tigy
26.10.08,19:49
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu, ak chce firma poskytnut zamestnancovi sluzobne auto aj na sukromne ucely, co vsetko to obnasa? Myslim okrem zdanovania funkcnych pozitkov u zamestnanca. T.j. nemozem si uplatnit ako danove naklady v plnej vyske napr. odpisy, phm, cestnu dan?
A ak, o kolko mam tie danove naklady znizit?
Viem, ze takto sa to vacsinou nerobi :) ale aj tak poprosim o radu....

Vdaka
Orsz
27.10.08,21:52
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu, ak chce firma poskytnut zamestnancovi sluzobne auto aj na sukromne ucely, co vsetko to obnasa? Myslim okrem zdanovania funkcnych pozitkov u zamestnanca. T.j. nemozem si uplatnit ako danove naklady v plnej vyske napr. odpisy, phm, cestnu dan?
A ak, o kolko mam tie danove naklady znizit?
Viem, ze takto sa to vacsinou nerobi :) ale aj tak poprosim o radu....

Vdaka

Odpisy sa nekrátia. Čo sa týka dane z príjmu okrem spotrebovaných PHL na súkromné účely, všetko je daňovým výdavkom. Toto sa vysporiadava práve tým zdanením 1% OC vozidla. Treba vyčleniť spotrebované PHL na súkromné kilometre a z toho odviesť DPH na výstupe s požadovaním úhrady od zamestnanca. Ďalej sa takto kráti DPH aj pri prípadnej údržbe a servise aute, v pomere v akom sa využíva na súkromné účely.
Bendy7
28.10.08,14:13
Chcela by som podotknúť, že DPH sa odvádza len ak bola DPH odpočítaná pri kúpe vozidla..
tigy
28.10.08,19:14
Ďakujem veľmi pekne za odpovede :)