archangelsk
26.10.08,21:14
Chcem otvorit kaviaren v meste s cca 30- 40 000 ludmi. Priestory si chcem prenajat v rusnej casti mesta. Robil som si mensiu kalkulaciu a vychadza mi to tak, ze pri priemernej navsteve 80 ludi denne a útrate 50Sk na hlavu, po odcitani vsetkych nakladov, by som mal mesacny zisk cca 17 000Sk. Zriadovacie naklady mi vychadzaju na priblizne pol miliona, t.j. naozaj by som zacal zarabat za 2.5 roka. Otazka je: "Je podla vas navstevnost 80 ludi denne na najrusnejsej ulici realna?" Dakujem za akukolvek pomoc.
Dav
26.10.08,20:40
Obetuj pár dní a sadni si ako hosť ku konkurencii. Všímaj si, kto sa tam zastaví, čo kupuje, ako dlho sa zdrží. Či sú každý deň tí istí hostia, alebo sa menia, kedy ich je najviac.Či chodia v pracovné dni, cez víkendy, večer... aké sú otváracie hodiny, čo by si zlepšil, keby to bol tvoj podnik. Na začiatku prídu kvôli zvedavosti, potom už len podľa toho, že to majú naj -lacnejšie, -bližšie, -príjemnejšie, -modernejšie. Je to aj otázka zaujímavej reklamy pri otváraní prevádzky, potom je to už len o výhodách oproti konkurencii. Radšej by som bola opatrnejšia a uvažovala o 50 ľuďoch denne.
archangelsk
26.10.08,22:18
dakujem za pomoc, nejaky ten prieskum som si uz urobil a urcite s nim este budem pokracovat. Dam jednu z ineho sudka. Kolko by taka kaviaren musela "hodit," aby sa s jej otvaranim priemerny poradak "otravoval?" Ja totiz zijem, nejaky ten rok mimo SR a som trochu odtrhnuty od slovenskej reality. Skratka ak by to vsetko slo tak, ako mi to vo vypoctoch vychadza, isli by ste do toho?
KEJKA
26.10.08,22:59
len do štatistiky odpovedí.............. ja by som do toho nešla.
sway
27.10.08,05:58
dakujem za pomoc, nejaky ten prieskum som si uz urobil a urcite s nim este budem pokracovat. Dam jednu z ineho sudka. Kolko by taka kaviaren musela "hodit," aby sa s jej otvaranim priemerny poradak "otravoval?" Ja totiz zijem, nejaky ten rok mimo SR a som trochu odtrhnuty od slovenskej reality. Skratka ak by to vsetko slo tak, ako mi to vo vypoctoch vychadza, isli by ste do toho?

Ak nemáš inú činnosť, chceš žiť na Slovensku, hľadáš uplatnenie a máš ten vstupný kapitál - aj toto by bolo riešenie v prípade, že sa tomu budeš venovať a dáš do toho aj kúsok seba, krčmy a kaviarne idú stále, ale dobre idú len tie ktoré majú "dušu" - teda niečo buď zvláštne, či štýlové... jednoducho iné... - tak by som v tom videla možnosť podnikania aj radosti z neho.
Ale ak by Ti išlo iba o zdroj príjmu s tým, že budeš mať zamestnancov a sám sa na tejto činnosti nebudeš podieľať - tak by som v tom bohvieakú ziskovú záležitosť veru nevidela. ;)
robin78
27.10.08,06:27
kedze sa jedna o rusnu cast mesta, tak by som si skusil overit, ci tam nechodia vyberat vypalnici ... toto je jedna z veci, co ma dost odradza od takehoto druhu podnikania...
archangelsk
27.10.08,08:30
No, toto by ma celkom zaujimalo - ako to s tymi vypalnikmi vlastne je? Je to este stale taky problem alebo sa to skor pohybuje v rovine fam?
archangelsk
27.10.08,08:41
Ak nemáš inú činnosť, chceš žiť na Slovensku, hľadáš uplatnenie a máš ten vstupný kapitál - aj toto by bolo riešenie v prípade, že sa tomu budeš venovať a dáš do toho aj kúsok seba, krčmy a kaviarne idú stále, ale dobre idú len tie ktoré majú "dušu" - teda niečo buď zvláštne, či štýlové... jednoducho iné... - tak by som v tom videla možnosť podnikania aj radosti z neho.
Ale ak by Ti išlo iba o zdroj príjmu s tým, že budeš mať zamestnancov a sám sa na tejto činnosti nebudeš podieľať - tak by som v tom bohvieakú ziskovú záležitosť veru nevidela. ;)
no prave taky "sebarealizacny" podnik chcem mat. Kave sa rozumiem a bavi ma to. Zamestnancov budem musiet mat, no chcem si ich vychovat na "moj obraz." No a pracovat budem aj ja.
robin78
27.10.08,08:57
No, toto by ma celkom zaujimalo - ako to s tymi vypalnikmi vlastne je? Je to este stale taky problem alebo sa to skor pohybuje v rovine fam?

