Kika69
26.10.08,22:21
Dobrý večer Poraďáci!

Potrebovala by som pomôcť. Zisťujem, že mám vypísané pokladničné doklady na účtenky, ktoré boli platené súkromnou kreditnou kartou. Výpisy z účtu nemám, ani ich konateľ s.r.o. do účtovníctva nechce dať. Pravdupovediac som si to doteraz ani nevšimla, lebo som ho na začiatku upozorňovala, nech platí v hotovosti a nie kreditkou, keď výpisy z kreditnej karty nechce miešať do účtovníctva. Ako teraz tieto doklady zaúčtovať, aby to bolo správne?
Ďakujem vám vopred za rady.
KEJKA
26.10.08,23:06
Ak konateľ použije svoje súkromné peniaze na firemné nákupy, je to v poriadku a blok z ERP mu preplatíte. Ak použíje súkromnú kreditku, máte problém, prečo? Veď je to to isté.
Takže podľa mňa mu treba pri splnení všetkých ostatných povinností bloky preplatiť samozrejme patrične zaokrúhlené na 0,50 Sk.
sway
27.10.08,05:49
kukni na tento link v téme od príspevku 24 a viac sme o tom dosť hovorili - pre objasnenie ;)

http://www.porada.sk/t78360-uctovanie-bank-vypisov.html
Kika69
27.10.08,07:30
Ďakujem vám, veľmi ste mi pomohli. Aj som nad tým uvažovala, že použijem účet 365 a zaúčtujem aj záväzok voči spoločníkovi 211/365 a keď si peniaze vyberie z pokladne, tak sa záväzok voči nemu vyrovná 365/211. Bločky mám zaúčtované ako výdaj z pokladne na strane MD s príslušným nákladovým účtom a vstupom DPH. Dúfam, že uvažujem správne. Ešte raz vďaka za pomoc a prajem vám príjemný deň.