napadnut v dedicskom konani a za akych okolnosti.

Darovacia zmluva, pričom Tvoja mama (ak je ona jediným vlastníkom nehnuteľnosti) daruje dom Tebe, príp. s právom jej doživotného užívania a s tým, že mamu doopatruješ a postaráš sa o ňu. Súhlas súrodenca nie je potrebný a v budúcnosti sa takéto zmluvy dosť ťažko napádajú a ak maminu skutočne dôstojne doopatruješ, opak sa veľmi ťažko preukazuje.
ivka70
26.10.08,16:16
napadnut darovanie nemoze, ale moze pri dedicskom konani po mame ziadat, aby sa hodnota domu odratala z tvojho dedicskeho podielu /velmi zjednodusene povedane ..v podstate/