famy to urcite nie su, ale najlepsie sa ti k tomu vyjadria podnikatelia co maju s tym priame skusenosti, v niektorych castiach je to asi vacsi problem, v inych zas mensi, ale najistejsie to mas, ked si pozistujes info od podnikatelov z okolia...
topper1
27.10.08,09:01
kedze sa jedna o rusnu cast mesta, tak by som si skusil overit, ci tam nechodia vyberat vypalnici ... toto je jedna z veci, co ma dost odradza od takehoto druhu podnikania...

Len tak na okraj, by ma zaujimalo...na ktorom úrade sa toto overuje?;)
archangelsk
27.10.08,09:06
Len tak na okraj, by ma zaujimalo...na ktorom úrade sa toto overuje?;)
...žeby daňovom ;-)
sway
27.10.08,09:44
no prave taky "sebarealizacny" podnik chcem mat. Kave sa rozumiem a bavi ma to. Zamestnancov budem musiet mat, no chcem si ich vychovat na "moj obraz." No a pracovat budem aj ja.


v tom prípade neváhaj ;)
držím palce;););)
Dav
27.10.08,09:48
famy to urcite nie su, ale najlepsie sa ti k tomu vyjadria podnikatelia co maju s tym priame skusenosti, v niektorych castiach je to asi vacsi problem, v inych zas mensi, ale najistejsie to mas, ked si pozistujes info od podnikatelov z okolia...
Podľa mňa sa podnikatelia s takým dačím nezdôveria, a už vôbec nie nádejnej konkurencii.
archangelsk
27.10.08,11:12
Podľa mňa sa podnikatelia s takým dačím nezdôveria, a už vôbec nie nádejnej konkurencii.
to si myslim aj ja. Skor by som mozno cakal, ze aj ked ich vypalnici nenavstevuju, radsej povedia, ze ano. Len aby "podporili" konkurenciu.
rickman
27.10.08,16:07
..alebo to skus s poradenstvom v oblasti kavy, kaviarni, kavickarstva. Jednoducho sluzby, ktore su spojene s kavou, kedze sa v nej vyznas.

