AMM
26.10.08,18:34
Dobry den, vedel by mi niekto poradit, ako mam zahodit doslu fakturu v Pohode, ktoru musim samozdanit?
AMM
26.10.08,17:56
Pardon, chcela som sa spytat, ako mam NAhodit fakturu, ktoru potrebujem samozdanit, aby sa mi prejavila v danovom priznani k DPH na vstupe aj na vystupe.
great.zv
26.10.08,18:08
pokúsim sa. pri zadávaní novej dfa si na hornej lište klikneš na záznam dole v ponuke je cudzia mena. všetko si pozadávaš, vrátane kurzu a nakoniec znovu cez záznam je v ponuke vymerať DPH do EU.
AMM
27.10.08,05:46
Dakujem za radu! Viete mi este poradit, kde a ako nahodim typ plnenia DPH, ktore to po mne pyta? A aku predkontaciu nahodim: pre DPH na vstupe som dala 5xx, 343/321, ale neviem, aku predkontaciu nahodim pre DPH na vystupe? Pouzijem ucet 399? Ako?
great.zv
27.10.08,09:19
pri nahadzovaní si typ plnenia DPH vyberieš cez ponuku - presne neviem, nie som momentálne pri Pohode - a cez záznam, samozdanenie si program automaticky naúčtuje DPH na anal.účet
Pidgey
27.10.08,12:28
pri nahadzovani doslej FA v ramci EU, na doklade nastavis DPH " PN", ulozis, a potom cez menu Zaznam zvolis Vymerat DPH EU. Tam uz je to spravne prednastave, cize samozdanenie DPH - predkontacia aInt a DDnadEU, uplatnit odpocitanie DPH - bInt a PDnadEU, datum odpoctu podla FA, a treba vpisat Kurz podla kurzu NBS platny v den odpoctu DPH. Pohoda automaticky vytvori dva interne doklady so samozdanenim.To by malo byt vsetko.Samozrejme ju treba nahodit v cudzej mene, ako tu bolo spomenute- pred nahadzovanim poloziek zvolit Zaznam - cudzia mena
Slavena
15.12.08,16:34
Prosím Vás a aký kurz mám tam zadať, keď český podnikateľ vystavil slovenskej firme faktúru v slovenských korunách?
Kája.
15.12.08,19:28
Žiadny, len samozdaníš faktúru
Slavena
16.12.08,06:02
;)Ďakujem, je to logické, včera som už bola taká unavená, že som nedokázala ani rozmýšlať, tak ma napadla aj takáto otázočka.
hilda111
30.12.08,15:40
účtovanie v pohode bolo správne
martina 11
10.04.09,09:17
prosím Vás aká má byť predkontácia pri samozdanení čo sa týka peňažného denníka. Pretože členenie DPH viem že aké má byť, ale tu predkontáciu mi tam nechce pustiť nijaku. Pomôžte ak viete
mata_p
14.04.09,07:19
ahoj, ak sa niekto najde a odpovie ti, tak mam tu istu otazku. samozdanovala som v jednoduchom, ale ziadne clenenie na dph, mi neponuklo a rucny zapis nie je mozny.
Kája.
14.04.09,18:50
prosím Vás aká má byť predkontácia pri samozdanení čo sa týka peňažného denníka. Pretože členenie DPH viem že aké má byť, ale tu predkontáciu mi tam nechce pustiť nijaku. Pomôžte ak viete

Ja si zadávam, ostatný príjem neovp. základ dane a ostatný výdaj neovp. základ dane.
Kája.
14.04.09,18:51
ahoj, ak sa niekto najde a odpovie ti, tak mam tu istu otazku. samozdanovala som v jednoduchom, ale ziadne clenenie na dph, mi neponuklo a rucny zapis nie je mozny.


Musíš si v nastavení, členenie DPH, odfajknúť typy DPH, ktoré ti má ponúkať.
mata_p
15.04.09,08:11
Dakujem, chvilu som sice hladala, co mam odfajknut, ale nasla som.
Klára2
20.04.09,06:39
Poradí mi niekto, ako mám samozdaniť faktúru, na ktorej je dodanie tovaru z Čiech a dodanie služby z Čiech? Na internom doklade by mali byť rôzne predkontácie pre DPH (tovar, služby)? Ako sa to dá urobiť? Keď zadám príkaz vymerať DPH, urobí mi samozdanenie jednou sumou, akoby išlo len nákup tovaru zo štátov EU. Za každú radu vopred ďakujem.
Klára2
21.04.09,05:01
Helllppp, poradí niekto ? Prosím...
Kája.
21.04.09,11:51
Sprav si interný doklad sama, nechoď cez záznam, vymerať DPH.
atka4
21.04.09,12:08
Poradí mi niekto, ako mám samozdaniť faktúru, na ktorej je dodanie tovaru z Čiech a dodanie služby z Čiech? Na internom doklade by mali byť rôzne predkontácie pre DPH (tovar, služby)? Ako sa to dá urobiť? Keď zadám príkaz vymerať DPH, urobí mi samozdanenie jednou sumou, akoby išlo len nákup tovaru zo štátov EU. Za každú radu vopred ďakujem.
a čo tak zadať dotaz "strojcom nášho občasného nešťastia" na hotline@stormware.sk
netráp sa:confused:, ak je niečo vymyslené a častokrát je ;)
Betina2
25.04.09,10:43
Po prechode na EUR mi nešlo samozdanenie pri nadobudnutí z iného členského štátu. Vyriešila som to tak, že v Nastavenie-zoznam-cudzie meny som si zadala ako ďalšiu cudziu menu EUR v množstve 1 a mena sa používa, zaškrtla som denomináciu eura a prepočítací koeficient som uviedla 1. Teraz ma pekne v agende Faktúry pustí zadať v eurách zahraničnú faktúru , predkontáciu veberem podľa potreby, členenie Dph PN, zadám čiastku v EUR bez DPH kurzom 1 (ten ťahá automaticky)a uložím. Zadám záznam - vymerať DPH a pekne mi vygeneruje do interných dokladov 1 doklad vymeranie DPH sadzbou 19% a 1 doklad odpočítanie DPH sadzbou 19% podľa zadania.
Účtovanie mám podľa predkontácie
alnt (399100/399100 základ dane,
399100/343129 - u mňa pre DPH samozdanenie EU 19%),
typ dph DDnadEU (nadobudnutie tovaru z iného štátu EU)

a odpočťítanie účtujem predk. blnt (399100/399100 základ, 343029/399100 dph 19%),
typ dph je PDnadEU (nadobudnutie toavru v EU)

a všetko ide ako pred 1.1.2009. Malo by to ťahať správne aj do DP.
Betina2
25.04.09,10:49
Ťahá to pekne do r.08 a 19 DP.