Kika69
26.10.08,23:35
Ahojte Poraďáci!;)

Chcela by som sa spýtať, že keď vystavujete poklad. doklady na bločky, ktoré vám prinesú klienti, podpisujete tieto pokl. doklady? Nemyslím ako osoby zodpovedné za zaúčtovanie dokladu, ale že ste ten doklad vystavili. Ja sa podpisujem aj ako podpis pokladníka, samozrejme s peňažnými prostriedkami nepracujem, len vystavím doklad a zaúčtujem. Je to správne, že sa podpíšem aj do kolonky-podpis pokladníka? Ako to robíte vy?
Vďaka!:)
AHA
27.10.08,10:09
Ak ste prevzala peniaze vy tak sa musíte aj vystavenie dokladu aj
prevzatie finančných prostriedkov.
atka4
27.10.08,11:23
Ahojte Poraďáci!;)

Chcela by som sa spýtať, že keď vystavujete poklad. doklady na bločky, ktoré vám prinesú klienti, podpisujete tieto pokl. doklady? Nemyslím ako osoby zodpovedné za zaúčtovanie dokladu, ale že ste ten doklad vystavili. Ja sa podpisujem aj ako podpis pokladníka, samozrejme s peňažnými prostriedkami nepracujem, len vystavím doklad a zaúčtujem. Je to správne, že sa podpíšem aj do kolonky-podpis pokladníka? Ako to robíte vy?
Vďaka!:)
Ja vystavujem doklady tak, že som na nich len uvedená, ako "vystavil", ale nie ako pokladník, nakoľko osbne pokladňu nespravujem, s peniazmi do styku za firmu neprichádzam.

Ak teda len vedieš účtovníctvo pre danú firmu, tak si myslím, že by si nemala figurovať ako pokladník. To by mali podpisovať firemní zamestnanci.
Pravdepodobne ide o spätné vystavovanie pokl. dokladov po obdržaní dokladov k zúčtovaniu, t.j. ty ich pripravíš, ale s financiami zaobchádza pravdepodobne majiteľ alebo SZČO, tak by mali byť aj podpísaní minimálne ako tí, ktorí peniaze z pokladne vzali, prípadne do pokladne dali a buď súčasne aj ako pokladníci, alebo to podpíše fyzicky osoba, ktorá s peniazmi manipuluje, ale doklady nevystavuje, alebo osoba, ktorú poveria majitelia, SZČO a pod.