Vytvor si vlastnu znacku a svoje vedomosti mozes ponukat na zaklade franchisingovych zmluv. Tvoj produkt/sluzba by (za super cenu) mohla obsahovat kompletne vedomosti z oblasti kavy, tvoje poznatky, prehlad znaciek. Dalej by nasledovali uzivatelske skusenosti - ako kavu pripravovat, na com ju pripravovat. Hodnotou celeho produktu by mohli byt vsak vyjednane ceny strojov, kav, zariadeni pre otvaracov kaviarni, ktori su bez napadu. :)
archangelsk
27.10.08,17:05
Dakujem za radu. Znie to zaujimavo. Ale ked ja predsa len radsej vlastnu kaviaren :-) . Nie som z tych co z toho potrebuju vytlct majland a bude mi bohate stacit ak prezijem. Ak by sa zacalo darit, tak by v ramci dalsieho rastu do uvahy pripadal aj franchise. Priznam sa ale, ze s tymi vypalnikmi ma tu celkom postrasili. Ak by sa vedeli nejaki poradaci vyjadrit z vlastnej skusenosti, bol by som vdacny. Pekny den zelam.
tetrisss
27.10.08,17:44
zijem sice v malom meste, ale tu ziadni vypalnici nie su, ale mame nedaleko 10000 tisicove mesto a tam to vraj je, vzdy to je len vraj. Zaujimalo by ma , ci ten zisk je uz cisty, teda ci si zapocital realne mzdy, ich odvody, dovolenku, svoje odvody a vsetky naklady. Pokial si ja myslim, navstevnost si podcenil, vedla mam malu krcmu a ta ma navstevnost vyse 2OO ludi, ale to vsetko zavisi aj od cien, od prostredia /nezabudaj, ze vacsinou ti stali chodia do tej istej kaviarni a aj utrata 50 sk je malo, ved v laviarni si das kavu, poldecak, kolac, pivo,... V kaviarenskej ciinosti je jedna velka vyhoda, mas rychloobratkove zasoby a rychlo zistis, co ti ide, cize nejake straty su minimalne, nevraviac o tom, ze dodavatel piva ti da capovacie zariadenie, aj pohare, predajca kavy ti da stroj, ...Ja by som do kaviarne sla, pokial samozrejme si si vedomy, ze na druhej strane je to strasna drina, pretoze na svoj obraz na Slovensku nikoho nevychovas.:---
Krtko
27.10.08,18:10
no prave taky "sebarealizacny" podnik chcem mat. Kave sa rozumiem a bavi ma to. Zamestnancov budem musiet mat, no chcem si ich vychovat na "moj obraz." No a pracovat budem aj ja.

