Aťka
26.10.08,21:19
Ahojte poradaci,

velmi by som Vas chcela poprosit o pomoc a to:

Moze sa vyplatit zisk hned v prvy rok po zalozeni sro, samozrejme po danovom priznani. A ako to mam urobit a co treba k tomu spisat a ako to zauctovat a ako je to s rezervnym fondom. Povedzme ze zisk je 100.000,- Sk a je jeden konatel. Dakujem velmi pekne
Zoltán Kovács
26.10.08,20:27
Ahojte poradaci,

velmi by som Vas chcela poprosit o pomoc a to:

Moze sa vyplatit zisk hned v prvy rok po zalozeni sro, samozrejme po danovom priznani. A ako to mam urobit a co treba k tomu spisat a ako to zauctovat a ako je to s rezervnym fondom. Povedzme ze zisk je 100.000,- Sk a je jeden konatel. Dakujem velmi pekne

Vychádzajme z toho, že tých 100.000,- je už zdanený zisk. Povinný prídeľ do rez.fondu je min. 5% zo zisku, teda 5.000,- Sk. Samozrejme iba v tedy ak RF nebola vytvorená už pri zakladaní. Účtovanie je 431/421.
Na vyplatenie podielu na zisku spoločníkovi je potrebné vyhotoviť "Rozhodnutie jediného spoločníka" (tlačivo nájdeš v sekcii dokumentov). Na základe čoho vyplatíš podiel. Berme, že sa vyplatí celý disponibilný zisk, 95.000,- Sk. Účtovanie je 431/364. A vyplatenie 364/221, resp. 211. Všetky tieto účtovné prípady zaúčtuješ v roku kedy nastanú.
Aťka
26.10.08,21:02
smith, dakujem velmi velmi pekne, supersky si mi pomohol. Klobuk dolu a vdaka bohu, ze takato porada existuje a super poradaci, ktori vzdy pomozu.