ja mám klienta, ktorý sa rozumie káve a miešaným nápojom, v centre mesta s približne 50 tis obyvateľmi prenajali zabehnutú nefajčiarsku kaviareň. Tiež prišli so zarobeným kapitálom zo zahraničia. Mali jedného brigádnika, ale teraz pracujú sami dvaja s priateľkou, zatiaľ vyžijú, ale po 3/4 roku ešte nezarábajú, v nedeľu majú zatvorené(odôvodnene) a tržby sa pohybujú asi tak ako si písal 60-80 ľudí á 50,- Sk, ale robia úplne najjjjjjlepšiu kávu a tie ovocné nápoje ti poradia miesto obeda, na osvieženie, na povzbudenie a robia výlučne z čerstvého ovocia a na pulte pred očami zákazníkov.
Sú iní, v meste baníkov im to bude trvať trošku dlhšie(poldeci a cigaretu u nich nedostaneš - to poldeci áno ale nie v duritke), ale začnú aj zarábať, ak ich nenavštívia výpalníci, zatiaľ sa nestalo, za to prenájomca je asi jeden z nich, lebo im vypálil také nájomnéé, že až...Ale o tom vedia od začiatku.
Baví ich to a strážia si korunky, sú to dobrí klienti. Majú prehľad a dobre sa dopĺňame. Našli si dodávateľov, u ktorých majú dobré ceny a podmienky, dúfam, že vydržia.
Držím palce aj tebe!
archangelsk
27.10.08,18:13
zijem sice v malom meste, ale tu ziadni vypalnici nie su, ale mame nedaleko 10000 tisicove mesto a tam to vraj je, vzdy to je len vraj. Zaujimalo by ma , ci ten zisk je uz cisty, teda ci si zapocital realne mzdy, ich odvody, dovolenku, svoje odvody a vsetky naklady. Pokial si ja myslim, navstevnost si podcenil, vedla mam malu krcmu a ta ma navstevnost vyse 2OO ludi, ale to vsetko zavisi aj od cien, od prostredia /nezabudaj, ze vacsinou ti stali chodia do tej istej kaviarni a aj utrata 50 sk je malo, ved v laviarni si das kavu, poldecak, kolac, pivo,... V kaviarenskej ciinosti je jedna velka vyhoda, mas rychloobratkove zasoby a rychlo zistis, co ti ide, cize nejake straty su minimalne, nevraviac o tom, ze dodavatel piva ti da capovacie zariadenie, aj pohare, predajca kavy ti da stroj, ...Ja by som do kaviarne sla, pokial samozrejme si si vedomy, ze na druhej strane je to strasna drina, pretoze na svoj obraz na Slovensku nikoho nevychovas.:---
ratal som cisty zisk. Ak som navstevnost podcenil tak to bolo viac-menej umyselne, aby som nemal velke oci (dufam ze sa nakoniec neukaze opak). Druha vec je ze by som chcel kaviaren a nie krcmu=kaviaren. T.j. alkohol by bol len okrajova zalezitost, pivo by som necapoval vobec. Tiez zvazujem mat podnik cisto nefajciarsky, no neviem ci by to mohlo mat uspech.
S tym prerobenim na "svoj obraz," ja si myslim, ze ak sa casnik nechova k ludom dobre je to vina majitela, ci manazera. Zamestnancov si treba vychovavat, motivovat, a tiez kontrolovat. Preco inak sa vie slovensky casnik vonku chovat slusne a u nas nie?
Dav
27.10.08,18:20
Prešla som sa frekventovanou ulicou dnes poobede, cca 16:30 - množstvo áut, ľudí menej ako áut. Jeden podnik - 10 ľudí. Druhý podnik - čašníčka a 1 hosť. Tretí podnik - asi 15 ľudí. Štvrtý podnik - asi dvaja ľudia. Medzitým šok, lebo v predajni dámskych odevov už bola predajňa pre zvieratá a namiesto elegantných kostýmov bolo vo výklade terárium s leguánom a klietka so zajacami. Bude záležať len a len na službách, ktoré budeš ponúkať, a na reklame pri otváraní. V podnikoch, ktoré obľubuje mládež, je podvečer a cez víkendy veľa ľudí, aj tržba je viac ako 50,-Sk/hlava.Niekde sa zvyknú zastaviť ľudia v rámci obedňajšej prestávky, niekde sa im páči prostredie, a niekde je pár stabilných hostí a raz za čas dakto zvedavý.
archangelsk
27.10.08,18:26
ja mám klienta, ktorý sa rozumie káve a miešaným nápojom, v centre mesta s približne 50 tis obyvateľmi prenajali zabehnutú nefajčiarsku kaviareň. Tiež prišli so zarobeným kapitálom zo zahraničia. Mali jedného brigádnika, ale teraz pracujú sami dvaja s priateľkou, zatiaľ vyžijú, ale po 3/4 roku ešte nezarábajú, v nedeľu majú zatvorené(odôvodnene) a tržby sa pohybujú asi tak ako si písal 60-80 ľudí á 50,- Sk, ale robia úplne najjjjjjlepšiu kávu a tie ovocné nápoje ti poradia miesto obeda, na osvieženie, na povzbudenie a robia výlučne z čerstvého ovocia a na pulte pred očami zákazníkov.
Sú iní, v meste baníkov im to bude trvať trošku dlhšie(poldeci a cigaretu u nich nedostaneš - to poldeci áno ale nie v duritke), ale začnú aj zarábať, ak ich nenavštívia výpalníci, zatiaľ sa nestalo, za to prenájomca je asi jeden z nich, lebo im vypálil také nájomnéé, že až...Ale o tom vedia od začiatku.
Baví ich to a strážia si korunky, sú to dobrí klienti. Majú prehľad a dobre sa dopĺňame. Našli si dodávateľov, u ktorých majú dobré ceny a podmienky, dúfam, že vydržia.
Držím palce aj tebe!
A nemaju nahodou web? Alebo nejaky kontakt? Ten podnik sa mi ponasa na moj buduci :-) . Mozno by sme si mohli navzajom pomoct. Nuz a fakt, ze vypalnici ich este nenavstivili v meste, ktore v tomto smere nema velmi dobre meno, je pre mna mimoriadne povzbudzujuci.
tetrisss
27.10.08,18:41
Nuz, tazka odpoved, pokial tam nechces nejako predavat alkohol, to by som este premyslela, inak do tvojho image by to zapadlo, kavicka, napoje , nefajcit, je to super, ale na Slovensku dost odvazne, podla mna.
rickman
27.10.08,18:49
Dakujem za radu. Znie to zaujimavo. Ale ked ja predsa len radsej vlastnu kaviaren :-) . Nie som z tych co z toho potrebuju vytlct majland a bude mi bohate stacit ak prezijem. Ak by sa zacalo darit, tak by v ramci dalsieho rastu do uvahy pripadal aj franchise. Priznam sa ale, ze s tymi vypalnikmi ma tu celkom postrasili. Ak by sa vedeli nejaki poradaci vyjadrit z vlastnej skusenosti, bol by som vdacny. Pekny den zelam.

Alebo ak sa nachadzas na nejakom frekventovanom mieste, mozno by stalo za uvahu vymysliet nejaky "drive-in" pre kamionistov :).

A vypalnikov by si mohol vyriesit velmi jednoducho (10 tis. investicia).
archangelsk
27.10.08,19:00
Nuz, tazka odpoved, pokial tam nechces nejako predavat alkohol, to by som este premyslela, inak do tvojho image by to zapadlo, kavicka, napoje , nefajcit, je to super, ale na Slovensku dost odvazne, podla mna.
ja myslim, ze nebude dlho trvat, a aj u nas bude platit zakaz fajcit v tychto priestoroch - tak aspon budem pripraveny. Alkohol tam bude, len nie capovane pivo. Budu koktejly aj "shots" a pivo vo flaskach. Vsetko ale len ako okrajovy sortiment. Skratka, najprv kava, potom kava, potom nealko, potom dlho-dlho nic, a potom alkohol.
archangelsk
27.10.08,19:02
Alebo ak sa nachadzas na nejakom frekventovanom mieste, mozno by stalo za uvahu vymysliet nejaky "drive-in" pre kamionistov :).

A vypalnikov by si mohol vyriesit velmi jednoducho (10 tis. investicia).
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel :)
tetrisss
27.10.08,19:10
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel :)

alebo rovno to, co na ten odstrel sluzi.:---
Krtko
27.10.08,19:54
ja myslim, ze nebude dlho trvat, a aj u nas bude platit zakaz fajcit v tychto priestoroch - tak aspon budem pripraveny. Alkohol tam bude, len nie capovane pivo. Budu koktejly aj "shots" a pivo vo flaskach. Vsetko ale len ako okrajovy sortiment. Skratka, najprv kava, potom kava, potom nealko, potom dlho-dlho nic, a potom alkohol.

Preto som ti to napísala, ak majú web zistím, ale myslím, že by to už ani nestíhali.
V mojej 3,5 ročnej praxi v účte, ale ani predtým som sa v našom meste (asi si si pozrel ) s výpalníkmi nestretla. Neviem, či správny, ale môj názor je : ak neprovokuješ nie si provokovaný! Aspoň málokedy
Čapované pivo nemajú a tuším ani flaškové. miešané nápoje sú nealko aj alko, otvorené do 21,00, v nedeľu zatvorené.
Keď prišli pred začatím, pochybovala som, ale teraz im iba fandím a obdivujem ich.
kabul
27.10.08,22:06
Neviem prečo sa bojiš výpalníkov žiaden za tebou nepríde.(už to neexistuje, má to inú formu a ty pre nich niesi zaujímavý, a tieto skupiny sa orientujú na inú nenápadnejšiu činnosť.)

Ináč z čoho by si im dal výpalne ?

..... Na kaviarni sa určite nenabalíš. Už to nie je ako kdedysi, teraz máš konkurenciu na každom rohu. Možno budeš rád ked sa dočkáš tvojich 17tis.
Ide o to že aj ked máš vysoké obraty, máš žiaľ vysoké náklady
-tovar -
-drahé priestory v centre ,
-personál - ak na nom budeš šetriť určite nečakaj že budú hostom robiť
divadielko ktoré im ti naordinuješ
atd.

Toto podnikanie je o ničom ak nemáš vlastné priestory
BXLmiami
27.10.08,23:13
za seba a za svoje okolie-preferovala by som v kazdej dobe perfektny zeleninovy salat na viac sposobov.Vtedy si viem predstavit moje obedy v Tvojej kaviarni.:)
Bionda
28.10.08,07:30
Keď sme pred cca 2 rokmi začali chodiť do jednej kaviarničky- v NR na nie práve viditeľnom mieste, mala len pár hostí, dnes však je problém nájsť miesto a často to riešime dať si aspoň tú vynikajúcu kávu za barom "nastojáka" ako nič. Vynikajúce je káva so sebou.
Takže je to jednoznačne aj o tom, aby si presvedčil kvalitou nie len služieb ale aj podávaných produktov.
V tejto kaviarničke si môžeš okrem rôznych typov káv,kúpiť aj domov zrnkovú kávu, dobrý croisant(taký ako v Taliansku) alebo aspoň orechový rohlíček:D Takže ráno tam nemáš šancu- tak je tam plno - ráno a v podvečer - hrozne.
Táto kaviarnička je síce jedna zo sietí talianskych, ale tiež si svoje miesto našla- tiež nie hneď.
Ako to poznám aj so svojich skúseností, či z dovolenky, alebo bežne keď je človek v zahraničí- ľudia si sami odporúčajú medzi sebou, kde ísť na dobrú kávu a kde je to fajn (napr. o talianoch je to veľmi dobre známe:)).
Gabi03
28.10.08,08:03
Keď sme pred cca 2 rokmi začali chodiť do jednej kaviarničky- v NR na nie práve viditeľnom mieste, mala len pár hostí, dnes však je problém nájsť miesto a často to riešime dať si aspoň tú vynikajúcu kávu za barom "nastojáka" ako nič. Vynikajúce je káva so sebou.
Takže je to jednoznačne aj o tom, aby si presvedčil kvalitou nie len služieb ale aj podávaných produktov.
V tejto kaviarničke si môžeš okrem rôznych typov káv,kúpiť aj domov zrnkovú kávu, dobrý croisant(taký ako v Taliansku) alebo aspoň orechový rohlíček:D Takže ráno tam nemáš šancu- tak je tam plno - ráno a v podvečer - hrozne.
Táto kaviarnička je síce jedna zo sietí talianskych, ale tiež si svoje miesto našla- tiež nie hneď.
Ako to poznám aj so svojich skúseností, či z dovolenky, alebo bežne keď je človek v zahraničí- ľudia si sami odporúčajú medzi sebou, kde ísť na dobrú kávu a kde je to fajn (napr. o talianoch je to veľmi dobre známe:)).

Tak Bionda, pošuškaj, kde to v NR je? :) By som vyskušala aj ja. :o
rickman
28.10.08,08:17
lol, ze "drive-in" pre kamionistov, to by asi neslo v centre mesta :-)
A tou investiciou na zbavenie vypalnikov myslis povolenie na odstrel :)

:)

Taktiez by si mohol byt popri kaviarnicke aj kyslikovym barom. Kto nekavickuje, tak sa pride aspon nacucat sviezeho kyslika :).
martin1000
30.10.08,21:20
ja iba tolko že pol miliona by som vrazil niekde inde a by som mal ztoho viac ako len 17 000 pre mna a to je ajtak len taky predbezny vipočet
liveman1
30.10.08,22:18
ja iba tolko že pol miliona by som vrazil niekde inde a by som mal ztoho viac ako len 17 000 pre mna a to je ajtak len taky predbezny vipočet

A kde inde? Poraď, keď si taký múdry. Mať dnes polmilióna nič neznamená, to má kadekto.
SLAVKA.H
31.10.08,07:45
No poviem ti že aspoň chuť podnikať ti nechýba. V prípade že vezmeš zamestnancov dosť značne ti stúpnu náklady a rôzne povinnosti ohľadom bezpečnosti práce, platenia sviatkov, péčok, PN a iných vecí na ktoré si musia vyrobiť a pracovná morálka dnešných zamestnancov je tiež dosť negatívna. Ďalším problémom je hygiena a colný úrad kde sa nahlasuješ v prípade že predávaš alkoholické nápoje. Tvoje rozhodnutie tiež dosť záleží od výšky nájmu, umiestnenia prevádzky, kvality služieb a personálu a prínosu niečoho nového či vytvorenia príjemnej atmosféry pre zákazníka. Tak ti držím palce.
archangelsk
31.10.08,19:47
dakujem vsetkym za odpovede. tak som sa rozhodol. idem do toho. Tak drzte palce. Dam vediet ako som dopadol. :D
Krtko
01.11.08,23:21
dakujem vsetkym za odpovede. tak som sa rozhodol. idem do toho. Tak drzte palce. Dam vediet ako som dopadol. :D
Tak ešte raz: Držím palce aj na nohách. Moji klienti súhlasia s kontaktom, mám e-mailovú adresu, ale lístoček s ňou ma čaká na stole v robote. Tak v pondelok ti ju napíšem v SS (dúfam,že nezabudnem) a potom už je to na Vás, ale sú to jedni z mojich najzlatších zákazníkkov - V I P .
Samozrejme ako ti písala Martina, nezabudni sa registrovať na Colnom úrade, hygiene, ak budeš zamestnávať ako si písal na Daňovom a pri prihlásení zamestnanca na jeho ZP a na SP, ale ak máš dobrú/ého účtovníka/čku, tak toto nemusíš ty vedieť, len ťa musí zaujímať koľko za to.
Ak by si niečo potreboval kľudne napíš SS, odpoviem. Mám(nie ja osobne, ale v klientele - sorry) 4 prevádzky tohto a podobného typu.
cabada
08.10.09,14:15
Chcem otvorit kaviaren v meste s cca 30- 40 000 ludmi. Priestory si chcem prenajat v rusnej casti mesta. Robil som si mensiu kalkulaciu a vychadza mi to tak, ze pri priemernej navsteve 80 ludi denne a útrate 50Sk na hlavu, po odcitani vsetkych nakladov, by som mal mesacny zisk cca 17 000Sk. Zriadovacie naklady mi vychadzaju na priblizne pol miliona, t.j. naozaj by som zacal zarabat za 2.5 roka. Otazka je: "Je podla vas navstevnost 80 ludi denne na najrusnejsej ulici realna?" Dakujem za akukolvek pomoc.

Ahoj,
ako sa darí s kaviarňou ? Tiež sa radím do radu ľudí, ktorí plánujú otvoriť prevádzku tohto typu. Malá kaviareň, nefajčiarska, bez alkoholu, miesto pre deti, dobrá káva a čaj ... úsmev a tak :) Napíš, ako sa Ti darí, či to ide podľa Tvojich výpočtov ... Môžeš mi trochu poradiť aj s úvodnými kalkuláciami nákladov pre kaviareň ? To by bolo fantastické ;)
Díky a veľa hostí želám
warrior
08.10.09,19:41
no, ja zase mam skvelé miesto, určite by ľudia chodili, ale akosi mi peniažky chýbajú :)....a nejedná sa o veľkú sumu...majte sa...